Nanotechnologia w praktyce

Jest to pierwsza tego typu pozycja na rynku polskim. Dostarcza praktycznej wiedzy dotyczącej przeprowadzania doświadczeń laboratoryjnych z obszaru nanotechnologii. Opisana jest zarówno synteza,  jak i badanie właściwości otrzymanych nanomateriałów oraz przykłady komercyjnego wykorzystania nanostruktur. Każdy rozdział rozpoczyna się wstępem, potem jest opis wykonania doświadczenia i dodatkowy opis metody pomiarowej oraz interpretacja uzyskanych wyników. Każde z przedstawionych w publikacji doświadczeń zostało wykonane przeze mnie w laboratorium, a większość wykonywali również studenci z pozytywnym efektem.  Wszystkie zdjęcia, rysunki i wykresy są robione samodzielnie. Jest to o tyle ważne, iż coraz częściej można spotkać się z sytuacją, gdy doświadczenie opisane w publikacji naukowej nie daje się odtworzyć w innym laboratorium. Dotyczy to zarówno skomplikowanych, jak i bardzo prostych doświadczeń.

Pozycja obejmuje materiał interdyscyplinarny  (chemia,  fizyka, inżynieria materiałowa). Pozwala na szersze spojrzenie na naukę i nie zamykanie jej w określonych ramach.

Książka może stanowić gotową instrukcję do laboratorium dla studentów nauk przyrodniczych. Wybrane doświadczenia mogą być również wykorzystane w formie demonstracji w czasie lekcji czy wykładu.

Dokładny opis doświadczeń, pozwala na ich odtworzenie nawet przez mniej wprawnych eksperymentatorów.

Informacje dodatkowe o Nanotechnologia w praktyce:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-09-20
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Nanotechnologia w praktyce

Nanotechnologia w praktyce - opinie o książce

Dlaczego zając? Wiersze krakowskich poetów o dzieciach i dla dzieci
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Dlaczego zając? Wiersze krakowskich poetów o dzieciach i dla dzieci

Antologia wierszy poetów krakowskich to prezent dla rodziców i ich dzieci - małych czytelników. W oczekiwaniu na dziecko, podczas jego wychowania i dorastania...

Awantura w wiosce Smerfów
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Awantura w wiosce Smerfów

Następny tom szalonych przygód małych mieszkańców wioski zagubionej pośrodku wielkiego lasu. Tym razem dojdzie do wydarzeń, które...