Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego

W pewnych środowiskach, zwłaszcza w Krakowie i Poznaniu, ojca Joachima Badeniego nie trzeba przedstawiać. Jednak nawet jego wielbiciele i wierni czytelnicy jego książek nie wiedzą zapewne o wszystkich szczegółach i anegdotach, na które natrafiła Judyta Syrek. Czy wiadomo na przykład, że ten półkrwi Szwed i polski arystokrata miał pirata wśród przodków? Albo że jego matka, księżna Alicja, działała w polskim ruchu oporu? Lub że kiedyś niemal wstąpił do kamedułów?

Ta biografia utkana jest z opowieści ludzi, którzy znali ojca Joachima na różnych etapach życia, i z jego własnych wspomnień. Wyłania się z nich czarujący arystokrata, dzielny żołnierz, charyzmatyczny duszpasterz i wychowawca młodzieży, bezkompromisowy obrońca wartości w czasach komunizmu, mistyk, uzdrowiciel - a przede wszystkim: wzór i przyjaciel.

Jak na tak bogatą osobowość przystało, Badeni bywał także postacią kontrowersyjną. Jednak najważniejszą jego cechą, przyciągającą innych do niego jak magnes, była jego więź Bogiem, tak głęboka, że aż trudna do zrozumienia.

Książka obfituje w wiele ciekawych informacji o historii rodziny Badenich, o życiu złotego chłopca Kazimierza Badeniego przed wstąpieniem do zakonu dominikanów oraz o realiach działania duszpasterstw w czasach komunizmu.

Informacje dodatkowe o Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego:

Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
to jest cudowne:):):)piękne słowa, piękne myśli... rewelacyjny sposób na życie:):):)
Avatar użytkownika - LauraP
LauraP
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
"Nie bój się żyć" jest biografią, którą znakomicie się czyta. Pokazuje jak losy jednego człowieka mogą być powiązane z losami Europy. I że chwila, gdy czuje jaką drogą powinien podążać, może nastąpić w najmniej spodziewanym momencie. Serdecznie polecam.
Avatar użytkownika - Gemma
Gemma
Przeczytane:2014-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jest to bardzo ciekawa biografia. Opowiada o człowieku, który długo szukał swojej drogi w życiu, aż w końcu poszedł za głosem swego powołania duchowego i stał się znakomitym duszpasterzem, jakim wszyscy go pamiętają. Serdecznie polecam.
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
Dużo tu humoru. To wspaniałe, że biografia prawie stuletniego dominikanina obfituje w tak wiele anegdot i zwrotów akcji. Sam ojciec Joachim nigdy nie stronił od żartów i bardzo go wszyscy ceniliśmy i lubiliśmy słuchać. Tu się okazuje, że się nie uczył, bo przecież arystokrata zamiast obowiązków ma w głowie figle, to panny podrywał i tańczył z nimi długie wieczory, zaręczał się, ale jakoś miał wrażenie, że obrączka na palcu trochę za bardzo będzie mu ciążyła. Co innego dominikański habit, który uznał za bardzo „twarzowy”. Kiedy podczas święceń pytano zgromadzonych o głos sprzeciwu, „na szczęście” zapytano po łacinie. I tak dalej. Nie chcę też napisać, że jest tylko zabawnie, bo to nieprawda. Życiorys jednego człowieka pozwala nam zastanowić się nad swoim, nad system wartości, który budujemy i którym chcemy się kierować w życiu. Książka mówi o powołaniu, ale też o rodzinie, historii, codziennym życiu budowanym w relacji z innymi. Jest w niej coś pięknego, tak jak i w samym ś. p. ojcu Badenim. Wspaniała rzecz, polecam.
Judyta Syrek0
Okładka ksiązki - Tylko spokój może nas uratować. Paweł Królikowski, Jan Królikowski i ks. Marek Chrzanowski o męskich wyzwaniach, komplikowanych relacjach i potrzebach kobiecego serca

Trzy osobowości, trzej różni wiekiem mężczyźni, trzy różne drogi życiowe, trzej różni ,,ojcowie", a w centrum ich dyskusji: KOBIETA. Zapis pełnych napięć...