Namiętność rozbudzona

„Namiętność rozbudzona” to trzeci tom bestsellerowej serii Demonica, kontynuacja przygód demonicznych lekarzy ze Szpitala Podziemnego, które podbiły serca czytelników w poprzednich tomach: „Rozkosz nieujarzmiona” i „Pragnienie wyzwolone”. Po raz kolejny spotykamy się z potężną dawką czytelniczej adrenaliny, zmysłowości i nieokiełznanej namiętności, które sprawiają, że „Namiętność rozbudzona” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników literatury erotycznej z wątkami paranormalnymi i wartką, fantastyczną akcją.

***

Serena Kelley jest archeologiem i poszukiwaczką skarbów – oraz kobietą skrywającą pewną tajemnicę. W wieku siedmiu lat została powierniczką potężnego amuletu zapewniającego jej zdrowie i nieśmiertelność... tak długo jak pozostanie dziewicą. Serena nie jest jednak niewiniątkiem. Gdy zabójczo przystojny nieznajomy doprowadza ją na skraj ekstazy, Serena zastanawia się, czy nie spotkała wreszcie tego jedynego mężczyzny, któremu nie jest w stanie się oprzeć.

Wraith jest Seminusem pragnącym śmierci. Gdy zostaje otruty przez dawnego wroga, musi odnaleźć Serenę i przekonać ją, aby oddała mu jedyne znane we wszechświecie antidotum – jej amulet. Gdy Serena zaczyna ulegać jego urokowi, a Wraith czuje, że lekarstwo znajduje się w zasięgu jego ręki, uświadamia sobie okrutną prawdę: zakochuje się w kobiecie, której życie musi odebrać, aby ratować własne.

Informacje dodatkowe o Namiętność rozbudzona:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2015-10-21
ISBN: 978-83-61386-65-0

Kup książkę Namiętność rozbudzona

Namiętność rozbudzona - opinie o książce

Świat demonów i ludzi przeplata się, co czyni go niebywale niebezpiecznym. Wraith, potomek Seminusa i Wampira jest niebezpieczny i można by pomyśleć niezrównoważony. Nosi w sobie blizny przeszłości i unika ludzi. Trawiony śmiertelną trucizną wyrusza w podróż by ukraść ,,Łaskę Boską" pewnej seksownej archeolożce, lecz nie brał pod uwagę, że straci głowę dla tej żądnej przygód kobiety, człowieka. Ich spotkanie jest burzliwe i nigdy nie przypuszczał, że sprowadzą na świat prawdziwy Armagedon. Wraith to postać, która wzbudziła moje zainteresowanie już od pierwszego spotkania z tą demoniczną serią. W młodości wiele doświadczył i pomimo, że często zachowuje się jak skończony dureń, to można w nim dojrzeć pewną dozę wrażliwości i pragnienia uczuć, których nigdy nie doświadczył. Właśnie to, tak bardzo mnie zafascynowało. Chciałam być światkiem jego przemiany i doświadczania pierwszych pozytywnych emocji. Ta część została poświęcona jemu i w końcu moje pragnienia zostały zaspokojone. Serena to kobieta stworzona dla niego. Żądna przygód, nieustraszenie brnie do przodu, choć może to mieć związek z chroniącym ją czarem. Jako dziewica, jest objęta boską ochroną, aż do momentu utraty dziewictwa. Autorce pomimo małej ilości scen seksu udało się zawrzeć ogromną dawkę erotyzmu w powieści. Każde ich bliższe spotkanie było naelektryzowane napięciem i pragnieniem nie do zaspokojenia. Czułam ten dreszczyk związany z oczekiwaniem i świetnie się bawiłam poznając historię Wraith'a i Sereny. ,,Namiętność rozbudzona" to trzecia część cyklu i uważam ją jak dotąd za najlepszą. Po pierwsze, to historia Wraith'a, co już samo w sobie jest wielką zaletą. Po drugie, Kynan powraca. Bardzo go polubiłam, więc moja radość rosła z każdym fragmentem dotyczącym jego dalszych losów. Po trzecie i najważniejsze. Wątek z zagrożeniem wiszącym nad światem, dodał pewnego majestatu całej historii i trudno było oderwać się od lektury. Oczywiście nie tylko w tej książce, ale i w całym cyklu można się doczepić do zbyt wyidealizowanych zakończeń, bądź zbyt częstych zbiegów okoliczności. Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to literatura mająca na celu odprzężenie czytelnika i pozostawienie po sobie cudownego uczucia radości, więc te drobne naciągane fakty mi nie przeszkadzały. ,,Namiętność rozbudzona" to niezwykle podniecająca książka, która pobudza wyobraźnie i rozpala zmysły. Klimat zabytkowych budowli i niebezpieczeństwa towarzyszącego przygodzie jest wyczuwalny, a podniecenie wiszące w powietrzu działa jak magnes. Jak najbardziej polecam wielbicielką paranormali, romansu i erotyki. 4+/6
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2015-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
,,Będę idealnym dżentelmenem. Przysięgam, że będę cię dotykał wyłącznie rękami i ustami. Przysięgam też, że w tym co ci nimi zrobię, nie będzie nic dżentelmeńskiego." ,,Namiętność rozbudzona" to już trzeci tom przygód demonicznych braci, którzy wciąż zmagają się z problemami nie z tego świata. Tym razem opowieść skupia się na trzecim z braci, którego imię brzmi Wraith. Uwielbiam Larissę Ione za to, że stworzyła serię, która być może nie jest górnych lotów, ale za każdym razem potrafi mnie porwać. Uwielbiam motyw Podziemnego Szpitala i sposób, w jaki przedstawiła świat demonów. A gorące i pełne namiętności sceny tylko dopełniają zgraną całość. Serena Kelley skrywa pewną tajemnicę, z powodu której poluje na nią wiele nieodpowiednich osób. W wieku siedmiu lat została obdarzona łaską, która zapewnia jej nieśmiertelność i ochronę przed złem... jest tylko jeden warunek. Musi pozostać dziewicą. Jednak jak można sprostać takim warunkom, kiedy na jej drodze staje nieziemsko przystojny i przyciągający ją jak magnez Wraith? Seminus w pełnym rozkwicie, któremu nie sposób się oprzeć. Jednak i on skrywa pewną tajemnicę. Wraith jest umierający, a antidotum na jego chorobę jest tylko jedno jedyne na całym świecie - łaska, którą została obdarzona Serena. Jednak czy dziewczyna będzie w stanie poświęcić siebie, aby uratować nowo poznanego demona? ,,Będziesz moją zgubą, Sereno. Naprawdę nią będziesz." Zdecydowanie największą zaletą tej serii jest to, że seks nie gra w niej głównej roli. Owszem, mamy z nim do czynienia wiele razy, ale pani Ione zachowuje granice dobrego smaku i potrafi go wprowadzić w odpowiednich, wymagających tego momentach. Mimo wszystko cała historia jest ciągiem nieprzewidywalnych zdarzeń, walki z przeciwnościami losu i próbą demonów dopasowania się do życia w społeczeństwie. Romanse są dobrym uzupełnieniem i mimo tego, że w każdej części uczucie między głównymi bohaterami rozwijało się w dosyć szybkim tempie, nie było to ani przesłodzone ani irytujące. Bardzo sobie cenię lekkie pióro autorki, a i zawsze z ogromną przyjemnością powracam do jej twórczości. Być może w jej książkach widoczny jest pewien schemat, dosyć charakterystyczny dla wielu romansów paranormalnych, ale w przypadku tego typu literatury nie zwracam na to uwagi. Seria Demonica zapewnia mi doskonałą rozrywkę i pozwala zapomnieć o codzienności. No i ta moja słabość do demonów... nic już na to nie poradzę. Wraith jest czarujący i urzekający, jednak chyba największym sentymentem nadal darzę Eidolona. Natomiast Serena to silna i niezależna kobieta, co bardzo mi się spodobało! Cieszę się, że pani Ione dba o to, aby każda kobieta w tej serii nie była chodzącą sierotką, tylko osobą z charakterem i pazurem! Poza powrotem do świata demonów, który wciąż jest doskonale przedstawiony, dostajemy również pewną dawkę archeologii i przygody. Chwilami na myśl przychodziły mi historie Indiany Jonesa, gdyż tutaj również mamy do czynienia z wartką akcją osadzoną w miejscach związanych ze starożytną kulturą. W końcu Serena jest archeologiem i otrzymała od swojego szefa ważne zadanie, a po piętach depczą jej niebezpieczne istoty, które pragną jej nieśmiertelności. Cena jest wysoka, a Serena musi się pilnować na każdym kroku. ,,Namiętność rozbudzona" to doskonała kontynuacja serii, która dorównuje poziomem dwóm pozostałym częścią. Ponownie dałam się porwać akcji i wciągającej fabule, a powrót do świata wykreowanego przez Larissę Ione był nie lada przyjemnością. Książkę czyta się doskonale, nie patrząc na upływ czasu. Wyjątkowo dobrze przedstawiony świat powieści i niepowtarzalni bohaterowie sprawiają, że bardzo łatwo można stać się częścią tej historii. Szczerze polecam całą serię, zwłaszcza czytelniczkom, które uwielbiają romansować z czarującymi demonami! ,,Skoro nie można być pewnym niczego w tym popapranym świecie, trzeba być pewnym siebie."
Pragnienie wyzwolone
Larissa Ione0
Okładka ksiązki - Pragnienie wyzwolone

„Pragnienie wyzwolone” to drugi tom bestsellerowej serii Demonica i kontynuacja „Rozkoszy nieujarzmionej”. Po raz kolejny spotykamy...

Rozkosz nieujarzmiona
Larissa Ione0
Okładka ksiązki - Rozkosz nieujarzmiona

Ona jest zabójczynią demonów, która pragnie zmysłowych rozkoszy… Obawia się jednak, że nigdy nie będzie jej dane ich doświadczyć. Aż w końcu Tayla...