Naga

Ona potrzebuje pieniędzy na czynsz, on potrzebuje mieszkania. Jasny układ, przecież nie są sobą zainteresowani. To nic, że Alex Kennedy jest wysoki, ciemnowłosy i nieodparcie pociągający. Oliwia przecież - po poprzednich zawodach miłosnych - nie poszukuje kolejnego mężczyzny.

Pewnego dnia przekraczają granicę i nie ma już powrotu. Nie ma też wyrzutów sumienia... Oliwia jednak ciągle opiera się przed oddaniem Alexowi serca. Boi się związku z mężczyzną tak nietypowym.

Informacje dodatkowe o Naga:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-09-25

Kup książkę Naga

Naga - opinie o książce

Avatar użytkownika - candylove27
candylove27
Przeczytane:2013-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,

Literatura kobieca raczej nie jest tą, po którą często sięgam. Wolę o wiele bardziej mroczne i kryminalne powieści aniżeli lekkie i praktycznie o niczym historie. Tak właśnie postrzegam ten gatunek. Jednak tak jak z wszystkim nieraz warto zrobić wyjątek i sięgnęłam po "Nagą" Megan Hart. Jak odbieram tę lekturę?

Olivia jest młodą i utalentowaną panią fotograf. Pomimo swojej atrakcyjności nie może odnaleźć stabilności w miłości, każdy związek kończy się klęską. Jej najlepszym przyjacielem jest Patrick, niedoszły mąż – gej. Brzmi dziwnie, ale Livia jest niekonwencjonalną kobietą. Na imprezie świątecznej organizowanej przez Patricka poznaje Alexa, przystojnego mężczyznę, który – jak została poinformowana – woli facetów.  Pewnego dnia, podczas bardzo spontanicznej sesji zdjęciowej między Aleksem a główną bohaterką zaczyna iskrzyć, a ta iskra prowadzi ich do łóżka. Odkrywają siebie nawzajem a także własne oblicza. Marzenie Olivii o związku się spełniają, ma swojego księcia z bajki, jednak nie potrafi oddać się rozkoszowaniu chwilą w pełni. Ma wrażenie, że to wszystko jest złudne i się prędzej czy później zakończy. Czy ma rację?

Nie nazwałabym tej książki typową literaturą erotyczną, Owszem, odpowiednie i pożądane sceny znajdziemy w środku, jednak występują one w momencie uniesienia i fascynacji bohaterów. Później raczej są delikatniejsze i trochę omijane. Uważam, że to dobry zabieg, ponieważ autorka zwraca uwagę na fabułę książki aniżeli chce rozpraszać swoje czytelniczki. Tak, fabułę tutaj znajdziemy a nawet pewne wartości. Oczywiście nie są one głębokie, jednak subtelne i naprowadzające na pewien kierunek w życiu. Jestem usatysfakcjonowana treścią, była to dla mnie lekka lektura, napisana precyzyjnym i iście kobiecym stylem. Podoba mi się to, że świat przedstawiony obserwujemy oczami Olivii, możemy poznać dzięki temu tę postać bliżej oraz wgłębić się w jej emocje, a tych odnajdziemy wiele.

Pomimo tego, że nie sięgam raczej po ten gatunek literatury, to nie czuję się zawiedziona treścią. Nie jest to książka z wielkim przesłaniem, raczej przekazuje nam, że warto chwytać dzień i cieszyć się tym co ma nastąpić. Jednak tak jak wspomniałam, każdy otrzyma po lekturze inne objawienie dla siebie. Fajnie napisana powieść wyłącznie dla kobiet, miło się czyta.

Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,

Ostatnimi czasy literatura erotyczna zatacza coraz szersze kręgi. Wielu nowych pisarzy próbuje zaistnieć dzięki pikantnym, zmysłowym powieściom, ale niektórzy od lat specjalizują się w tym gatunku. Do tego grona bez wątpienia należy Megan Hart, jedna z najbardziej dojrzałych, utalentowanych, współczesnych autorek. Twórczość Megan poznałam podczas lektury ,,Trzy oblicza pożądania’’ oraz ,,Barwy pożądania’’. Obie pozycje wywarły na mnie całkiem pozytywne wrażenie, dlatego bez obaw skusiłam się na najnowsze dzieło pisarki zatytułowane ,,Naga’’. Czy warto było? Zaraz się o tym przekonamy…

Oliwia wiedzie spokojne, monotonne życie. Swój czas praktycznie poświęca pracy. W miłości niestety jej się nie ułożyło. Były narzeczony okazał się gejem i odszedł do innego mężczyzny. To był cios poniżej pasa. Wprawdzie teraz jest jej najlepszym przyjacielem, ale mimo to nie wypełni pustki i samotności, jaką ją otacza. Kobieta pragnie kochać i być kochaną. Udaje obojętną ale w głębi duszy marzy o gorącym, szczerym uczuciu. Pewnego dnia nieoczekiwanie w życiu Oliwi pojawia się Aleks Kennedy, niesamowicie przystojny, seksowny, wysoki, ciemnowłosy mężczyzna. Aktualnie nie ma gdzie mieszkać, więc na pewien czas chce wynająć u niej mieszkanie. Eks narzeczony nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Ostrzega dziewczynę przez nowym lokatorem, który jego zdaniem złamie jej serce. Oliwia ignoruje obawy przyjaciela i coraz więcej czasu spędza z czarującym Aleksem. Niepostrzeżenie w ich relacjach coś się zmienia. Oboje przekraczają granicę z której nie ma już odwrotu. Co z tego dalej wyniknie? Czy ten związek ma szansę przerodzić się w coś poważnego?

Kolejny raz nie zawiodłam się na twórczości Megan Hart. Autorka ma wyjątkowy dar do tworzenia niezwykle namiętnych, zaskakujących, elektryzujących historii. Taka jest również ,,Naga’’. Pobudza wyobraźnię i rozpala zmysły, jednakże nie skupia się tylko i wyłącznie na seksie, wręcz przeciwnie. Ukazuje postawy psychologiczne wybranych bohaterów obnażając wszelkie traumy i lęki, opisując bezradność i zagubienie. Pozwala spojrzeć z całkiem innej perspektywy na homoseksualizm, przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną lub rasizm. Uczy tolerancji, prawdziwej akceptacji odmienności oraz jak znaleźć korzenie własnego istnienia. Udowadnia, że każdy człowiek zasługuje na szczęście i spełnienie bez względu na płeć, rasę, wyznanie, religię, kolor skóry czy orientację seksualną. Krótko mówiąc to niezwykle wartościowa książka pod względem społecznym.

Moje wrażenia po lekturze tej książki są bardzo pozytywne. Może nie piałam z zachwytu niemniej jednak z ogromnym zainteresowaniem śledziłam ekscytujące perypetie Oliwii. Autorka znakomicie nakreśliła jej charakterystykę skupiając się nawet na najdrobniejszych szczegółach. To wyrazista, niesztampowa osoba. Postacie drugoplanowe też są dobrze dopracowane i każda wyróżnia się barwną osobowością. Fabuła odbiega od utartego schematu powielanego w wielu książkach z tego gatunku. Jest przemyślana, spójna i ciekawie zrealizowana. Z kolei sceny erotyczne wprawdzie są dość odważne i śmiałe, ale w moim odczuciu zabrakło im odrobinę finezji i motorycznego napięcia. Na uznanie zasługuje natomiast oryginalna kompozycja, jasny styl, bogate słownictwo, wyobraźnia i umiejętność przekazywania emocji. Jednym słowem-klasa sama w sobie.

Czy polecam ,,Nagą’’? Oczywiście. Jestem pewna, że wierni fani Megan Hart oraz wszyscy miłośnicy literatury kobiecej nasyconej erotyzmem odnajdą tutaj coś dla siebie. To szalenie ciekawa, ujmująca powieść o gorących uczuciach, przyjaźni, akceptacji, szacunku dla inności, pasji i odkrywaniu samego siebie. Jest dowodem na to, że miłość ma wiele twarzy i różne odcienie. Chcesz wyruszyć w niesamowicie życiową podróż w meandry ludzkiej świadomości i podświadomości? Zapraszam zatem do powyższej lektury. Nie pożałujesz.

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-11-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
,,Naga" to powieść bardzo zmysłowa, nasycona erotyzmem, który podany jest w bardzo smaczny, przyjemny i nierażący sposób. Autorka nie potrzebuje wielu słów, żeby pobudzić wyobraźnię czytelnika i wprowadzić go w odpowiedni nastrój. Momentami jest bardzo gorąco, choć Megan Hart nie szokuje czytelnika wyuzdanymi i perwersyjnymi scenami. Czasem seks i napięcie między bohaterami zaczynają się zanim dojdzie do fizycznego kontaktu. Podobało mi się, że pisarka nie skupiła się wyłącznie na sferze erotycznej, ale odkryła przed czytelnikami uczucia i inne aspekty życia postaci. Lekki styl autorki i konstrukcja fabuły sprawiają, że przez książkę płynie się szybko i przyjemnie. Barwne opisy pobudzają wyobraźnię i wprowadzają odbiorcę w odpowiedni klimat. Pisarka nie razi czytelnika wulgaryzmami, potrafi w interesujący i bardzo sympatyczny sposób przekazać ,,niegrzeczne" elementy oraz treści. ,,Naga" to jeden z lepszych erotyków jaki miałam przyjemność przeczytać. Książka dostarcza różnorodnych wrażeń i emocji, a jednocześnie zwraca uwagę czytelnika na wiele ważnych problemów. Przy tej lekturze można łatwo odpocząć i zrelaksować się. Idealnie sprawdzi się na długie jesienne wieczory.
Zniewolona
Megan Hart0
Okładka ksiązki - Zniewolona

Emmaline, na skutek wypadku, jaki przeżyła w dzieciństwie, cierpi na krótkotrwałe, lecz uciążliwe zaniki pamięci. Choć w rzeczywistości trwają zaledwie...

Otchłań pożądania
Megan Hart 0
Okładka ksiązki - Otchłań pożądania

Mam na imię Mary, Brandy, Honey, Amy – co miesiąc inaczej. Czasami Joe nawet nie pyta mnie o imię. Ale zawsze umie sprawić, bym płonęła, kiedy poczuję...