Nie(do)tykalny. Dziwne życie i tragiczna śmierć Michaela Jacksona, tom 2

Michael Jackson jawi się jednocześnie jako czarny i biały charakter, kochający ojciec i koszmarny egocentryk, biznesmen potrafiący błysnąć geniuszem, a zarazem żałosny naiwniak. Proszę bardzo: przekonajcie się sami, na jakim pobojowisku żył ten człowiek. I nie mówcie, że nie robi to na was wrażenia! Sara Nelson dyrektor wydawniczy, Amazon.com Books

Talentem, bogactwem i sławą Michael Jackson przewyższał wszystkie gwiazdy muzyki pop. Jego śmierć 25 czerwca 2009 roku była szokiem dla milionów fanów na całym świecie, ich żal mieszał się jednakże z goryczą. Ponad piętnaście lat życia w nieustającej atmosferze skandalu oraz zgubna skłonność do ufania niewłaściwym osobom sprawiły, że Jackson w wielu kręgach stał się pariasem, niedotykalnym - i bardzo cierpiał z tego powodu. W drugim tomie Randall Sullivan dalej odkrywa przed nami nieznany świat Michaela Jacksona - człowieka, który zawsze był sam, od dzieciństwa spędzonego w świetle jupiterów aż po spektakularny upadek. Autor zastanawia się również, czy za śmierć króla popu odpowie ktokolwiek poza dr. Conradem Murrayem.

Niniejsza biografia, oparta na bezprecedensowej liczbie materiałów źródłowych i informacjach uzyskanych w wąskim kręgu wtajemniczonych, na przykład wspólników w interesach, a także osobistych doradców jego matki i aktualnej opiekunki jego dzieci, Katherine Jackson, prezentuje osobisty, radykalny, a także przesycony zwykłym człowieczeństwem portret osoby, która nigdy nie znalazła zrozumienia: ani w mediach, ani u fanów, ani nawet u najbliższych. Nie(do)tykalny to wnikliwe dziennikarskie śledztwo badające tajemniczą zagadkę, jaką był Michael Jackson.

v RANDALL SULLIVAN przez ponad dwadzieścia lat był redaktorem czasopisma "Rolling Stone". Jest też autorem książek The Price of Experience, LAbyrinth oraz The Miracle Detective, na podstawie której powstał program telewizyjny wyemitowany przez sieć Oprah Winfrey Network. Mieszka w Oregonie.

Informacje dodatkowe o Nie(do)tykalny. Dziwne życie i tragiczna śmierć Michaela Jacksona, tom 2:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-11-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7778-333-7

Kup książkę Nie(do)tykalny. Dziwne życie i tragiczna śmierć Michaela Jacksona, tom 2

Nie(do)tykalny. Dziwne życie i tragiczna śmierć Michaela Jacksona, tom 2 - opinie o książce

Od śmierci Michaela minęło już tyle lat, nie byłam jakąś Jego wielką fanką, a jednak wciąż nie mogę uwierzyć w Jego śmierć. Zderzenie tego skrupulatnego opisu Jego życia i śmierci z doniesieniami, jakimi karmiły nas wtedy media to wyjątkowe przeżycie. Bo na kartach tej książki dotykasz Michaela jako bezbronnego, kruchego, może i naiwnego, ale pięknie naiwnego, a z drugiej strony bardzo zmęczonego i rozżalonego człowieka i artysty. Przeżywasz raz jeszcze Jego śmierć. Czytając o Jego utworach, słyszysz w głowie ich brzmienie. Wyjątkowa podróż i bardzo za nią dziękuję. Nie wiedziałam np że Jego ulubionymi kwiatami były słoneczniki (ja też je uwielbiam). Jakaś cząstka mnie cały czas chce wierzyć, że Jego śmierć była mistyfikacją i ten wyjątkowy artysta żyje gdzieś z dala od zgiełku artystycznego życia i jest tak po prostu szczęśliwy

Nie(do)tykalny. Dziwne życie i tragiczna śmierć Michaela Jacksona, tom I
Randall Sullivan0
Okładka ksiązki - Nie(do)tykalny. Dziwne życie i tragiczna śmierć Michaela Jacksona, tom I

Jedna z najbardziej fascynujących postaci pop-kultury. Portret branży muzycznej, jakiego jeszcze nie było w tej dekadzie. Randall Sullivan przedstawia...

Forget Me Not
Julie Soto