OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2008-11-11
ISBN: 978-83-7492-073-5
Dodał/a książkę:JulitaC
Recenzja - Narodziny Jezusa

Historia narodzenia Zbawiciela ukazana została w tej książce w odmienny sposób niż w innych publikacjach poświęconych przyjściu na świat Bożego Syna. Gdy Bóg stworzył ogród w Eden i dał go pierwszym ludziom w posiadanie, żyli oni w bliskiej relacji ze swym Stwórcą. Jednak z powodu swojego nieposłuszeństwa musieli opuścić Eden. Bliska więź z Bogiem została zerwana. Gdy ludzie opuszczali rajski ogród, po raz pierwszy otrzymali obietnicę przyjścia Zbawiciela, który otworzy im drogę do odnowienia bliskiej przyjaźni z Bogiem. Przez wieki Bóg ponawiał swoją obietnicę, przypominając ją ludziom przez proroków takich jak Izajasz, Jeremiasz czy Zachariasz. W końcu, gdy nadszedł właściwy czas, posłał Anioła do młodej dziewczyny, Maryi, która została wybrana na matkę Zbawiciela. Ukazanie wydarzeń Nocy Betlejemskiej w perspektywie mesjańskich proroctw Starego Testamentu daje nową i niezwykłą szansę na przeżywanie Świąt Narodzenia Zbawiciela. Książeczka jest przeznaczona do wspólnego, rodzinnego czytania. Niech jej lektura odnowi w naszych domach duchowy splendor Świąt Bożego Narodzenia, który będzie jaśniał również po ich zakończeniu. · Przykuwający uwagę nowy pomysł na opowiedzenie historii o narodzinach Jezusa Chrystusa i wypełnieniu tym samym obietnicy Bożego Zbawienia · Bardzo nowatorskie i niezwykłe ilustracje stanowiące wspaniałe tło dla narracji · Oryginalna okładka, na której tytuł zrobiony został specjalnym lakierem UV z brokatem · Idealna do wspólnego czytania w rodzinnym gronie nie tylko w czasie świąt Bożego Narodzenia · Doskonały prezent gwiazdkowy

Recenzja
slk Linia koment
Przeczytane:2011-01-04, Na półkach: Przeczytałem,

Historia zbawienia w zarysie

Niejako wbrew tytułowi, książka „Narodziny Jezusa” z tekstem Piotra Haraszewskiego i zachwycającymi ilustracjami Zbigniewa Freusa to nie tylko opowieść o wydarzeniach, które wspominamy w okresie Bożego Narodzenia. To także swoista „historia zbawienia w zarysie” – książka, która młodym czytelnikom przybliża w sposób przystępny i atrakcyjny, w jaki sposób ludzie, naznaczeni grzechem pierworodnym, zyskali szansę odkupienia.

Piotr Haraszewski swą historię rozpoczyna w Edenie, opowiadając o stworzeniu świata i pierwszych ludziach, stworzonych przez

Cień jabłoni