Opis ksiązki
Okładka - Naznaczona . Dom Nocy 1
Kup Teraz

Naznaczona . Dom Nocy 1

Ocena ( 55 osób )
4.9
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2009
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-245-7818-4
Liczba stron: 350
Dodał/a książkę:EmnildaAmelberga
Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira. Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze – zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata .
szara_linia
Opinie
Poetkaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Pierwsza część serii Dom Nocy. Poznajemy w niej Zoey Redbrid, która jest zwykłą uczennicą zwykłego liceum. Do czasu. Pewnego dnia zostaje Naznaczona znakiem półksiężyca na swoim czole, a to oznacza, że musi się przenieść do Domu Nocy, elitarnej szkoły dla wampirów. Poznaje nowych przyjaciół, którzy pomagają jej się zaaklimatyzować w nowej sytuacji, zyskuje także wroga. Afrodyta, przewodnicząca Cór Ciemności oraz najpopularniejsza dziewczyna w liceum dla wampirów czuje w Zoey zagrożenie dla swojej pozycji i próbuje ją zniszczyć w szkole. Dziewczyna poznaje także chłopaka, Erika Nighta, który jest dla niej ideałem. Ale w tym samym czasie Zoeya musi poradzić sobie ze swoim byłym chłopakiem z liceum, człowiekiem, który nie może o niej zapomnieć.
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2009-12-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Ciekawa, wciągająca książka o wampirach, tajemniczej szkole i czarach.
kinia1699 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Jest to początek przygód dopiero co naznaczonej Zoey. Trafia ona do Domu Nocy, gdzie zaczyna uczy się jak zostać dorosłym wampirem. Jej mentorką zostaje Neferet, najwyższa kapłanka. Zoey zdobywa czterech zaufanych przyjaciół : Stevie Rea, Damiena , Shaunee i Erin. Dostaje też małą, rudą kotkę, którą nazywa Nala. Jednak nie może do końca zapomnieć o swoim poprzednim życiu, przez co zostaje przypadkowo Skojarzona ze swoim ludzkim chłopakiem z którym miała zamiar zerwać. Z pomocą przychodzi jej Erik jeden z najbardziej przystojnych i utalentowanych uczniów w szkole. Jak by tego było mało pozyskuje nowego wroga - Afrodytę.
Należy do książek , które muszą się ,,rozkręcić" w miarę czytania. Dlatego też pierwsze ok.80 stron męczyłam jakiś tydzień. Jak już miałam się poddać to się rozkręciła. Dlatego też resztę przeczytałam w jakieś 3-4 dni.
Podsumowując fajna książka, która potrzebuje czas na rozkręcenie, a potem po prostu Cię wciąga.
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka/Fantasy/SF,Mam,
Jeśli ktoś jest fanem książek o wampirach, musi przeczytać pierwszą część sagi "Dom Nocy". To właśnie z niej dowiadujemy się, że wampirem wcale nie staje się poprzez ugryzienie innego tylko poprzez Przemianę.
Główna bohaterka Zoey jest zwykłą nastolatką, z typowymi nastoletnimi problemami. Matka Zo wyszła drugi raz za mąż, a jej "Ojciach" jest jednym słowem beznadziejnym człowiekiem. Przy w miarę zdrowych zmysłach trzyma dziewczynę jej babcia - Sylvia Redbird, której czirokezka krew płynie także i w żyłach Zo.
Jedynym marzeniem dziewczyny jest znalezienie własnego miejsca na ziemi, do którego mogłaby należeć, co staje się za sprawą Trackera. Znak na czole dziewczyny sprawia, że przeprowadza się ona do Domu Nocy, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć nie tylko z tym, że będzie ona jedyną adeptką z wypełnionym znakiem (co dzieje się tylko po przemianie) ale jak się później okaże będzie władać wszystkimi pięcioma żywiołami. Poza tym w końcu znajdzie prawdziwych przyjaciół, będzie musiała wybierać między dwoma chłopakami, przetrwać wojnę z najpopularniejszą dziewczyną w szkole i zmierzyć się z czymś o czym tak dokładnie nie będzie miała pojęcia. Jednak Nyks zawsze będzie czuwać zarówno nad Zo jak i nad jej przyjaciółmi.
Polecam :)karolina_c plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52_Książki_2014,
Książka bardzo niskich lotów. Kolejna która powstała w ramach mody na książki o wampirach. Amerykańskie szkolne realia przedstawione w formie szkoły wampirów. Zamiast słynnej elity cheerleaderek i rugbystów mamy córy i synów ciemności. Jak dla mnie żałosna próba sprzedania na siłę książek o modnym wśród nastolatek temacie.
TrzebaPrzeczytac plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2014 ,52 książki 2014 ,Przeczytane,
,,Naznaczona" to pierwszy tom cyklu pt. ,,Dom Nocy". Powieść ta to kolejna z modnych obecnie książek o wampirach.
Główna bohaterka będąc w szkole, nagle zauważa wampira - zauważa go od razu, po charakterystycznym znaku na czole i tatuażach na reszcie twarzy, to właśnie on ją naznacza. Zoey, aby mogła przejść przemianę musi wyprowadzić się od rodziny i przenieść się do specjalnej szkoły o nazwie - ,,Dom Nocy" - gdyby tego nie zrobiła - groziła jej śmierć. Szybko okazuje się, że nasza bohaterka jest kimś niezwykłym i ma do spełnienia bardzo ważne zadanie.
,,Naznaczona" to typowa powieść dla młodzieży, utrzymana w stylu, który obecnie przeważa w literaturze dla młodzieży. Łatwa, prosta, napisana chwilami wręcz ,,prostackim" językiem, który w założeniu miał być ,,młodzieżowy" - jednak pozostał taki tylko w założeniu. Autorki usilnie starają się stworzyć coś innego - jednak poza samym pomysłem na szkołę dla wampirów i ich kreację - trudno znaleźć coś, co takie by było.
Mamy do czynienia z typową fabułą dla literatury młodzieżowej. Zwykła nastolatka, która nagle staje się kimś szczególnym, najprzystojniejszy chłopak w szkole, który prawie natychmiast się w niej zakochuje. To wszystko tworzy banał, który jednak miło i łatwo się czyta.

Pewnie przeczytam kolejny tom - nie ukrywam z ciekawości, co będzie dalej (mam nadzieję, że autorki się ,,rozwiną"). Dość spora część mnie już wyrosła z takiej literatury...
Olesska19 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 Książki w 2014 roku ,
Bardzo fajna książka opowiadająca o dziewczynie, która w przyszłości ma zmienić się w dorosłego wampira. Ucieka z domu do szkoły Domu Nocy bo tylko tam może przejść przemianę. Naprawdę bardzo dobra książka i zamierzam dalej czytać cykl "Dom Nocy"
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 2, Na półkach:

Dom Nocy to szkoła dla młodocianych wampirów, w której Naznaczeni muszą przejść Przemianę. Tym, którym nie uda się przejść Przemiany umierają śmiertelnie kaszląc (!). Wkrótce do szkoły trafia Zoey, która zostaje Naznaczona przez łowcę wampirów. Już pierwszego dnia odkrywa, że jest wyjątkowa. Przysparza jej to wroga wśród Cór Ciemności, lecz na szczęście w pobliżu jest Erik, która pomaga jej przezwyciężyć problemy. Czy uda jej się pokonać Afrodytę i przejść Przemianę?


Zoey Redbird zostaje Naznaczona przez łowcę przy swojej najlepszej przyjaciółce, która wpada w panikę. W domu nie jest lepiej. Jej ojczym wzywa Ludzi Wiary i lekarzy, by pomogli mu wyleczyć córkę. Dziewczyna bojąc się kolegów ojczyma ucieka do swojej babci na lawendową farmę. Tam poznaje boginię Nyks, która wypełnia jej znamię. Zoey traci przytomność. Budzi się w skrzydle szpitalnym Domu Nocy. Jej mentorką zostaje najwyższa kapłanka, Neferet. Już na samym początku pobytu w szkole jej rywalką zostaje przewodnicząca Cór Ciemności, Afrodyta. Jeszcze na dodatek w Zoey zakochuje się Erik, najzdolniejszy i najatrakcyjniejszy chłopak w szkole, a zarazem były Afrodyty. Czy Zoey poradzi sobie w nowej szkole? Co Zoey ma w sobie czego inni nie mają? Odpowiedzi na te i dziesiątki innych pytań znajdziecie w książce  „Naznaczona”.


,,Starałam się przypomnieć sobie, jakie były oficjalne przyczyny śmierci tych dzieci, które nie zdołały przejść procesu Przemiany w wampiry. Czy dostawały ataku serca? A może zakaszlały się i zasmarkały na śmierć?"


Na początku nie miałem zamiaru czytać tej książki, bo spotkałem się z wieloma negatywnymi i kilkoma pozytywnymi recenzjami. Jednak chciałem sprawdzić i wyrobić sobie swoje zdanie o tej książce. Kompletnie się zawiodłem. Owszem, były tam momenty, w których się śmiałem... z bohaterów i słów w języku czirokeskim.Gdy przeczytałem jak jest w tym języku córka popłakałem się ze śmiechu. 


Fabuła była nawet ciekawa, ale trochę za późno zaczynało się coś dziać. Momentami było ciekawie, ale wtedy autorki musiały wszystko zepsuć. Wtedy miałem już naprawdę dość, ale nie poddawałem się i jakoś dobrnąłem do końca. W gruncie rzeczy nie było nawet tak źle i miejscami przyjemnie się czytało.


Podsumowując. „Naznaczona” to książka nie warta uwagi i osoby, które mają dość wampirów lepiej, by sobie podarowały. Miłośnicy wampirów mogą cieszyć się z lektury, ale raczej nie będą zadowoleni. Zapoznając się z recenzjami kolejnych tomów serii zauważyłem, że według czytelników od drugiego tomu jest coraz lepiej, więc jeśli to prawda sięgnę po kolejny tom z ciekawości. 

Accole plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo fajnie się czytało ;).
kiki94kms plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo wciągająca , ciekawie się ją czyta , trzyma w napięciu aż do ostatniej kartki
truskaweczka8989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Mroczny dom nocy, tajemnice, wampiry, na pozór zwykła nastolatka.. Wszystko co uwielbiam w książkach; sekrety i fantasy! Gorąco polecam!
al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Książka jest średnia, wręcz cierpka.
LilAlia plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jak na książkę tego typu (wampiry, magia itd.) jest naprawdę świetna. Jak zacznie się czytać, to ciężko przerwać. Przyjemnie się czyta całą serię, zdecydowanie :)
loveit244 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-08-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka naprawdę świetna. Napisana językiem młodzieży, więc łatwo się ją czyta.. Przynajmniej mnie ;)
sweet_landrynka1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Świetna!!! polecam
catling plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-02-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Rewelacja ; )
Chazzurizu plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Przeczytałam cztery części i przyznam pierwsza mnie nie powaliła. Zdradzoną zaczęłam czytać z nudów i tak mnie pochłonęła że zakupiłam kolejne części- nie żałuje. Z niecierpliwością czekam na piątą część cyklu Dom Nocy.
aniusiaczek92 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Bardzo wciągająca fabuła, przynajmniej dla mnie ;P Świetnie mi się ją czytało :D Polecam wszystkim :*
angela1914 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Świetna książka. Na początku nie byłam przekonana do niej, ale zaczęła mnie wciągać.
Cookiss plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Czytam,
Z początku mnie nudziła, ale tak na środku nawet całkiem wciągnęła.
Fleur plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-11-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
po przeczytaniu opisu książki na tyle okładki, naprawdę nie byłam chętna jej przeczytaniu, ale na szczęście się skusiłam i teraz nie żałuje. Książka jest niesamowita .!
Ona i jej kontynuacje zostały jednymi z moich ulubionych i najszybciej przeczytanych książek. (Przeczytałam ją w niecałe 2 dni ;) )
Ervisha plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-06-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Nic dodać nic ująć. Świetna książka :)
Drakon plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-06-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ja czytalem wszytskie 3 czesci i ksiazki są dobre, zalezy co sie komu podoba ale jesli chodzi o ksazki o wampirach to porywu w tej serii nikt nie znajdzie:D
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Książka bardzo fajna aczkolwiek troszeczke monotonna .kilka razy zauwazylam ze poprostu jest ten ssam opis sytuacji.zbyt malo akcji.
basiek87 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-03-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
obecnie posiadam 2 część tej serii Zdradzoną, nie czytałam ale opinie o tej sadze są super.
Martycja plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-12-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Za bardzo zmieszana z rytuałami czarownic.
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2009-12-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Fajna powieść o wampirach , która nie jest stratą czasu , ale też nie dostarcza zbyt wielu zachwytów . Ot taka książka na wolną chwilkę .
kkiinnaa plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Czytam,
Czyta się szybko i dośc miło... Jednak szału nie ma ;)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
angeliczka_1201 Linia koment
Przeczytane:2016-07-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
MeaCulpa Linia koment
Przeczytane:2016-03-13, Na półkach: Przeczytałem,
anaemia Linia koment
Przeczytane:2016-02-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Mada013 Linia koment
Przeczytane:2015-08-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Nefertum Linia koment
Przeczytane:2015-01-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
maleenstwoo Linia koment
Przeczytane:2015-03-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
babet Linia koment
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
karolinas Linia koment
Przeczytane:2015-01-16, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
migotynka Linia koment
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
magdalena130 Linia koment
Przeczytane:2015-01-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
onceuponinbook Linia koment
Przeczytane:2014-12-02, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ufo1651 Linia koment
Przeczytane:2012-04-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
aniiulkaa Linia koment
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
xOxIvyxOx Linia koment
Przeczytane:2014-10-13, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
zetka21 Linia koment
Przeczytane:2013-06-19, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
kinguszka Linia koment
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
wera665 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
akacja2304 Linia koment
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książki - 2014,
Dropsa Linia koment
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
paulina1997 Linia koment
Przeczytane:2014-02-22, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ewaboruch Linia koment
Przeczytane:2010-01-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,fantastyka,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2011-01-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
dorota125 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Angie17 Linia koment
Na półkach: Czytam,Mam,
Macy Linia koment
Przeczytane:2013-12-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
BloodyAnn Linia koment
Przeczytane:2013-09-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
glaadys Linia koment
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ivka86 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
pisak14 Linia koment
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów