Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja

Czy jesteś narcyzem? A może masz styczność z osobą o zaburzeniach narcystycznych? Wbrew powszechnym przekonaniom, narcyzi ani nie kochają siebie, ani nikogo innego. Nie są w stanie zaakceptować swojego prawdziwego „ja“. Tworzą w zamian maski, za którymi kryje się martwota emocjonalna. Są uwodzicielscy i manipulują innymi oraz dążą do zdobycia władzy. Podstawowym zaburzeniem osobowości narcystycznej jest zaprzeczenie uczuciom o poczucie bycia kimś szczególnym. „Ci szczególni żyją w chmurach, w wyobrażeniach, zaś ci zwyczajni stąpają twardo po ziemi. Śmieją się i płaczą, doznają przyjemności i bólu, wiedzą co to smutek, a co radość. Oni naprawdę żyją i są spełnieni. Ktoś kto jest szczególny, tylko wyobraża sobie życie. W ten sposób tworzy rzeczywiście wyjątkowe przeznaczenie – czyli ujrzenie rozpadu własnego obrazu. To właśnie przydarzyło się Dorianowy Grayowi, kiedy stanął oko w oko z rzeczywistością“. W tym przełomowym studium dr Alexander Lowen wykorzystuje swoje szerokie doświadczenie kliniczne i pokazuje, jak osoby z zaburzeniami narcystycznymi mogą odzyskać swoje stłumione uczucia i człowieczeństwo. Dzięki zastosowaniu Analizy Bioenergetycznej osoby z zaburzeniami narcystycznymi zyskują szansę spełnienia i autentyczniejszego życia. W tym przełomowym studium dr Alexander Lowen wykorzystuje swoje szerokie doświadczenie kliniczne i pokazuje, jak osoby z zaburzeniami narcystycznymi mogą odzyskać swoje stłumione uczucia i człowieczeństwo. Dzięki zastosowaniu Analizy Bioenergetycznej osoby z zaburzeniami narcystycznymi zyskują szansę spełnienia i autentyczniejszego życia.

Informacje dodatkowe o Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1995 (data przybliżona)
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Narcissism
Tłumaczenie: Piotr Kołyszko

Kup książkę Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja

Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2021-06-20,

Niedawno skończyłam czytać kolejną książkę spod pióra genialnego psychoanalityka Alexandra Lowen’a „Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja”. Jak wskazuje sam tytuł książka dotyczy zjawiska narcyzmu. Zapewne każdy z nas zna kogoś o kim mówi się, że jest „narcyzem”. Jednak kim właściwie jest narcyz? Czym się on przejawia? Czy można się z tego wyleczyć? Jak lepiej rozumieć osoby cierpiące na tą przypadłość? Tego wszystkiego, a nawet jeszcze więcej możecie się dowiedzieć czytając książkę Lowen’a.

Pomimo, że autor jest specjalistą w swojej dziedzinie to jak zawsze książka zastała napisana przestępnym językiem. Dzięki temu staje się ona pomocna dla każdego. W swoich opisach Lowen wykorzystał prawdziwe historie i przypadki co jedynie nadaje realizmu i utwierdza czytelnika w przekonaniu, że autor ma dużą wiedzę w tej dziedzinie. Muszę przyznać, że miałam nieraz do czynienia z osobami narcystycznymi, a z jedną żyłam w związku co było dla mnie ogromnie ciężkie. Jestem pewna, że gdyby ta książka wpadła wcześniej w moje ręce to moje życie w tamtym okresie potoczyłoby się całkowicie inaczej. Musimy pamiętać, że narcyzm nie jest chorobą. Nie jest czymś z czym człowiek się rodzi. Jest wynikiem życia jakie wiedzie człowiek już od najmłodszych lat. Jest wynikiem zaniedbań ze strony rodziców i to właśnie przed tym autor stara się ustrzec rodziców. Opisuje co może doprowadzić do zachowań narcystycznych i jak tego uniknąć.

Uważam, że ta książka jest dla każdego z nas. Pozwala nam lepiej zrozumieć osoby, które borykają się z ciężkim brzemieniem narcyzmu i udowadnia jak życie z nim może być trudne.

Avatar użytkownika - igmoniczyta
igmoniczyta
Przeczytane:2021-05-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Wznowienie książki, która powstała w 1985 roku dzięki jednemu z wybitnych psychoterapeutów. On sam borykał się po części z narcyzmem. Stworzył merytoryczną, pełną mądrości treść, która z pewnością pomoże zrozumieć nam demoralizację dzisiejszego świata. Jednocześnie jest wołaniem do rodziców o zmianę, która pozwoli naszym dzieciom uwolnić się od narcystycznego cierpienia. W książce jest wiele przykładów z gabinetu, które pozwalają jeszcze bardziej zrozumieć istotę problemu. Nie mogłam się od niej oderwać i polecam ją dosłownie każdemu.
Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za egzemplarz.

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2017-03-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
Przyjemność. Kreatywne podejście do życia
Alexander Lowen0
Okładka ksiązki - Przyjemność. Kreatywne podejście do życia

"Przyjemność to jedyna siła zdolna przeciwstawić się potencjalnie destrukcyjnemu wpływowi władzy. Wielu ludzi sądzi, że jest to rolą miłości. Ale jeśli...

Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii
Alexander Lowen0
Okładka ksiązki - Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii

Głos ciała to zbiór wykładów Alexandra Lowena, twórcy analizy bioenergetycznej. W dziesięciu rozdziałach autor przedstawia bioenergetyczne podejście...