Okładka - Na tropie jednorożca

Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7574-121-6
Dodał/a książkę:speedi
Recenzja - Na tropie jednorożca
Sylwestrowy wieczór, godzina 20.35, Manhattan. Biuro prywatnego detektywa, Johna Justina Mallory`ego. Mallory ukrył się tu przed oprychami i gospodarzem domu, namolnie domagającym się zaległego czynszu. Popijając bourbona, wspomina wypadki minionego, nie najlepszego dlań roku, gdy nagle zjawia się tajemniczy elf, oświadczający, że potrzebuje pomocy w odnalezieniu skradzionego jednorożca. Do detektywa dociera w końcu, że zielony stwór nie zniknie wraz z upojeniem alkoholowym, a uprowadzoną magiczną istotę trzeba odszukać przed upływem nocy. W przeciwnym razie... Resnick gwarantuje soczystą opowieść i pełnokrwistych bohaterów, historię pełną wyobraźni i wdzięku, a przede wszystkim wyśmienitą rozgrywkę Raymond Feist, autor "Sagi o wojnie światów"
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2010-11-02, Na półkach: Przeczytałem,

Wredne krasnoludki są na świecie, i gobliny, i elfy, i nawet gnomyJohn Justin Mallory - detektyw. Prywatny detektyw. Klimat iście chandlerowski się kłania: Philip Marlowe, Bogart, opary alkoholu, przyciemnione światła, dym papierosowy, zakazane gęby, wiaderka soczystej ironii wylewane wprost na głowę czytelnika. Facet, to znaczy Mallory, ledwo wiąże koniec z początkiem. Wymięte dolary nie trzymają się jego wymiętej kieszeni. Właśnie rozwiązał swój długoletni problem. Jego żona, Doreen - kiedyś słodka Doreen - odeszła od niego wraz z porządnie rozczłapanymi czternastoletnimi ka

Regalia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Biblioteka,Coś do powiedzenia mam,
Czytając czułam oddech Constantine'a. Seryjnie, ktoś inspirował się "Hellblazerem".

Detektyw ma niesamowite wyczucie, niesamowicie łączy fakty i czasem niesamowicie mu to wszytko zwisa. Krasnal nie tylko jest jurny jak knur ale i jest przebrzydłym kłamcem. Kocica doprowadza do irytacji brakiem jakiejkolwiek... dyscypliny czy logiki rozumowania.

Natomiast zajebisty jest Koń i Pani od Jednorożców i Wielki Zły ;)
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,detektyw, kryminał,fantastyka,humor,przygoda,
Jeśli ktoś lubi zalążki czarnego humoru i książki detektywistyczne to ta książka jest dla niego. Pełna zwrotów akcji, tok myślenia detektywa jest niesamowity. A samo poszukiwanie jednorożca, a dokładniej kamienia, który on posiada jest tak zakręcone, że aż śmieszne. Książka ta jest pełna fikcyjnych stworzeń żyjących w równoległych świecie. Sam detektyw znajduje tam jednak pomocników, co pomagają mu rozwiązać sprawę.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-10-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Troszkę za dużo tu fantastyki, jak dla mnie. Tacie się podobało.
speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-11-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,