Naśladowanie Jezusa

Nowe tłumaczenie klasycznego poradnika duchowego!

De imitatione Christi Tomasza a Kempis to jedna z najpopularniejszych - po Biblii - książek chrześcijańskich. Doceniana przez wielu świętych i błogosławionych Kościoła. Sięgali po nią m.in. św. Franciszek Salezy, św. Ignacy Loyola, św. Karol Boromeusz, św. Josemaria Escriva, św. Teresa od Dzieciątka Jezus czy św. Jan XXIII. Wśród czytelników znaleźć można również Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Stefana Żeromskiego, Gottfrieda Leibniza czy Ludwiga van Beethovena.

To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje życie duchowe.

Seria ,,Perły duchowości" zainicjowana przez Wydawnictwo Esprit to klasyczne teksty w nowych przystępnych tłumaczeniach.

***

Tomasz a Kempis - (Thomas van Kempen), (ur. ok. 1380 w Kempen, zm. 25 lipca 1471 w Zwolle) - niemiecki zakonnik kanonik regularny, teolog i mistyk. Przypuszczalny autor De imitatione Christi - jednego z największych dzieł chrześcijańskich. W 1395 został umieszczony w szkole w Deventer, prowadzonej przez braci wspólnego życia. Później wstąpił do kanoników regularnych w Agnetenberg. W 1413 przyjął święcenia kapłańskie.

Informacje dodatkowe o Naśladowanie Jezusa:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2017-05-22
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: De imitatione Christi

Kup książkę Naśladowanie Jezusa

Naśladowanie Jezusa - opinie o książce

Każdy z nas zastanawiał się kiedyś czy jest możliwe upodobnienie się do Chrystusa. A jeśli tak to w jaki sposób to zrobić. Tomasz a'Kempis znalazł na te  pytania odpowiedź i napisał swój mały poradnik jak to zrobić. Mimo wielu lat istnienia dzieła nadal jest ona aktualna. Porusza takie ludzkie cechy, które istnieją w nas od początku świata. Autor opisuje jak się z nimi zmierzyć i wygrać życie. Życie wieczne oczywiście.

Tej ksiażki nie można czytać jednym techem. Ją trzeba analizować, a dobre rady powoli wcielać w życie.  Ją trzeba czytać przez całe życie na przemian z Pismem Świętym.

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;