Nie tacy oni straszni

Bestsellerowa autorka. Ponad 800 000 egzemplarzy sprzedanych we Włoszech! Cristina ma trzydzieści dwa lata, fajtłapowatego chłopaka, kota z nadwagą o wymownym imieniu Krokiet, ekscentrycznego brata bliźniaka, przytulne mieszkanie w centrum Bolonii i ciepłą posadkę w lokalnej telewizji. Dwadzieścia cztery godziny później chłopak znajduje sobie nowy obiekt westchnień, Krokiet postanawia uciec z domu, a Cristina traci jednocześnie pracę i mieszkanie. Podejrzewana o próbę samobójczą, trafia na ostry dyżur i płukanie żołądka. Bezdomna i bezrobotna Cristina będzie musiała zamieszkać wraz z bratem-dziwolągiem i rodzicami, którzy po ponad czterdziestu latach małżeństwa mówią do siebie per Pysiu i Kluseczko… A jakby tego było mało, młody pan doktor od płukania żołądka jest obłędnie przystojny i beznadziejnie zajęty. Jeśli kiedyś zdawało ci się, że nieszczęścia chodzą parami, to jesteś w błędzie. Nieszczęścia to bestie stadne. Czasem nawet joga i buddyjskie mądrości nie są w stanie przywrócić ci równowagi…

Informacje dodatkowe o Nie tacy oni straszni:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-08-11
ISBN: 978-83-8069-049-3

Kup książkę Nie tacy oni straszni

Nie tacy oni straszni - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jedrulek
Jedrulek
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,

„Nie tacy oni straszni” to historia Cristiny, młodej, trzydziestoletniej (z małym haczykiem) dobrodusznej, błyskotliwej, z niesamowitym poczuciem humoru, a jednak zagubionej i poszukującej swego miejsca w życiu dziewczyny.
Jak to zwykle z nieszczęściami bywa, spadają na Cri nagle, parami - choć tutaj można by wręcz powiedzieć chmarami- zostaje bez pracy, mężczyzny, a w końcu i bez dachu nad głową, dodatkowo budzi się w szpitalu po swej rzekomej próbie samobójczej …

Nic jednak nie dzieje się przypadkiem. Dziewczyna poznaje ucieleśnienie swych marzeń o mężczyźnie – doktora Marco Montecchi. Niestety jak to z ideałami bywa, są zajęci… Od tej chwili śledzimy losy Cri zmagającej się z własnym uczuciem, poszukującej miłości i celu w życiu.

„Bez wyznaczonego celu podróż staje się nieskończoną plątaniną opóźnionych pociągów i zagubionych bagaży.”

W podróży tej towarzyszy jej wierna przyjaciółka oraz grono zaufanych współlokatorów. Nie jest lekko, często są to dwa kroki do przodu, jeden w tył, jednak wszystko czego bohaterka doświadcza czy to w starciach z nieznośną szefową, marudnym adoratorem, byłym chłopakiem czy złośliwym braciszkiem, pozwala jej na wyciągniecie odpowiednich wniosków i budowanie siebie od nowa.

„W gruncie rzeczy Rossana, Lorenzo, Alberto, wszystkie te nieznośne osoby, które stanęły na mojej drodze, nie są niczym innym jak próbami, dzięki którym doszła do głosu głęboko do tej pory ukryta część mnie – obawiająca się uprzedzeń, błędnych wyobrażeń i oczekiwań – własnych i cudzych.
Ta część mnie cichutko czekała na właściwy moment.
Przeszkody, problemy i frustracje są naszymi największymi sojusznikami, pomagają bowiem nawiązać kontakt z naszym prawdziwym ja, wyzwalają naszą naturę i najskrytsze ciągoty.”

Losy Cristiny mimo, iż niezbyt kolorowe, opisane są przez Federicę Bosco w bardzo prosty i zabawny sposób. Nie raz jej współczujemy, jednak pod nosem uśmiechamy się, bo jesteśmy przekonani, że wszystko skończy się dobrze.  Autorka dawkuje nam właściwą porcję humoru, nie popadając w przesadę, która mogłaby zniechęcić czytelnika. Każdy z bohaterów jest niezwykle barwie zarysowany, akcja powieści to czy się bez ustanku i niepotrzebnych wtrętów rozwlekających jej treść.

Przy tej historii nie sposób się nudzić!

„Potrzeba odwagi, żeby zdecydowanym ruchem odciąć chorą część – na początku boli jak cholera, ale życie szybko wypuszcza nowe pędy z uciętych gałęzi.”

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam, obyczaj,
Cristina jako asystentka prezenterki telewizyjnej nie ma łatwego życia. Wszystko do tego zaczyna się sypać, gdy trafia na pogotowie i poznaje lekarza marca w którym się zakochuje. Niestety ma już dziewczynę i nasza bohaterka jest niepocieszona. Poza tym traci pracę i musi przeprowadzić się do koleżanki. Potem poznaje Alberta przez Marco i Stefanię. Albert jest dość irytującym i aroganckim facetem. Żeby tego było mało Cristina podpisuje umowę na odcinki z życia wzięte, gdzie spędza każdego dnia w innym zawodzie. Jak już coś ma pójść nie tak co na całego. czy w końcu uda jej się jakoś poukładać życie? Książka odpowie na to pytanie.
Bardzo się cieszę, że udało mi się dostać tą książkę w bibliotece na półce Nowości. Jest to opowieść lekka czasem zabawna, czasem smutna, ale bardzo życiowa i wciągająca. Christina ma 32 lata i nieszczęścia spadają na nią nie parami a wręcz stadami- chłopak z nią zrywa, trafia do szpitala, traci pracę, a gdy spotyka "tego jedynego" ten okazuje się być zajęty.Bardzo urzekła mnie postać doktora Marco Montecchi (tak takie samo nazwisko jak Romeo) zwany potem MM. Dla kontrastu strasznie nie polubiłam wiecznie narzekającego Alberto czy byłego Christiny Lorenzzo. Zapomniałam wspomnieć,że Christina pracowała w telewizji dla Roxany, która przypominała mi "szefową z piekła rodem" Mirandę z " Diabeł Ubiera się u Prady". Czy kiedy ktoś tak jak Christina straci wszystko jest w stanie się pozbierać i ruszyć dalej? Co może go spotkać po drodze? Czy warto w życiu kierować się kwestią pieniędzy przy wyborze pracy czy sercem? Czy wystarczy kogoś pokochać i czekać aż wszystko się ułoży? Aha no i czy brat Christiny jest gejem jak podejrzewa? Trzeba sięgnąć po książkę i się dowiedzieć, a warto. Polecam!
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2018-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - kozung
kozung
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Federica Bosco0
Okładka ksiązki - Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

Książka dla czytelników bestsellerów „Jak mniej myśleć” i „Wysoko wrażliwych”! Czy:• wyczuwasz zmiany nastrojów...

Skrajnie Mylne Sygnały
Federica Bosco0
Okładka ksiązki - Skrajnie Mylne Sygnały

Federica Bosco, mistrzyni ironii i zabawy słowem, powraca z prześmieszną i mimo wszystko absolutnie romantyczną historią o tym, jak wytrwać w związku pod...