Na uwięzi

Jak ocalić swoje poglądy, kiedy uprawianie polityki przestaje być zabawą a zaczyna być twardą rozgrywką?

Marcin Sawicki, młody poseł Unii Prawości, pochodzący z szanowanej krakowskiej rodziny, pracuje nad projektem ustawy antyaborcyjnej.

Na jego drodze staje Sylwia Golczyńska, żona wpływowego biznesmena, posłanka partii LiN i najseksowniejsza kobieta w sejmie.

Oboje uczestniczą w programie telewizyjnym na temat aborcji, prezentując odmienne poglądy.

Od zaprzyjaźnionej dziennikarki Ewy Marcin dowiaduje się, że jego kampania nie podoba się pewnym osobom, które zamierzają zdyskredytować młodego posła w mediach. Przestrzega go zwłaszcza przed znajomością z Sylwią: romans z posłanką przeciwnego ugrupowania i w dodatku mężatką może mu tylko zaszkodzić...

Sawicki przekona się na własnej skórze, że polityka to nie zabawa dla małych chłopców, a rządni władzy politycy są w stanie prowadzić walkę na granicy prawa. Zamieszani w afery u szczytu są zarówno emerytowani wojskowi, wtyki z ABW, WSI i CBA, jak i redaktor naczelny pewnej wpływowej gazety.

Sensacyjna powieść w konwencji political fiction pokazuje nam nie tylko obraz współczesnej Polski, ale także meandry zależności świata mediów, polityki i wpływowych osób.

Informacje dodatkowe o Na uwięzi:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014-04-07
Ilustracje:Anna M.Damasiewicz

Kup książkę Na uwięzi

Na uwięzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Czyta się szybko przyjemnie. Autorka porusza interesujące tematy a zarazem realistycznie przedstawia prawdziwy świat polityki, gdzie rządzą prawa intryg i korupcji.
Avatar użytkownika - nanajka
nanajka
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Polska polityka w treści. Całkiem zgrabnie napisana, przeczytałam choć polityki nie lubię. Treść, osoby, historia - łączy się to z realnymi osobami o których się słyszy raz na jakiś czas przy jakiejś aferze.Można przeczytać,
Ciało i krew
Marta Łysek0
Okładka ksiązki - Ciało i krew

Zło jest bliżej niż ci się wydaje... Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza...