Najczarniejszy strach

Tom 7 cyklu Myron Bolitar

Na Myrona spada niespodziewana wiadomość, że ma nieślubnego syna. Co więcej, Jeremy choruje na białaczkę i tylko przeszczep szpiku może uratować mu życie. Niestety, jedyny zarejestrowany dawca, niejaki Taylor, przepada bez śladu. Myron odkrywa jego prawdziwe nazwisko, ale nie jest w stanie go znaleźć. Głos w telefonie każe mu pożegnać się z synem. Powtarza przy tym maniakalnie słowa "siej ziarno". Siej Ziarno to przydomek seryjnego porywacza i mordercy, opisanego w serii artykułów przez Stana Gibbsa - oskarżonego przez FBI i media o fałszowanie dowodów. Czy rzekomy zabójca i dawca to jedna i ta sama osoba? Kto to jest?

Informacje dodatkowe o Najczarniejszy strach:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Darkest Fear
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Andrzej Grabowski

Kup książkę Najczarniejszy strach

Najczarniejszy strach - opinie o książce

Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
"Najczarniejszy strach" to kolejna książka ,w której znów nasz czas ukradnie Myron Bolitar . Mistrz poczucia humoru oraz pakowania się w kłopoty. Od pierwszych stron bardzo wciąga ,ale która książka Cobena, nie wciąga? myślę, że nic nie trzeba dodawać więcej gdyż, przynajmniej dla mnie nazwisko Coben, to gwarancja bardzo dobrze spędzonego czasu.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Tak, tak, tak. Skomplikowana zagadka, inteligentnie poprowadzona fabuła, a dodatkowo humor Myrona na miarę porządnego komika i mamy przyjemność gwarantowaną.
To moja druga książka Harlana Cobena i pierwsza z cyklu z Myronem Bolitarem. Historia nie jest zła, ale oczekiwałam większego napięcia. Do połowy nie mogłam się oderwać, ale im dalej to akcja toczyła się coraz wolniej. Na plus mogę zaliczyć poruszającą historię i zaskakujące intrygi, ale to i tak za mało, żebym miała uznać książkę za rewelacyjną czy wybitną. Ostatni rozdział dłużył mi się niesamowicie. Nie zmienia to jednak faktu, że historia mnie poruszyła zakończenie może nieco przewidywalne, ale wzruszające i piękne. Jeśli jednak ktoś liczy na literaturę mocnych wrażeń i ogromnego napięcia to w tej książce raczej tego nie odnajdzie. Może zaczęłam od niewłaściwej części cyklu z Myronem? Przyznam, że chociaż książka była dla mnie nieco nużąca to chcę poznać poprzednie części. Tę książkę można przeczytać jeśli się lubi poruszające historie z wątkiem kryminalnym, ale nie należy się nastawiać na szybką akcję. Książkę mogę jedynie uznać za bardzo dobrą.
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2014-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, audiobooki,
Myron jest agentem sportowców. Jego życie ulega zmianie, kiedy dowiaduje się, że ma syna, Jeremiego. Okazuje się, że syn jest ciężko chory, na rzadką odmianę białaczki. Uratować go może jedynie przeszczep szpiku. Nie jest to prosta sprawa, bo jedyny dawca, zrezygnował z oddania szpiku i nie można go odnaleźć. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Bardzo fajna książka, a jej lektor Wiktor Zborowski jest rewelacyjny. Polecam.
Avatar użytkownika - AmandaBudyn
AmandaBudyn
Przeczytane:2013-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Do samego końca trzyma w największym napięciu. Nieoczekiwane zakończenie.
Avatar użytkownika - zuza4231
zuza4231
Przeczytane:2013-05-12, Ocena: 6, Przeczytałem,
Książka jest suuper!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-12-14,
Wstrząsająca książka. Ale jaka wspaniała. Całkiem chciało mi się płakać, jak ją czytałam! Koniecznie przeczytajcie!

W tym tomie dużo się dzieje w życiu osobistym Myrona i na tym obiera się cała książka. Akcja jest spójna i ciekawa. Ale znów zakończenie wydało mi się 'od czapy'.

Strach o dziecko jest paraliżujący ale strach o własne dziecko po prostu zwala z nóg. Temat na fabułę wielokrotnie wykorzystywany przez piszących. Generalnie lubię czytać książki autorstwa Cobena. Ale ta pozycja jest jakaś schematyczna i przewidywalna. I na dokładkę takie niewyszukane dialogi. Brakowało mi napięcia i nawet Windsor Horne Lockwood III nie jest w stanie wpłynąć na podniesienie oceny, chociaż to mój ulubieniec. Może powinnam odpocząć od Cobena?

Jestem na etapie. kiedy mam chyba przesyt Cobena, irytuje mnie, że z góry jest założenie powieści cyklicznej w każdej książce mam opis postaci gdzieś w treści. I ponownie czytam o Małej Potahontas, Wielkiej Sindy, szurniętym kumplu i jego bogactwie... i tak co książkę w każdym kolejnym tomie. Męczące. Czy tylko mnie to itytuje?

Poza tym jest bomba - Myrona ma syna. Nastolatka.

Avatar użytkownika - gendun
gendun
Przeczytane:2020-10-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Ksiazka nie jest zla-a ocena nizsza o jeden stopien z dwoch powodow:-zbyt szybko wpadlam na rozwiazanie (tresc troche schematyczna i podobna do wczesniejszych czesci cyklu)-zbyt maly udzial Wina w akcji!

Pewnego dnia Myron dowiaduje się od Emily Downing, że... jest ojcem nastoletniego Jeremy'ego. Chłopiec choruje na nietypową postać białaczki i uratować go może jedynie przeszczep szpiku. Niestety, potencjalny dawca nagle zaginął. Myron, z pomocą niezawodnych Wina i Esperanzy, wyrusza na poszukiwanie człowieka, który będzie w stanie ocalić jego syna. Kiedy trafiają na jakiś trop, do Myrona dzwoni tajemniczy mężczyzna i powtarza słowa "siej ziarno" oraz każe mu pożegnać się z Jeremym. Dla Boltaira jest to kolejny trop - o porywaczu, którego pseudonimem było właśnie Siej Ziarno, napisał niegdyś Stan Gibbs. Mężczyzna został oskarżony o plagiat i fałszowanie dowodów. A może jednak pisał prawdę, a Siej Ziarno jest tajemniczym dawcą szpiku?

Ta część przypadła mi do gustu. Co prawda nadal nie przepadam za Emily i Gregiem, ale Myron był w stanie schować urazę do dawnego przeciwnika i pomógł uratować Jeremy'ego. Mam również nadzieję, że Myron i Jeremy będą mieć kontakt i chociaż chłopak wyraźnie powiedział, że Myron nie jest jego tatą, ale prosił, by nie tracili kontaktu. I może faktycznie Myron nie będzie tatą dla swojego syna, to mam nadzieję, że zostanie jego najbliższym przyjacielem.

The Woods
Coben Harlan0
Okładka ksiązki - The Woods

Daneet Steffens, TIME OUT'This stand-alone thriller will keep him on the bestseller lists and assures him VIP treatment at this summer's Harrogate Crime...

The woods
Coben Harlan0
Okładka ksiązki - The woods

Twenty years ago at summer camp, Paul Copeland's sister died in the woods, the supposed victim of a serial killer. Her body was never found....