Niebieskie nitki

Pasjonująca opowieść o miłości, trudnych wyborach, odrzuceniu i potrzebie przyjaźni. Bezpieczny świat szesnastoletniej Linki rozpada się z chwilą rozwodu rodziców. Zdradzona przez ojca dziewczyna z trudem znajduje wspólny język z matką. Izoluje się nawet od najbliższych przyjaciół, uciekając w świat sztuki. Dodatkowym stresem jest dla Linki emocjonalne rozdarcie i skrywana miłość do chłopaka przyjaciółki. Nieoczekiwanym wsparciem okaże się mailowa korespondencja z autorem kultowej książki, lekarzem, będącym zarazem powiernikiem jej matki, z którą prowadzi wirtualny flirt.

Informacje dodatkowe o Niebieskie nitki:

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
ISBN: 83-89133-17-2

Kup książkę Niebieskie nitki

Niebieskie nitki - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2015-08-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Niebieskie nitki, a każda z nich może być odzwierciedleniem widzenia świata i uczuć nie tylko głównej bohaterki, szesnastoletniej Linki, ale też mądrość Buni (prababci) oraz wirtualnego, a z czasem rzeczywistego mentora - Marka. Nie bez znaczenia są tu postaci: Joanny, Musi, Grzegorza, Szymona. Hanki i Moniki, ich rozterki i problemy. Ciepła opowieść o uczuciach i relacjach międzyludzkich, nie tylko dla nastolatek!
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-04-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, Biblioteka,
"Niebieskie nitki" zostały napisane przez jedną z najbardziej lubianych przezemnie pisarek, dlatego moja opinia może być nieco mało obiektywna. Książkę czytałam nieco za długo ale nie dlatego że była nudna a poprostu z powodu skromnego czasu wolnego. Jest to bardzo miła lektura zarówno dla nastolatek jak i ich mam. Bohaterką jest Paulina przez autorkę nazwana "linką" której świat zmienił się pewnego dnia. Z powodu rozwodu rodziców Linka musi się przeprowadzić z matką (panią stomatolog) do pałacu w którym mieszka jej babka i prababka (hrabina). Nie jest to dla niej sytuacja łatwa gdyż nie do takiego życia była przyzwyczajona. Dodatkowym powodem frustracji dla bohaterki jest miłość do chłopaka jej koleżanki z ławki oraz problemy z zaliczeniem lekcji wf. Listy do autora przeczytanej niedawno książki dają jej drogowskaz w życiu. Okazuje się że również matka pisze emaile do owego autora (z zawodu lekarza kardiologa) a babacia zwana Musią trafia na oddział właśnie do tego pisarza(lekarza). Książka kończy się oczywiście happy endem ale zakończenie jest trochu zaskakujące :)
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-11-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Bardzo lubię książki tej autorki. Świetnie napisana historia. Rozwód to ciężkie chwile dla dzieci, ale i dla rodziców, którym jednak nie wyszło. Ważne jest bardzo wsparcie bliskich, ale często odtrącamy. Polecam :)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-07-28, Do Recenzji, Mieszkają Ze Mną,
Książka przyjemna w odbiorze lecz bez większych rewelacji.

Co tu dużo mówić... Na pewno książka jest mocno melancholijna, pełna emocji i idealna dla nastolatków z bogatym życiem wewnętrznym. Może jakoś szczególnie do mnie nie przemówiła na ten moment, ale na pewno czytało się łatwo i szybko, jak na taki typ literatury. Polecam.

Avatar użytkownika - Ania1994
Ania1994