Najpiękniejsze historie biblijne

O. Jan Góra, dominikanin:

Pochłonąłem Wangerina ze wzruszeniem. Postacie biblijne, przyobleczone

w ciało, ożywają. To księga Boga i księga człowieka. Uzmysławia nam,

że nic się nie zmieniło od tysięcy lat. Jesteśmy tacy sami jak za czasów Abrahama,

Mojżesza, Dawida, apostołów. Choć nie pędzimy swoich stad jak

dawni nomadzi, dalej brniemy przez pustynię w poszukiwaniu Ziemi

Obiecanej. Ta sama w nas miłość, sprzeczności, głód i niepokój serca. Błądzimy

i poszukujemy. Uciekamy przed głosem Boga, by na koniec stwierdzić,

że i tak wszystko - nawet nasze upadki - prowadzą do Niego.

Obraz Wangerina to doskonała brama do Biblii dla młodego człowieka.

Niezrozumiałe niekiedy historie sprzed wieków, stają się dla niego wspaniałą

powieścią z wartką akcją i przekonującymi portretami psychologicznymi

bohaterów.

Dopełniające tę wizję ilustracje są jak witraże. To lektura na całe życie

Informacje dodatkowe o Najpiękniejsze historie biblijne:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2015-04-20
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Najpiękniejsze historie biblijne

Najpiękniejsze historie biblijne - opinie o książce

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2015-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Przeczytane,
Jakie są "Najpiękniejsze historie biblijne"?

"Najpiękniejsze historie biblijne" Waltera Wangerina to zbiór opowieści z Pisma Świętego przedstawionych w bardziej przystępny sposób i wzbogaconych ilustracjami.

Pismo Święte jest jedną z najstarszych ksiąg na świecie. Historie w nim zawarte są znane w niewielkiej części i to tylko dlatego, że ich fragmenty można usłyszeć podczas mszy. Pozostałe opowieści, które są mniej popularne, pozostają nieodkryte, gdyż rzadko kto sięga po Biblię sam z siebie. Wydaje się trudna w odbiorze, być może nawet nudna. Jednak być może takie podejście zmieni się dzięki "Najpiękniejszym historiom biblijnym".

"Najpiękniejszym historiom biblijnym" Walter Wangerin to zbiór opowieści i przypowieści pochodzących z Pisma Świętego, które zostały przedstawionych w bardziej przystępny sposób.

Księga, licząca ponad 600 stron, została podzielona na 8 części - "Przodkowie" (Abraham, Rebeka, Jakub, Józef), "Przymierze" (Mojżesz, Synaj, Dzieci Izraela), "Wojny Pana" (Jozue; Ehud; Debora; Gedeon; Jefte; Samson; Nałożnicy Lewity), "Królowie" (Saul; Dawid; Salomon), "Prorocy" (Mąż Boży z Judy; Eliasz; Amos, Ozeasz; Izajasz; Jeremiasz), "Listy z wygnania" (Przekleństwo Achikama; Decyzja Achikama; Achikam w Jerozolimie), "Tęsknota" (Mój posłaniec; Nehemiasz; Ezdrasz; Tęsknoty) i "Mesjasz" (Zachariasz; Maria; Jan, syn Zachariasza; Andrzej; Maria Magdalena; Szymon Piotr; Syn ojca; Do Jerozolimy; Jezus; Nowe Przymierze).

Historie zawarte w tej księdze pochodzą zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu. Dzięki nim możemy poznać życie postaci biblijnych - tych mniej i tych bardziej znanych. Na kartach tej niezwykłej publikacji pojawia się m.in. Abraham, który zawarł przymierze z Bogiem i w wieku 100 lat został ojcem; król Salomon, który słynął ze sprawiedliwych wyroków; Maria Magdalena, niewiasta, która towarzyszyła Jezusowi, gdy nauczał, uzdrawiał, to Ona przekazała Mu wieść o straceniu Jana Chrzciciela.

Walter Wangerin uwspółcześnił historie i przypowieści znane z Pisma Świętego, by były bardziej zrozumiałe. Sporym nakładem pracy sprawił, że Biblia zmienia się w powieść z wartką akcją i nietuzinkowymi postaciami z krwi i kości, z gestami, mimiką, emocjami. W tym celu zbadał motywy postępowania opisywanych postaci, uczucia, które nimi kierowały oraz relacje między bohaterami. Namalował także bogate tło - co dało szerszy kontekst. Jedno pozostało bez zmian, opowieści te poruszają uniwersalne problemy walki dobra ze złem i traktują o miłości - Boga do ludzi.

Książka została wzbogacona ilustracjami, opatrzonymi cytatami z Biblii. Walorem tej księgi jest twarda oprawa z tłoczeniami, dzięki którym prezentuje się bardziej okazale. Polecam tę księgę każdemu, kto chce pogłębić swoją wiarę lub poznać historie biblijne w bardziej przystępnej wersji.

Jezus
Walter Wangerin0
Okładka ksiązki - Jezus

Powieść o życiu, czynach, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Autor, dochowując wierności przekazom ewangelicznym, tworzy niezwykle sugestywną, poruszającą...

Jezus
Walter Wangerin 0
Okładka ksiązki - Jezus

Powieść o życiu, czynach, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. Bohaterowie Biblii przedstawieni jako postaci z krwi i kości, niewolni od słabości,prosty...