Niebo dla średnio zaawansowanych

Co zrobić, gdy zobaczysz światełko w tunelu?
Dlaczego warto uzbierać sobie czyśćcowych odpustów na zapas?
Czy niebo będzie jak wieczny orgazm, a w piekle będzie ciekawsze towarzystwo?

To tylko niektóre z pytań, które zawsze chciałeś zadać swojemu katechecie, ale się bałeś. Teraz jednego z najbardziej błyskotliwych polskich teologów – ks. Grzegorza Strzelczyka – w dogmatyczny kozi róg próbuje zapędzić Szymon Hołownia.

Efektem starcia tych dwóch godnych siebie rozmówców jest niezwykła książka. Tylko dzięki niej dowiesz się, czy w niebie będą małżeństwa (skoro ślubuje się tylko do śmierci), czy dalej będą dokuczać nam komary i dlaczego jedna z głównych prawd wiary jest głęboko nieprawdziwa.

Lekko, dowcipnie i intrygująco o sprawach bardzo poważnych. Sprawdź, co czeka Cię po drugiej stronie!

Informacje dodatkowe o Niebo dla średnio zaawansowanych:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-05-09
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-2128-4

Kup książkę Niebo dla średnio zaawansowanych

Niebo dla średnio zaawansowanych - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-09-29, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Moim zdaniem jest to najsłabsza książka Hołowni. Wywiad rzeka z ks. Strzelczykiem niebanalnym dogmatykiem i niewątpliwie autorytetem w kościele katolickim głównie dotyka spraw związanych ze śmiercią i życiem wiecznym. W moim odczuciu całość jest dość infantylna, powtarzane obiegowe opinie i zasłyszane slogany nic głębiej nic dalej. Po przeczytaniu duży niedosyt i rozczarowanie.
Trudno mi jest ocenić tę książkę, która tak na dobrą sprawę książką nie jest - to spis rozmów Szymona Hołowni z ks. Grzegorzem Strzelczykiem w trakcie nagrywanie programu "Gotowi na śmierć?". Zebrano w niej najbardziej intrygujące i niepokojące nas sprawy związane z życiem po śmierci - czy w niebie wszyscy ludzie będą wyglądać jak Angelina Jolie i Brad Pitt, czyją żoną będzie kobieta, która miała kilku mężów, dlaczego lepiej, by Sąd Ostateczny odbył się przed naszą śmiercią oraz czy w niebie trzeba będzie się ciągle modlić - na te pytania znajdziemy odpowiedź w książce. Przyznam, że niektóre z nich zaburzyły trochę moje dotychczasowe postrzeganie życia wiecznego, lecz inne dały otuchę, że może jednak nie będzie aż tak strasznie. Dobra pozycja dla wątpiących i przerażonych koniecznością umierania.
Avatar użytkownika - TakiGosc
TakiGosc
Przeczytane:2013-05-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
O eschatologii, śmierci, cierpieniu w przystępny sposób rozmawiają ks. Grzegorz Strzelczyk i Szymon Hołownia. W ich dialogach pełno odniesień i porównań do popkultury (np. do „Star Treka”), prowokujących do myślenia pytań, drążenia tematów czy szczerego przyznania się do niewiedzy, jeśli jakieś pytania lub wątpliwości nie mogą zostać wyjaśnione. „Niebo dla średnio zaawansowanych” to całkiem przyjemna i dowcipna lektura, która udowadnia, że o wierze można mówić innym tonem.
Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2013-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka absolutnie warta przeczytania, skierowana przede wszystkim do katolików, który nurtują ważne pytania dotyczące wiary. Ksiądz Strzelczyk w rozmowie z Szymonem Hołownią udziela na nie odpowiedzi – kiedy tylko jest w stanie, bo przyznaje, że niektórych spraw związanych z Bogiem ludzki umysł nigdy nie będzie mógł ogarnąć. Bardzo ciekawa rozmowa, traktat o Niebie dla niezaawansowanych, przeprowadzona wartkim, prostym, pełnym humoru językiem. Polecam.
Avatar użytkownika - wiesiek-k
wiesiek-k