Opis ksiązki
Kup Teraz

Nadużycia w przedsiębiorstwie przeciwdziałanie i wykrywanie

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2013-03-15
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 9788375612011
Liczba stron: 340
Dodał/a książkę:elibri

Kryzysom gospodarczym zawsze towarzyszy nasilenie przestępczości gospodarczej. Tak jest i teraz w Polsce. Pomysłowość w zakresie nadużyć w firmach ani nie zaczyna się, ani nie kończy na przypadkach typu Amber Gold. Uczciwi przedsiębiorcy, właściciele firm oraz członkowie kadry kierowniczej nie muszą być bezradni wobec nieuczciwych pracowników czy kontrahentów. Książka prawnika i policjanta dra Wiesława Jasińskiego omawia, jak radzić sobie z przestępcami w eleganckich garniturach, przedstawia szeroki wachlarz przestępczości białych kołnierzyków oraz zawiera:

- opisy mechanizmów popełniania nadużyć,

- liczne przykłady przestępstw gospodarczych,

- charakterystykę kosztów przestępstw gospodarczych, które obciążają zarówno firmy, jak i sprawców,

- metody przeciwdziałania nadużyciom,

- praktyczny komentarz przepisów prawa karnego materialnego.

 

Monografia Wiesława Jasińskiego Nadużycia w przedsiębiorstwie. Przeciwdziałanie i wykrywanie przedstawia kompleksowo problematykę mechanizmów popełniania w firmach najczęstszych przestępstw pospolitych i gospodarczych, ich kwalifikacji karnoprawnych, sylwetki ich sprawców (menedżerów i pracowników), a także rodzaje i rozmiary generowanych przez nie strat oraz kosztów. Autor proponuje, istotne i konieczne w dobie kryzysu gospodarczego, wypracowanie strategii zarządzania ryzykiem defraudacji i korupcji. Na podstawie własnego bogatego doświadczenia zawodowego Autor wskazuje, że profilaktyczne rozwiązania firm powinny być wsparte przez profesjonalne działania dobrze przygotowanych pracowników organów ścigania. Sprawcy nadużyć są bowiem dobrze zorganizowani i skuteczni jak nigdy dotąd.

Potencjalnymi odbiorcami i osobami mogącymi odnieść merytoryczną korzyść z lektury tej praktycznej publikacji mogą być menedżerowie, audytorzy, pracownicy struktur compliance, funkcjonariusze organów ścigania, a także studenci i kadra naukowa wyższych uczelni.

Prof. dr hab. Hubert Kołecki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji, Pracownia Kryminalistyki

Wiesław Jasiński doktor prawa od ponad 20 lat związany z organami ścigania zwalczającymi przestępczość finansową. Jest m.in. wykładowcą Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, ekspertem Rady ds. Informacji Finansowej przy Ministrze Finansów oraz Multidisciplinary Group of Organized Crime przy Radzie Europejskiej. Autor książek na temat prania pieniędzy i korupcji oraz wielu artykułów, które ukazały się m.in. w Prawie Bankowym, Gazecie Bankowej, Rzeczpospolitej i Monitorze Prawniczym.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów