Okładka - Nauczyciel wychowawca w szkole waldorfskiej. Wprowadzenie w specyfikę pracy

Nauczyciel wychowawca w szkole waldorfskiej. Wprowadzenie w specyfikę pracy

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2009
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-084-8
Dodał/a książkę:PawelG
Recenzja - Nauczyciel wychowawca w szkole waldorfskiej. Wprowadzenie w specyfikę pracy
Książka w swojej obecnej formie zwraca się przede wszystkim do rodziców, którzy zapisali dziecko do szkoły waldorfskiej i chcieliby uzyskać rozeznanie w zakresie działania nauczyciela wychowawcy. Pragnie ona stać się dla Czytelników źródłem informacji oraz zachętą do współpracy ze szkołą. Równocześnie może być traktowana jako swoisty przewodnik po pierwszych ośmiu latach szkolnej nauki. Podczas tych lat nauczyciel wychowawca w szkole waldorfskiej naucza, prowadzi i opiekuje się „swoją” klasą i w tym czasie wewnętrznie bardzo mocno zżywa się z dziećmi i ich rodzicami. Kolejne klasy – lata nauki z coraz to nowymi cyklami zajęć, zadaniami i ciągłymi zmianami rozwojowymi dzieci – przedstawiłem w taki sposób, by Czytelnik w miarę możliwości mógł się „wczuć” w różne sytuacje i ostatecznie stworzył sobie własny obraz nauczyciela wychowawcy i jego pracy. Każda kolejna klasa ze swoją specyfiką została przedstawiona jako pewna zamknięta całość – od pierwszego zebrania rodziców jeszcze przed rozpoczęciem zajęć szkolnych aż po zakończenie ósmego roku nauki. Opisy mogą także przydać się rodzicom na początku każdego nowego roku szkolnego jako pomoc w orientacji... Helmut Eller Przekład z języka niemieckiego: Michał Głażewski
Recenzja
slk Linia koment
Na półkach:

„Nauczyciel wychowawca w szkole waldorfskiej” Helmuta Ellera to fascynujący przewodnik po pierwszych ośmiu latach nauki dziecka w szkole. To doskonały poradnik dla młodych, rozpoczynających dopiero pracę, nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjów, ale też kompendium wiedzy dla rodziców, którzy często nie zdają sobie sprawy z tego, jak trudna na początku może okazać się praca opiekuna ich pociech. Nie tylko tego, który pracuje w szkole waldorfskiej.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, czym szkoła waldorfska w istocie jest

katechetka Linia koment
Na półkach:

90-lecie istnienia szkoły waldorfskiej zaowocowało konkretnymi ustaleniami organizacyjnymi, dotyczącymi zarówno wychowawców jak i szkoły w ogóle. Książka „Nauczyciel wychowawca w szkole waldorfskiej” przedstawia stan faktyczny nauczycielskiej egzystencji. Opisując zadania i sposoby pracy tych, którzy podjęli się opieki nad uczniami, Helmut Eller akcentuje potrzebę działań gwarantujących powodzenie wzajemnych relacji nauczyciel-uczeń. Zaznacza, że ścisła współpraca rodziców i nauczycieli ma celu zintegrowanie wszystkich zainteresowanych (łącznie z dziećmi), dzięki czemu prowadzone zajęcia mają szansę przynieść większe efekty