Nie płacz, Koziołku

Nowe wydanie. Wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Nieposłuszny wobec rodziców Koziołek zostaje uwięziony na małej wyspie. Głodny i przemarznięty, drży w obawie przed grasującą po okolicy bandą wilków. Kiedy traci już nadzieję na wyjście z opresji, na ratunek spieszą mu wierni przyjaciele. Koziołek poznaje wartość przyjaźni i na zawsze zapamiętuje, że należy słuchać rodziców.

Informacje dodatkowe o Nie płacz, Koziołku:

Nie płacz, Koziołku - opinie o książce

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Na przykładzie tej historii autor z pełną świadomością podkreślił najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Opowieść nie byłaby realistyczna gdyby nie żarłoczne wilki, które dodają emocji i dziecko zamartwia się o los uwięzionego malca. Kto dotrze do niego pierwszy? Wilki czy pozostałe zwierzęta? Jak poradzą sobie z wilkami? Jak uratują Koziołka? Ilustracje są bardzo dobrze dopasowane do opowieści, choć to lata osiemdziesiąte i są dość mroczne, proste i mało barwne. Choć córa nie zgłaszała z tego powodu pretensji. Do celów naukowych - i to nie tylko we wspomnianych wcześniej kwestiach - książeczkę polecam już dzieciakom kilkuletnim. Jak zakończy się przygoda nierozważnego koziołka? całość recenzji oraz foto ze starszego wydania: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/siergiej-michakow-nie-pacz-kozioku.html
Avatar użytkownika - Julka71
Julka71