Nela i tajemnice oceanów

W tej książce zostaniemy morskimi badaczami. Będziemy nurkować i odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt! Zbadamy dno Morza Czerwonego, zanurkujemy w Oceanie Indyjskim, poszukamy rekinów, skrzydlic, delfinów oraz przemiłych krów morskich, czyli diugoni. Będziemy obserwować manty, płaszczki i ogończe oraz spróbujemy wtopić się w ławicę makreli. Poszukamy ośmiornicy kokosowej, oraz poznamy zwierzęta głębinowe, które żyją w kompletnej ciemności.

Informacje dodatkowe o Nela i tajemnice oceanów:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2017-07-05
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Nela i tajemnice oceanów

Nela i tajemnice oceanów - opinie o książce

Kto nie zna Neli małej reporterki? Teraz już nie takiej małej :). Ta dziewczynka widziała dużo miejsc, których wielu z nas zobaczy tylko na kartkach jej książek. I za to należy jej się słowo – ᴅᴢɪᴇ̨ᴋᴜᴊᴇ̨.

Gotowy?... No to plum… i płyniesz na wyprawę, na odkrycie morskiego świata. „Świata ogromnego i zamieszkanego przez wielu, wielu mieszkańców”, o których nawet nie masz pojęcia.
Zapomniałabym! Czy wiesz, co zabrać ze sobą na wyprawę?. Jeśli nie, to zapewniam, że z tej książki się tego dowiesz.

Co to jest diugoń? Jak wygląda? Przyznaję się, że ja, zanim nie odkryłam tej książki, nic nie wiedziałam na temat uśmiechniętej „krowy morskiej”.
Czym różni się ona od manata? Odpowiedź znajdziesz również w tej książce.
Dodatkowo skanując kody będziesz mógł zobaczyć ich pływających.
Jeśli niewiele wiesz o rafach koralowych, to na pewno po przeczytaniu tej pozycji Twoja wiedza na ten temat będzie duuuuużo większa. Widząc je w realu będziesz wiedział, że po rafie nie wolno chodzić ani na niej stawać, ponieważ łatwo ją zniszczyć, a długo się ona odbudowuje.
Kim jest langimanus i co porabia w oceanie?
O nim i o wielu jeszcze innych organizmach żyjących w wodzie znajdziesz informacje w tej książce.
Nie zdradzę wszystkich tajemnic, abyś miał, co odkrywać :)
Życzę udanej wyprawy.

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2020-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Powiem tak. Jest napisana bardzo luźnym stylem i dziwnie się kończy, tak bez zakończenia. Do tego wiele ciekawych informacji było pokazanych bardzo pobieżnie. Z tymi tajemnicami oceanów to też na wyrost, bo byli tylko w jednym oceanie. Ogólnie książka skupia się na nurkowaniu w Morzu Czerwonym oraz na atolach Malediwów. Ale w końcu te książki nie powstają dla takich staruchów jak ja. Moje dzieci były zachwycone. Czytaliśmy ją kilka razy. Obejrzeliśmy każdy kod QR (rewelacyjny pomysł, swoją drogą), a dziewczynkom wciąż było mało :-).