Najnowsze kłopoty z historią

Znany historyk Piotr Gontarczyk porusza w swej publicystyce niełatwe i kontrowersyjne tematy z polskiej historii najnowszej. Jest przewodnikiem po sprawach, które inni zbywają milczeniem. W niniejszym zbiorze czytelnik znajdzie m.in. teksty dotyczące mało znanych epizodów z życia Wojciecha Jaruzelskiego, w tym jego roli w ukrywaniu prawdy o zbrodni katyńskiej. Omówione są tu też dokumenty, które rzucają więcej światła na przestępcze działania władz komunistycznych.

Ważną część książki stanowią teksty dotyczące głośnej pracy SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii i sporów, jakie wywołała. Autor zabiera też głos w burzliwej dyskusji wokół książki Złote żniwa Jana Tomasza Grossa.

Piotr Gontarczyk nie jest też obojętny wobec bieżących wydarzeń i pokazuje, jak ważną rolę w naszej teraźniejszości odgrywa przeszłość.

Informacje dodatkowe o Najnowsze kłopoty z historią:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Najnowsze kłopoty z historią

Najnowsze kłopoty z historią - opinie o książce

Publikacja ta ukazała się w 2013 roku, ale nic nie straciła na aktualności. Teksty ukazywały się w latach 2008-2011.

Znany historyk (..) jest przewodnikiem po sprawach, które inni zbywają milczeniem (..). Omówione są tu też dokumenty, które rzucają więcej światła na przestępcze działania władz komunistycznych.

Naukowiec w swoich rozważaniach dotyka kluczowych, spornych zagadnień z polskiej historii najnowszej. Objaśnia też rolę generała Jaruzelskiego w  tuszowaniu zbrodni katyńskiej. Doktor przywołuje stosowne dokumenty, które odsłaniają prawdziwą działalność ''bohaterów'', którzy ''uratowali" nasz kraj.

Piotr Gontarczyk nie jest obojętny wobec bieżących wydarzeń i pokazuje, jak ważną rolę w naszej teraźniejszości odgrywa przeszłość.

Nieodzownym elementem tej arcyważnej książki są teksty dotyczące dzieła ujawniającego, że Lech Wałęsa współpracował z bezpieką TW ,,Bolek". Mam na myśli SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii. Naukowiec przypomina burzę, jaka rozpętała się po jej wydaniu.

Badacz krytycznie zrecenzował kontrowersyjną i problematyczną pracę autorstwa Jana Tomasza Grossa Złote Żniwa.

Zawsze ceniłam autora Najnowszych Kłopotów z Historią za niezłomność i determinację w poszukiwaniach prawdy. Jako jeden z nielicznych historyków wyważony, zdyscyplinowany, powściągliwy.

Lektura obowiązkowa!

Piotr Gontarczyk0
Okładka ksiązki - Pogrom Zajścia polsko-żydowskie w Przytyku 9 marca 1936 r. Mity, fakty, dokumenty

9 marca 1936 r. w Miasteczku Przytyk koło Radomia doszło do konfliktu pomiędzy ludnością polską i żydowską. Zginęły trzy osoby: Polak Stanisław Wieśniak...

Nowe kłopoty z historią
Piotr Gontarczyk0
Okładka ksiązki - Nowe kłopoty z historią

Wiele z opisanych tu fragmentów historii wcześniej pozostawało nieznanych dla szerszej opinii publicznej, a niektóre do dziś budzą wiele tytułowych „kłopotów”...