Opis ksiązki
Kup Teraz

Nie znacie mnie

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2014-07-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7516-668-2
Liczba stron: 380
Dodał/a książkę:izabela81

Poruszająca historia opowiedziana prosto z serca o tym, jak tajemnice mogą pogrzebać i zniszczyć nasze życie, nawet jeśli wierzymy, że chronimy tych, których kochamy. Dla wszystkich, którzy ją znają, Annalise Decker jest przykładną żoną i matką. Udziela się w szkolnej radzie rodziców, nigdy nie opuści żadnego meczu swoich dzieci i czynnie uczestniczy w kampanii wyborczej swojego męża na urząd burmistrza. Nikt nie wie, że Annalise była dawniej Deidre O’Reilly, młodą kobietą z burzliwą przeszłością, której zeznania wsadziły za kratki niebezpiecznego kryminalistę. Objęta programem ochrony świadków, została przeniesiona do małego, portowego miasteczka Deep Haven. Deidre otrzymuje nową tożsamość i nowe życie, które zaczyna, zakochując się w Natanie Deckerze, miejscowym agencie nieruchomości. Dwadzieścia lat później Annalise nie może być bardziej nieprzygotowana na spotkanie ze swoją przeszłością. Kiedy agent Frank Harrison pojawia z wiadomością, że mężczyzna, przeciw któremu zeznawała, został zwolniony warunkowo i pała chęcią zemsty, Annalise musi zmierzyć się z konsekwencjami skrywanych tajemnic. Czy znów będzie uciekać, czy odnajdzie w sobie odwagę, aby zaufać tym, których kocha najbardziej, i złożyć w ich ręce swoją przeszłość i przyszłość?

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
losar plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiazki 2016,
Annalise Decker jest szczęśliwą żoną i matką. Nie opuszcza żadnego meczu swoich dzieci, udziela sie w życiu miasteczka i w kampani wyborczej swojego męża Nathana. Niestety jej przeszłość niespodziewanie wkracza w jej spokojne życie. Męzczyzna przeciwko ktoremu zeznawała chce ją dopaść. Dwadzieścia lat temu objeto ja programem ochrony świadków. Ale otym nie wie ani jej mąż ani dzieci. Staje przed dylematem czy zniknac z ich życia, czy wyjawić im prawde iwyjechać razem z nimi...Czy wybacza jej kłamstwa, czy znienawidzą? Jak potoczy sie jej przyszlosc....
agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-30, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2014,

Nie jestem pewnie jedyną czytelniczką zastanawiającą się skąd autorzy „biorą” pomysły na historie, które przelewają na papier. Czy czerpią z własnych doświadczeń, bądź zasłyszanych opowieści czy też wykorzystują zamysły, jakie wpadną im do głowy? W przypadku powieści Susan May Warren „Nie znacie mnie” geneza jej powstania nie jest tajemnicą. Autorka zdradziła, że pomysł na książkę zrodził się podczas lotu do Portland, kiedy siedząca obok kobieta podzieliła się z nią swoim dramatem – leciała pożegnać się z córką, która została objęta programem ochrony światków, a serce matki nie potrafiło pogodzić się, ze świadomością, że zobaczy ją po raz ostatni i nigdy nie dowie się, jak potoczyło się jej życie.


 


Susan May Warren jest wielokrotnie nagradzaną autorką poczytnych powieści obyczajowych, romansów historycznych i thrillerów skierowanych do kobiet. Łącznie napisała ponad dwadzieścia książek, a wiele z nich trafiało na listy bestsellerów. Jej pierwsza powieść „Długo i szczęśliwie” została okrzyknięta książką roku przez American Fiction Christian Writers. Zdobyła również nagrody: Christy oraz Inspirational Reader's Choice.


 


Główną bohaterką powieści „Nie znacie mnie” jest Annalise Decker – przykładna żona i matka udzielająca się w szkolnej radzie rodziców i czynnie uczestnicząca w kampanii wyborczej męża na urząd burmistrza. Nikt jednak nie wie, że Annalise kiedyś była Deidre O'Relliy, której zeznania wsadziły za kratki niebezpiecznego przestępcę. I choć program ochrony światków gwarantował jej bezpieczeństwo oraz nowe życie, nie przypuszczała, że kiedyś przyjdzie jej rozliczyć się z przeszłością.


 


„Nie znacie mnie” to opowieść o tajemnicach, które mogą zniszczyć życie człowieka. I choć czasem sekrety są wynikiem dobrych intencji, to ten brak szczerości nie tylko „gryzie”, ale też z czasem może zamienić życie w koszmar. A misternie stworzone pozory mogą runąć szybciej niż domek z kart. I choć to główna bohatera ma najwięcej powodów do milczenia, to jej najbliżsi nie zawsze pozwalają sobie na otwartość i pełne zaufanie.


 


Największym atutem książki jest dopracowany portret psychologiczny głównej bohaterki, która nie tylko dźwiga pokaźny bagaż doświadczeń i boryka się z demonami przeszłości, ale też w teraźniejszości nie może żyć pełną piersią. Annalise odkrywa się przed czytelnikiem dzieląc się z nim wewnętrznymi dylematami, wątpliwościami i rozterkami, a dzięki temu nie ma on problemu ze zrozumieniem jej poczynań i podejmowanych decyzji. Stojąc na rozstaju dróg nie jest łatwo dokonać wyboru kiedy na jednej szali kładzie się bezpieczeństwo własnej rodziny, a na drugiej jej szczęście i wspólną przyszłość.


 


„Nie znacie mnie” to powieść obyczajowa z elementami sensacji, która w bardzo wiarygodny i realistyczny sposób ukazuje perypetie bohaterów. Pochłania czytelnika od pierwszych stron, trzyma w napięciu i pobudza do refleksji oraz przemyśleń. Autorka podejmuje zagadnienia bardzo bliskie każdemu człowiekowi, bo chyba nie ma osoby, która nie skrywałaby najmniejszego sekretu. I choć większość z nas wie, że stawianie czoła problemom przynosi więcej korzyści niż zamiatanie ich pod dywan, to nie zawsze znajdujemy sobie siłę i determinację by postąpić właściwie.


 


Powieść Susan May Warren całkowicie oderwała mnie od rzeczywistości i zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Pozwoliła mi na przeżycie interesującej przygody i dostarczyła dużej dawki optymizmu. Ta historia jest warta poznania, choć niewątpliwie bardziej przypadnie do gustu starszym czytelniczkom. Polecam.

andzia12 Linia koment
Przeczytane:2015-11-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Nie znacie mnie Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Nie znacie mnie Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Nie znacie mnie Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Nie znacie mnie Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Nie znacie mnie Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów