Najdłuższa podróż

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2014-04-16
Kategoria: Romans
Dodał/a książkę:elibri

Jest zima, rok 2011. W śnieżny, mroźny dzień, jadący samochodem, dziewięćdziesięciojednoletni Ira Levinson, wypada z drogi i w wyniku wypadku zostaje uwięziony we wraku. Czekając na pomoc, wyziębiony, ranny staruszek, snuje opowieść swojego życia. Opowieść o wojnie, o radościach i smutkach dnia codziennego, marzeniach, tych spełnionych i tych, które nigdy nie doczekały się spełnienia. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o wielkiej miłości Iry do jego nieżyjącej żony Ruth. To właśnie duch Ruth towarzyszy mu w trakcie tej ostatniej podróży, nakłaniając go do dalszych wspomnień, dodając mu sił i przekonując, że jego czas jeszcze nie nadszedł.

Równocześnie z historią Iry poznajemy historię Sophii, studentki ostatniego roku historii sztuki, która próbuje pozbierać się po burzliwym związku z niewiernym, awanturniczym Brianem, oraz Luke'a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na arenę, by uratować od upadku rodzinne ranczo. Uczucie, które połączy tych dwoje nie będzie łatwe i zostanie wystawione na ciężką próbę przez tajemnicę, którą skrywa Luke.

Historie Iry i Ruth, Sophii i Luke'a zbiegają się w najmniej oczekiwanym momencie...

white_swan plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Moja biblioteczka,
"Najdłuższa podróż" to najnowsza, siedemnasta już powieść Nicholasa Sparksa. Na tę książkę składają się właściwie dwie historie - Iry, który uwięziony w samochodzie po wypadku wspomina swoje życie z ukochaną Ruth, oraz Sophii i Luke'a, dwojga młodych ludzi z różnych środowisk, którzy poznają się właściwie przez przypadek. Równolegle śledzimy losy trójki bohaterów, by dojść do miejsca, w którym te historie nieoczekiwanie się łączą.
Przyznam, że poczułam się mile zaskoczona po lekturze tej książki. Historia Iry i Ruth, wspominana oczami mężczyzny i rozpoczynająca się jeszcze przed II wojną światową, była równie interesująca co losy Sophii i Luke'a. Myślałam, że wiem jak połączą się losy trójki bohaterów i jakie będzie zakończenie, jednak się myliłam, a pomysł pana Sparksa odbieram jak najbardziej na plus. Krótko mówiąc, "Najdłuższa podróż" to piękna historia o miłości pomimo różnym przeciwnościom losu. ,,Jeśli istnieje niebo, odnajdziemy się, bo bez Ciebie nie ma nieba."
werenike Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,