Opis ksiązki
Kup Teraz

Nas dwoje, czyli miłosna układanka. Jak tworzyć i pielęgnować związek

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2014-04-30
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788375547672
Liczba stron: 324
Dodał/a książkę:elibri

Poradnik, w który znana psycholog Maria Rotkiel pomaga odpowiedzieć na pytania, jak znaleźć odpowiedniego partnera, jak dbać o relacje, a przede wszystkim jak budować wzajemną bliskość i zrozumienie, kochając i siebie i drugiego człowieka, z którym żyjemy na co dzień.

Książka omawia kwestie relacji - wyboru partnera, budowania i utrzymania związku, który jest szczęśliwy i satysfakcjonujący dla obojga partnerów. Każdy rozdział będzie poruszał inny temat. Porady będą ilustrowane przykładami konkretnych par i ich problemów. Rozdziały będą podzielone na części omawiające kolejne zagadnienia związane z poruszanym tematem - czyli tak zwane zasady! Zasady, o których warto wiedzieć, i  których warto przestrzegać! Na koniec każdego rozdziału będzie krótkie podsumowanie i wskazówki ,,w pigułce" co robić, na co uważać  i o czym pamiętać. Każdy, kto sięgnie po poradnik znajdzie coś dla siebie, również wskazówkę, jak sobie radzić i pomóc, jeśli pojawi się któryś z omawianych problemów. Ćwiczenia, ilustrujące poruszane zagadnienia, mogą okazać się pomocne w codziennym zmaganiu się z miłosnymi rozterkami. 

Miłosna układanka to sztuka, która jest trudna, ale też intrygująca i ciekawa. Jeśli mamy motywację do pracy nad sobą, ciekawość siebie i drugiego człowieka, empatię, otwartość na zmianę i miłość, to tę sztukę możemy opanować.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Karolina87 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Świetny poradnik znakomitej psycholog, który pozwala dzięki ćwiczeniom inaczej na siebie spojrzeć i na przyszłość pod względem stworzenia związku
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-03, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Bardzo cenię panią Marię Rotkiel. Jest to chyba najbardziej rozpoznawalna pani psycholog w Polsce.

Jej analiz, rad, porad, ale także opinii na dane tematy można wysłuchać oglądając popularne programy śniadaniowe, programy społeczne, a nawet polityczne, czy oscylujące w tematyce seksualnej.

Lecz nie powinno to dziwić. Pani Maria Rotkiel jest profesjonalnie przygotowana do tak szerokiego i spektakularnego wypowiadania się  tematy, społeczne, psychologiczne, czy te dotyczące seksualności.


Maria Rotkiel jest nie tylko psychologiem,ale także jest terapeutą poznawczo-behawioralnym, specjalistką PR, a nawet doktorantką kulturoznawstwa. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Kulturoznawstwa, członkiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym oraz członkiem  Polskiego Towarzystwa Terapii-Poznawczej i Behawioralnej.


Maria Rotkiel specjalizuje się: w terapiach rodzinnych, terapiach par, w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, jak i dzieci, i młodzieży. Prowadzi także doradztwo z zakresu wizerunku osobistego, zawodowego oraz kreowania wizerunku medialnego.


A teraz Maria Rotkiel może do swojego bogatego CV dopisać- autor poradnika. Poradnik nosi tytuł "Nas dwoje czyli miłosna układanka". Nietrudno się domyślić, że tym razem autorka postanowiła "wkraść" się w relacje niełatwe, często bardzo skomplikowane i złożone z mnóstwa elementów. Elementów tak liczynych, niczym puzzle. Ale czy relacje damsko-męskie kiedykolwiek były bezproblemowe?

Raczej nie. I dlatego Maria Rotkiel podaje pomocna dłoń. Dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą, bogatym terapeutycznym doświadczeniem, by uzmysłowić czytelnikowi, że wszystko można wypracować. Nie należy tylko i wyłącznie wymagać, ale należy dać sporo od siebie.

Ćwiczenie charakteru czyni mistrza. I w tej pozycji tych ćwiczeń znajdziemy naprawdę sporo.
Cykl budowania relacji damsko-męskich jest wieloetapowy, i tak jest właśnie skonstruowana ta książka. Zaczyna od rozdziału o bycia singlem, wypatrywania, zdobywania, dopracowywania, i utrwalania oraz trwałego budowania udanego związku.

Podoba mnie się racjonalne podejście Marii Rotkiel do związków. Terapeutka nie raz głośno wypowiadała się, że miłość może być jedna na zawsze, ale nie musi tak być. Ważne jest, by nad sobą stale pracować, wydobywać z wnętrza siebie, to co najlepsza i wykorzystać to do budowania trwałych relacji.

Poradnik jest skierowany głównie do osób, które nie mają  partnera, szukają bądź jeszcze są na etapie kształtowania partnerstwa. Zaletą tej pozycji jest niebywała lekkość w operowaniu słowem.  Autorka nie wymądrza się, a jej rady płyną wprost z jej pozytywnego nastawienia do osób borykających się problemami osobistymi.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów