Nie daj się złemu szefowi i kiepskim kolegom

Kilka naprawdę prostych prawd o tym: ile jesteś wart i dla kogo co znaczą zdrowe relacje w grupie dlaczego należy się rozwijać jak osiągać zamierzone cele i zwyciężać jak nie dać sobą manipulować

Największym odkryciem mojego pokolenia jest to, że istoty ludzkie mogą odmieniać swoje życie przez zmianę postawy życiowej.
W. James

Włosi szczycą się tym, że pracują po to, by żyć, podczas gdy większa część Europy żyje po to, by pracować. A czego Ty oczekujesz od swojego życia zawodowego? Jeśli uważasz, że praca powinna być czymś więcej niż tylko przystankiem na drodze do kolejnych wakacji, jeśli chcesz wykonywać swoje obowiązki z satysfakcją, nieustannie się rozwijać, a przy tym stworzyć sobie zdrową i pozytywną atmosferę w środowisku zawodowym, możesz to osiągnąć. Ta książka powstała po to, by udowodnić, że nic nie jest w stanie przeszkodzić Ci w realizowaniu Twoich planów - nawet w niekorzystnych warunkach rynkowych.

Kluczem do sukcesu jest znajomość kilku prostych zasad - choć, jak wiadomo, na najprostsze rozwiązania zwykle najtrudniej wpaść. Zacznij od odpowiedniego rozplanowania organizacji pracy, dbaj o pozytywne relacje z kolegami, unikaj prób zdominowania Cię czy zmanipulowania, a nie dopuścisz do wypalenia zawodowego. Warto też poznać swoje prawa, od tych najbardziej oczywistych - praw człowieka - po te szczegółowe, zapisane w kodeksie pracy. Gdy stworzysz własne zasady, stawiaj sobie śmiałe cele i nie bój się do nich dążyć!

Bądź świadom własnych możliwości i ograniczeń. Poznaj sztukę skutecznej komunikacji i zasady zachowania w zespole. Pracuj nad własnym rozwojem, ucz się i próbuj nowych rzeczy. Poszukaj pozytywnego wsparcia i poznaj potęgę automotywacji. Naucz się radzić sobie w sytuacjach konfliktu. Przeciwdziałaj przejawom molestowania oraz mobbingu. Nie daj się zwolnić.

Informacje dodatkowe o Nie daj się złemu szefowi i kiepskim kolegom:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2010-07-02
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Nie daj się złemu szefowi i kiepskim kolegom

Nie daj się złemu szefowi i kiepskim kolegom - opinie o książce

Siła motywacji - jak dopingować siebie i ludzi, z którymi pracujesz
Jarosław Kordziński0
Okładka ksiązki - Siła motywacji - jak dopingować siebie i ludzi, z którymi pracujesz

Aby motywować innych, sami musimy mieć motywację. Richard Denny Co motywuje ludzi? Jaki jest Twój sposób zarządzania? Czy potrafisz skutecznie się...

Jarosław Kordziński0
Okładka ksiązki - Ty - Twój najlepszy przyjaciel. Znajdź klucz do sukcesu i dołącz do grona szczęśliwych ludzi

Zmień sposób patrzenia na świat i zrealizuj cały swój potencjał! Jak zmienić siebie, by łatwiej osiągnąć zamierzone cele? Gdzie szukać osób, które...