OPIS KSIĄŻKI:

Naturalne dekoracje. Pomysły do samodzielnego wykonania

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-12-30
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7971-509-1
Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec
Dodał/a książkę:czytam
Kora brzozowa, gałązki i szyszki, chrust i witki wierzbowe, polana drewna i stare deski – z takich znalezisk, które przyniesiemy ze spaceru albo pozbieramy wkoło domu, powstają urokliwe dekoracje. Uzupełnione o koronkowe wstążki, wełnę czesankową i drut aluminiowy stają się pięknymi ozdobami okien, drzwi, a także ogrodu. Naturalnie piękne – łatwe do wykonania – na cały rok kalendarzowy.

Ta książka zawiera pomysły na prace ręczne z wykorzystaniem darów natury znajdujących się w naszym otoczeniu. Proste instrukcje, kolorowe zdjęcia i piękne ilustracje ułatwiają wykonanie oraz zachęcają do szukania własnych pomysłów. Dzięki tym działaniom rozwijamy naszą kreatywność i fantazję. Nie ma na co czekać! Ruszajcie na spacer i zbierajcie różne skarby… A potem twórzcie małe dzieła sztuki!

Odbiorcy:
– wszystkie osoby, które lubią prace plastyczne;
– wszystkie osoby, które w sposób aktywny i twórczy lubią spędzać czas wolny;
– rodzice i opiekunowie szukający twórczych pomysłów na wspólne zajęcia z dziećmi;
– osoby zainteresowane majsterkowaniem, pracami ręcznymi i ekologią.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
– rozwija wyobraźnię i umiejętności manualne;
– wzmacnia zmysł obserwacyjny i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu;
– rozbudza zainteresowanie sztukami plastycznymi i zachęca do aktywności w tym obszarze.
madak plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-04-21, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2017 roku,

Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami. Dobrze czujemy się, gdy udekorujemy nasze domy niepowtarzalnymi dekoracjami, które na długo cieszyć będą nasze oczy. Jeszcze większą radość sprawia nam, jeśli elementy dekoracyjne są jedyne w swoim rodzaju – nie do powtórzenia – i z ogromną starannością samodzielnie przez nas wykonane. Inspiracją i kopalnią pomysłów jest w tym przypadku książka „Naturalne dekoracje”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Jedność.

Podczas spaceru po lesie, łące czy parku często bezwiednie zbieramy kolorowe liście, gałązki bądź szyszki. A gdyby wykorzystać te dary natury w kreatywny sposób i stworzyć z nich ciekawe dekoracje? Do tego zachęcają czytelnika autorzy „Naturalnych dekoracji” – G. Auenhammer, M. Dawidowski, A. Diepolder i A. Kipp. Autorzy udowadniają jak przy pomocy niewielkich środków finansowych – ale za to sporego zaangażowania – możemy przygotować niebanalne dekoracje i podarunki dla bliskich nam osób. W książce znalazło się ponad dwadzieścia projektów na najróżniejsze elementy dekoracyjne. Począwszy od ozdobnych wieńców na drzwi, poprzez niebanalne świeczniki i donice, aż do gadżetów, które ustawić możemy w ogrodach – lampionów, karmników czy pochodni.

Do wykonania dekoracji potrzebne będą przede wszystkim naturalne elementy – szyszki, gałęzie, patyczki, kora, mech i kwiaty, a także przycięte do odpowiednich kształtów przy pomocy narzędzi kawałki drewna. Elementy łączone są klejem bądź drucikami, a ostateczny efekt dodają dekoracjom kolorowe wstążki, wełna i koraliki.

W książce znalazło się sporo szablonów, z których można skorzystać przy wykonywaniu dekoracji, jednak czytelnik może wprowadzić także dowolne zmiany kształtów czy kolorów dopasowując dekoracje tak, by jak najbardziej pasowały one do wnętrza domu bądź jego własnych upodobań. Zaprezentowane przez autorów pomysły są tylko bazą, którą można modyfikować. Są impulsem do przygotowania dekoracji często tylko ledwie inspirowanych projektami zaprezentowanymi w książce.

Książka „Naturalne dekoracje” kierowana jest przede wszystkim do osób, które lubią prace manualne i wykazują w tym kierunku mniejsze bądź większe zdolności. Potrzeba bowiem odrobiny cierpliwości i wyczucia podczas tworzenia – często misternych – splotów bądź połączeń kolejnych elementów.

Każdemu zamieszczonemu w książce projektowi towarzyszą duże, czytelne ilustracje oraz jasne opisy składające się z listy niezbędnych elementów podstawowych, pomocniczych i narzędzi oraz opisu krok po kroku kolejnych etapów przygotowania dekoracji.

Książka „Naturalne dekoracje” to ciekawy poradnik dla wszystkich zakochanych w DIY a także świetny pomysł na prezent.

ada22 Linia koment
iwona-w Linia koment