Na skrzydłach orłów

Iran, ostatnie dni szacha. Kilku pracowników amerykańskiego koncernu trafia do więzienia w Teheranie. Żadne interwencje nie odnoszą skutku, a wobec chwilowego "bezkrólewia" nie ma z kim pertraktować. Ross Perot, właściciel koncernu, postanawia na własną rękę odbić więźniów - zakładników. Jego ekipa, złożona z pracowników spółki i jednego zawodowego komandosa, wkracza do akcji..

Informacje dodatkowe o Na skrzydłach orłów:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1990 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: On Wings of Eagles
Tłumaczenie: Robert Stażyński

Kup książkę Na skrzydłach orłów

Na skrzydłach orłów - opinie o książce

Avatar użytkownika - kreatywnieczytam
kreatywnieczytam
Przeczytane:2019-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Najważniejszy jest upór, wiara i determinacja… Na Skrzydłach Orłów, Ken Follet, tłumaczenie Robert Stażyński

Rok 1978. Iran u progu rewolucji islamskiej. Obcokrajowcy masowo opuszczają granice tego państwa.

Tymczasem przedstawiciele EDS, Paul Chiapparone i Bill Gaylord, bez żadnych podstaw prawnych trafia do irańskiego więzienia. Panujący chaos uniemożliwia pertraktacje w sprawie ich uwolnienia. Rząd amerykański bezradnie rozkłada ręce.

Co może zrobić w takiej sytuacji szef? Może na przykład powiedzieć, że zrobił wszystko, co w jego mocy i spać w miarę spokojnie. Ale nie Henry Ross Perrot, szef EDS. Perrot czuje się odpowiedzialny za wszystkich swoich pracowników. Organizuje misję specjalną, której celem jest uwolnienie Paula i Billa. Ekipę, poza emerytowanym ‌pułkownikiem, stanowią pracownicy ‌firmy. Czy plan się powiedzie? Do czego może doprowadzić determinacja jednego człowieka i czy planowana akcja ma szansę na powodzenie? Trudno ustalić, kto pisze ciekawsze scenariusze, życie czy autorzy powieści. Czytając tę książkę parę razy upewniałam się, że ta pełna napięcia historia zdarzyła się naprawdę. Polecam lekturę, bo naprawdę warto!

***

Henry Ross Perrot, szef EDS, zasłynął zorganizowaniem misji specjalnej, której celem było uratowanie uwięzionych w Iranie swoich pracowników. W 1983 skontaktował się z Kenem Folletem, który opowiedział o niej na kartach książki „Na Skrzydłach Orłów”.

Avatar użytkownika - Robert85
Robert85
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Człowiek z Sankt Petersburga
Ken Follett0
Okładka ksiązki - Człowiek z Sankt Petersburga

ok 1914. Nad Europą wisi groźba wojny. W obliczu zagrożenia rosnącą potęgą militarną Niemiec Winston Churchill, Pierwszy Lord Admiralicji, dąży do zawarcia...

Zamieć
Ken Follett0
Okładka ksiązki - Zamieć

Oxenford Medical, niewielka szkocka firma farmaceutyczna założona przez znanego mikrobiologa Stanleya Oxenforda, prowadzi badania nad zabójczymi...