Opis ksiązki
Okładka - Na zawsze w twoich ramionach
Kup Teraz

Na zawsze w twoich ramionach

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2003
Kategoria: Romans
ISBN: 83-7311-159-X
Liczba stron: 399
Dodał/a książkę:dona

Hrabianka Zinowia urodziła się i wychowywała w Angli. Z woli ojca, po jego śmierci, musiała udać się do Rosji, pod opiekę tamtejszej rodziny. Napadnięta w drodze przez gromadę zbirów, uchodzi z życiem dzięki odważnemu Brytyjczykowi, pułkownikowi Rycroftowi. Cyron Rycroft jest zafascynowany urodą Zinowii. Chcąc ją zdobyć, wkracza na grząski teren dworskich intryg, zdrady, nienawiści. Jest prawie pewien, że Zinowia odwzajemnia jego uczucia. Ale dworscy intryganci nie zamierzają dopuścić do ślubu cudzoziemca z wysoko urodzoną pięknością i nie zawahają się nawet przed zbrodnią...

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Patrząc na książkę ,,Na zawsze w twoich ramionach" mamy: Kathleen E. Woodiwiss zaliczaną do autorek romansów historycznych, okładkę ze zdjęciem wprost wyjętym z serii ,,harlekinów" i romansowy tytuł. Pozycja została zatem zaszufladkowana i oceniona niekoniecznie pozytywnie. Jak mówi ,,Słownik języka polskiego" PWN, romans to ,,lekka powieść o tematyce miłosnej, zwykle pozbawiona wartości artystycznych".

A w środku... wciągająca powieść osadzona w realiach XVII-wiecznej carskiej Rosji. Do tego główna bohaterka zupełnie inna od postaci standardowo występujących w romansach, bowiem Zinowia, pomimo młodego wieku, jest kobietą obytą światowo, wykształconą i mądrą. Niestety niedoświadczoną w zasadach panujących przy dworze, tak jak i w sprawach intymnych relacji damsko-męskich. Po śmierci rodziców, zostaje zawezwana do Moskwy w charakterze podopiecznej księżniczki Anny, pomimo tego, że dziewczyna odziedziczyła po ojcu hrabim majątek jako wiano i opieka nie jest jej potrzebna. Jednak samotna panna nie może stanowić sama o sobie. Niestety, księżniczka, kuzynka cara i Zinowia nie darzą sympatią, ale carowi odmówić nie można. W długiej drodze, dziewczyna w dramatycznych okolicznościach poznaje pewnego Anglika, jednak jako obcokrajowiec nie jest on przez innych mile widziany w towarzystwie rosyjskiej hrabianki. Do tego, Zinowia pomimo swojej inteligencji, doprowadza do sytuacji zagrażającej jej życiu i życiu ukochanego.

Książki pisarki Kathleen E. Woodiwiss to jedyne pozycje zaliczane do romansów, które czytam z zaciekawieniem, bowiem nie obrażają czytelniczek płytkością fabuły ani charakterów postaci (z małymi wyjątkami). Co prawda, nie jest to literatura, którą można zaliczyć do wybitnych i oczywiście zawiera elementy romansowe (jak opisy fizycznego zespolenia kochanków), ale jak na ten gatunek książki są przyzwoicie napisane. Wielkim minusem są od połowy tekstu egzaltowane dialogi miłosne. W tekście bolą też pewne drobne nieścisłości (np. dotyczące jednej z części garderoby arystokracji umieszonej niesłusznie w XVII w.), jednak czytanie ,,Na zawsze w twoich ramionach" przynosi na tyle miłe chwile dla czytelniczki, że można to wybaczyć.

Polecam kobietom jako lekturę lekką i odprężającą, a jednak niezwykle wciągającą. Książka nie jest zupełnie ,,pozbawiona wartości artystycznych". Autorka potrafi opisywać przyrodę używając pięknych porównań, używa delikatnego humoru, umie barwnie pokazać klimat tamtej epoki i kraju, zobrazować społeczeństwo, ubiór i wprowadzić rys historii politycznej.

Do książki powinny być dołączone ilustracje przedstawiające oryginalne tradycyjne rosyjskie kobiece stroje, jak nakrycia głowy - czepce (kokoszniki), czyli wysokie, zdobione półkoliste pionowo postawione ,,daszki" i sarafany - długie, rozcinane z przodu suknie z wysokim stanem, na ramiączkach, a pod spodem jasna koszula z bufiastymi rękawami. Potrafimy sobie takie wyobrazić, bowiem w dzieciństwie niejedna z nas czytywała ilustrowane rosyjskie bajki, ale człowiek Zachodu może nie być tak obeznany w temacie.

Książka ciekawie przedstawia ówczesny świat bohaterów. Tym bardziej jest to godne podziwu, że autorka była Amerykanką.
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Na zawsze w twoich ramionach Prawda
Neil Strauss
Okładka - Na zawsze w twoich ramionach Pokusa czerni
Carter Wilson
Okładka - Na zawsze w twoich ramionach Ostatnie wyjście
Federiko Axat
Okładka - Na zawsze w twoich ramionach Dotyk
Claire North
Okładka - Na zawsze w twoich ramionach Dollbaby
Laura Lane McNeal
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów