Najgłupszy anioł

Do Bożego Narodzenia został dzień (dobra, powiedzmy, że prawie tydzień) i w całym maleńkim miasteczku Pine Cove w Kalifornii mieszkańcy pochłonięci są kupowaniem, zawijaniem, pakowaniem i, ogólnie rzecz biorąc, wczuwaniem się w świąteczny nastrój.

Ale nie wszyscy odczuwają tę radość. Mały Joshua Barker rozpaczliwie potrzebuje świątecznego cudu. Nie, nie leży na łożu śmierci; nie, nie zaginął mu pies. Ale Josh jest przekonany, że widział, jak Mikołaj obrywa łopatą po łbie i teraz nasz siedmiolatek modli się tylko o jedno: proszę, Mikołaju, powstań z martwych.

Ale moment! Gdzieś w powietrzu czai się anioł. (W powietrzu, łapiecie?) To nie kto inny, jak archanioł Razjel, który zstąpił na Ziemię w poszukiwaniu dziecka, którego życzenie należy spełnić. Niestety, nasz anioł nie należy do tych, który aureola świeci najjaśniej. W mgnieniu oka zawali swoją świętą misję i ześle na mieszkańców Pine Cove bożonarodzeniowy chaos, którego kulminacją stanie się najśmieszniejsze i najstraszniejsze świąteczne przyjęcie, jakie miasteczko widziało.

Z drogi, panie Dickens. Teraz kolej na Christophera Moore’a.
Christopher Moore, najwybitniejszy współczesny satyryk amerykański, stawiany w jednym szeregu z Kurtem Vonnegutem, Douglasem Adamsem i Jonathanem Swiftem.
Jego książki okupują najważniejsze listy bestsellerów, a sam autor otoczony w Stanach Zjednoczonych podobnym kultem, jak Monty Python w Wielkiej Brytanii. Proza Moore’a to nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, ale także zabawne (i niezwykle celne) obserwacje i komentarze społeczne, obyczajowe, religijne oraz polityczne.

Informacje dodatkowe o Najgłupszy anioł:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: b.d
ISBN: 83-74-80035-6

Kup książkę Najgłupszy anioł

Najgłupszy anioł - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-02-01, 52 książki 2014,
Najlepsza książka świąteczna, jaką zdarzyło mi się przeczytać; oczywiście dla osób, które Święta kochają na tyle, by móc spojrzeć na nie "z byka". Wyróżnia się nie tyle tytułowa postać, co jej czyny, które prowadzą do naprawdę niespodziwanego zakończenia. Jest wszystko - miłość, samotność, bohaterstwo, zbrodnia, szaleństwo i... wciągające rozmowy pochowanych na lokalnym cmentarzu. Bajka!
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2012-12-30, Ocena: 2, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Bardzo lekka książka do przeczytania w okresie świątecznym dla zrelaksowania się, zamiast obciążać myśli dylematami egzystencjalnymi. Rewlacyjny komediowy język. Niemal każde zdanie napisane w tej książce mogłoby zdobyć nagrodę "Srebrne usta" na Trójce. Autor ma lekkie pióro i świetne poczucie humoru. Cytat: "Chłopak niemal nie słyszał krzyku kobiety, gdy pędził do domu. Tętno dźwiczało mu w uszach jak dzwonki sań. Mikołaj nie żył, a on miał przesrane. A skoro o sraniu mowa, trzy przecznice dalej Tucker Case zasuwał przez Worchester Street. Za pomocą szybkiego marszu z potężnym obciążeniem w postaci żalu nad sobą chciał spalić kiepskie barowe jedzenie, które spożył na obiad. Był po czterdziestce, szczupły, jasnowłosyi opalony - wyglądał jak podstarzały serfer albo zawodowy golfista w sile wieku.". Jednak jak dla mnie, książka jest zbyt przeładowana komizmem. Nie można śmiać się przy każdym akapicie, bo zapomina się o sensie treści. Aczkolwiek absurd goni za kolejnym absurdem. Nie są to żadne wysokie loty, ale z sympatią można przeczytać.
Avatar użytkownika - Sinister
Przeczytane:2011-11-30, Ocena: 6, Przeczytałam, humor, sensacja, thriller,
Błazen
Christopher Moore0
Okładka ksiązki - Błazen

Christopher Moore kierował już ostrze swojego dowcipu na śmierć, zombie, samce alfa, anioły, kapłanki, a nawet Jezusa. Teraz zaś składa hołd jednej z najznaczniejszych...

Brudna robota
Christopher Moore0
Okładka ksiązki - Brudna robota

Charlie Asher to zwyczajny facet. Trochę pechowy, nieco neurotyczny, odrobinę hipochondryczny. Jest typowym samcem beta: osobnikiem, który w życiu kieruje...