Naucz się żyć

Jak często czujesz, że życie przecieka ci przez palce, że zbyt często towarzyszy ci lęk i stres? Czasem w codziennym pędzie niepostrzeżenie tracimy radość, jaką dają nam proste, ale ważne rzeczy. Próbując sprostać oczekiwaniom innych, tłumimy uczucia i gubimy samych siebie. Mats i Susan Billmark napisali ten poradnik na podstawie własnych doświadczeń. Odwołując się do przebytych terapii, swoich rozmów i obserwacji bliskich, podpowiadają między innymi: • jak zaakceptować siebie, • jak szukać w życiu celów i pasji, • jak pozbyć się niepokoju o przyszłość. W ten sposób nauczyli świadomego życia już blisko pół miliona Szwedów. Poznaj skandynawski sposób na szczęście i naucz się żyć na nowo.

Informacje dodatkowe o Naucz się żyć:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2017-03-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-751-5268-5
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: Małgorzata Kłos

Kup książkę Naucz się żyć

Naucz się żyć - opinie o książce

Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2017-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2017,
Nie czytam zbyt często poradników- kto mnie zna ten dobrze o tym wie. Jednak gdy zobaczyłam tę pozycję w zapowiedziach od razu mnie do siebie przekonała i to nie tylko swoją cudowną okładką, lecz swoim opisem i tematami, które zostały w niej poruszone. ,, (...) podpowiadają między innymi: jak zaakceptować siebie, jak szukać w życiu celów i pasji, jak pozbyć się niepokoju o przyszłość." Tak moi drodzy, nie jestem ideałem i mam swoje słabości oraz wady. Przejdźmy jednak do rzeczy. Książka powstała 12 lat temu i już wtedy było o niej głośno, jednak teraz zostaje ona wydana w nowej wersji- ulepszonej, gdzie zostało wiele rzeczy dopisanych i zaktualizowanych, nawet na wzgląd zmieniających się czasów i kultury. Autorami tego poradnika jest małżeństwo- Mats i Susan- którzy jak sami piszą mają nadzieję, że książka ta pomoże i skłoni czytelników do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia się nad swoim życiem. Małżeństwo wiele rzeczy i wniosków wyniosło ze swojego prywatnego życia oraz problemów- to właśnie one skłoniły ich do dzielenia się wiedzą i pomocą innym ludziom. Proszą oni, by czytać ją powoli, w skupieniu oraz poświęcić więcej czasu i uwagi na rozdziały, które bezpośrednio dotyczą nas i naszych trudności. Na samym początku autorzy przekonują nas, że szukanie pomocy i wsparcia oraz proszenie o nie, nie jest niczym złym ani nie powinno być wstydliwe. Natomiast wizyta u psychologa może naprawdę pomóc- z czym zgadzam się w 100% i co uważam, że jest ważne. Niestety ze swojego środowiska wiem, że wiele osób uważa to za coś złego, wstydliwego i kilkukrotnie spotkałam się z absurdalnym stwierdzeniem ,,Nie jestem wariatem/ wariatką"- psycholog to nie psychiatra, pamiętajmy o tym i uświadamiajmy innych. Autorzy również poruszają takie problemy jak: niska samoocena, stres- jego przyczyny i skutki, lęk oraz niepokój, negatywne myślenie, plotki- jak oddziałują na nas i nasze otoczenie. Przekonują, że dobra organizacja czasu, ruch i sport, kreatywne zajęcia, porządek w domu, odpowiednie odżywianie i ograniczenie używek oraz niektórych produktów spożywczych, a nawet kolory i kształty, które nas otaczają mogą pomóc nam w lepszym samopoczuciu. Czy ten poradnik zmienił drastycznie moje życie? Oczywiście, że nie, ale na pewno otworzył mi oczy na pewne rzeczy. Autorzy podjęli bardzo trudne tematy, lecz mimo krótkich rozdziałów potrafią zwrócić uwagę odbiorcy na najważniejsze aspekty i pokazują istotne rzeczy, na które w pędzie codzienności nawet nie zwracamy uwagi. Co prawda otrzymujemy tylko kilka podstawowych wskazówek jak radzić sobie z danym problemem, ale jest to bardzo ogólna i powierzchowna rada. Myślę, że głównym celem tej pozycji jest motywacja nas do działania i głębszego zapoznania się z tematem niż bezpośrednia próba pomocy. Warto też wspomnieć, że ,,Naucz się żyć" jest małą skarbnicą ciekawych i inspirujących cytatów. Począwszy od tych zapożyczonych od innych, skończywszy na bezpośrednich słowach autorów. W dodatku wszystko to zebrane jest w przepięknym wydaniu- piękna okładka ze skrzydełkami oraz ładne i barwne wnętrze. Myślę, że ta pozycja przypadnie do gustu tym, którzy lubią poradniki i potrafią wynosić lekcje z ich lektury ale i również osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu książkami.
Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa