Opis ksiązki
Kup Teraz

Niebo jest wszędzie

Ocena ( 7 osób )
4.4
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-03-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324139101
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Niebo jest wszędzie

Poddać się takiej miłości to podłość…

Powieść Niebo jest wszędzie wzbudziła zachwyt czytelniczek. Na portalach czytelniczych pojawiły się setki entuzjastycznych recenzji:

To powieść z sercem i duszą. 

Zmusza do płaczu i śmiechu.

Jest prawdziwa, seksowna, dowcipna i głęboka.

Uzależniająca, dramatyczna i romantyczna.
Piękna, świetnie napisana przeplatanka humoru i łez.
Wyjątkowa powieść, rozdziera i rozgrzewa serce równocześnie.Siedemnastoletnia Lennie jest załamana po niespodziewanej śmierci starszej siostry. Jedyną osobą, przy której czuje mniejszy ból, jest chłopak siostry, Toby, który cierpi tak samo jak ona. Są ze sobą coraz częściej, coraz bliżej. Nic nie mogą na to poradzić – ani na potworne wyrzuty sumienia.
Wszystko staje się jeszcze bardziej trudne, gdy w szkole zjawia się nowy chłopak, Joe. A Lennie z przerażeniem odkrywa, że nie może przestać myśleć o jego czarnych oczach i miękkich ustach...


Czy można przeżywać żałobę i myśleć o chłopaku? Rozpaczać i równocześnie być tak szczęśliwą?
A może miłość jest właśnie po to, by nie dać się prześladować temu, co przepadło, i tylko trwać w zachwycie nad tym, co było...


Jandy Nelson jest agentką literacką, poetką i wieczną studentką z dyplomami z Brown, Cornell i Vermont College of Fine Arts. Jest osobą przesądną i zagorzałą romantyczką, szaleńczo zakochaną w Kalifornii i w swoim mieście - San Francisco.
Jej wydana w 2010 roku powieść Niebo jest wszędzie zdobyła natychmiast wyróżnienia literackie w Stanach i Australii. W Wielkiej Brytanii została nominowana do najważniejszej nagrody dla literatury młodzieżowej: Carnegie Medal.


Zdradzę wam tajemnicę - mówi Jandy Nelson - najlepsze pomysły w tej opowieści są prawdziwe: piramidy, antypechowe oczyszczanie domu i ten najważniejszy: zrozpaczona dziewczyna, która rozrzuca wiersze po całym mieście.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Cierpienie duszy

Dojmujące uczucie straty po śmierci kogoś bliskiego jest niczym permanentny ból rozrywający nasze ciało na części. Ten, kto nigdy go nie doświadczył, nie jest w stanie zrozumieć żałobnika, ani tym bardziej wczuć się w jego sytuację. To cierpienie z czasem zmienia się, a upływające lata przynoszą ukojenie, ale w sercu na zawsze pozostaje rana i tęsknota. Nie inaczej jest w przypadku siedemnastoletniej Lennie, bohaterki pięknej i niezwykle emocjonalnej książki „Niebo jest wszędzie” autorstwa Jandy Nelson

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2014),Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Niestety pomimo pozytywnych opinii nie trafiła ta książka do mnie...
Lennie wydała mi się strasznie naiwna i jednocześnie "głupiutka", a próba poradzenia sobie ze stratą bliskiej osoby poprzez czysto fizyczny kontakt z kimś kogo do tej pory nawet się zbyt nie lubiło nie przemawia do mnie w ogóle. Może po prostu jestem "zbyt stara" na takie historie ;)
nika_190 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-20, Na półkach: Przeczytałem,
Książka interesująca, szybko się czyta, cała historia nie nudzi. Godna uwagi.
godmyt plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Dość intrygująca- muszę przyznać! Początki miałam trudne, (podchodziłam do niej dwa razy bo początkowo zniechęcało mnie "młodzieżowe słownictwo" w dość dużej ilości)potem jest znacznie lepiej.Dobrze, że się przełamałam. Autorka w bardzo prosty sposób ukazje próby radzenia sobie z życiem po stracie bliskiej osoby. Co ciekawe, nie skupia się tylko na głównej bohaterce Jennie, ale pokazuje też jej najbliższe otoczenie, które boryka się na swój sposób z tą samą stratą. Całość nie jest przygnębiająca, a dodatkowej lekkości nadają jej rozterki miłosne. Książka podsuwa wiele myśli wartych rozważenia i zatrzymania się nad nimi.
Pozycja ciekawa o tyle, że porusza poważne sprawy: po pierwsze rysuje nam obraz ludzkiego podejścia do śmierci, żałoby i tego, jak bardzo zamykamy się i skupiamy tylko na sobie w tak trudnych chwilach;
a po drugie- uśmiadamia nam, że szczęście może przydarzyć się nam w najminej oczekiwanym momencie, wystarczy mieć otwarte oczy i serce.
Książka warta przeczytania w każdym wieku, mimo że adresowana do modzieży. W końcu w każdym wieku warto uświadomić sobie, że "niebo jest wszędzie"
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
17-letnia Lennie i jej starsza siostra Bailey są wychowywane przez babkę. Matka opuściła je 15 lat temu, w związku z czym są ze sobą bardzo zżyte. Dzielą się sekretami, przeżyciami, nawet snami. Kiedy pewnego dnia Bailey niespodziewanie umiera, Lannie pogrąża się w żałobie.
Autorka doskonale wniknęła w psychikę głównej bohaterki, opisała zamęt, jaki powstał w jej życiu po stracie siostry, przygniatający smutek i rozpacz.
Wiersze, krótkie notatki, zapisy rozmów, które znajdują się na początku każdego rozdziału są kwintesencją jej stanu ducha.
Bohaterka odcięła się od świata, nie chciała rozmawiać z babką, unikała przyjaciółki, przestała grać na instrumencie, a lunch jadła na drzewie. Zrozumienie odnajdywała jedynie u chłopaka siostry.
Kto wie, jakby się to wszystko skończyło, gdyby nie nagły promyk słońca, jakim okazał się Joe - chłopak, który przeprowadził się z Paryża. On i jego dwaj starsi bracia byli, podobnie jak Lannie muzykami doskonałymi. (Swoją drogą, nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że tworząc te postacie autorka wzorowała się na Jonas Brothers xD) Dzięki Joemu Lennie przekonała się, że niebo jest wszędzie.
Książka ta jest doskonałym obrazem ludzkiej rozpaczy po śmierci bliskiej osoby. Napisana w narracji pierwszoosobowej, pozwala zrozumieć emocje ludzi pogrążonych w żałobie lepiej niż jakikolwiek poradnik.
Jedno zastrzeżenie: autorka ma chyba niewielkie pojęcie o współczesnej młodzieży, bo postacie, które wykreowała są stanowczo zbyt dojrzałe jak na 17 lat.
Niemniej, zachęcam do przeczytania. Myślę, że warto.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-28, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Lennie nie może pogodzić się z odejściem swoje starszej siostry Bailey. Ma wrażenie, że jedyną osobą, która ją rozumie jest chłopak jej siostry - Toby. Tych dwoje zaczyna się do siebie zbliżać i nic nie mogą na to poradzić. Sprawy się jeszcze bardziej komplikują, gdy w szkole pojawia się nowy chłopak - Joe. Lennie dręczą wyrzuty sumienia, bo uważa, że jeszcze jest za wcześnie, by mogła być szczęśliwa.

Szczerze powiedziawszy spodziewałam się czegoś innego. Książka był dobra, ale bez większych rewelacji. Zdecydowałam sie ją przeczytać, bo świetnie prezentuje się ze strony technicznej: czcionka jest niebieska, ponadto w prawie każdym rozdziale znajdziemy jakiś fragment z życia Lennie napisany na kubku, liście, kartce papieru.

Książka zbiera właściwie same pozytywne i wysokie oceny. Ja jednak mam trochę mieszane uczucia. Po prostu do mnie nie przemówiła. Czytałam ją, ale nie wciągnęła mnie tak, bym nie mogła się od niej oderwać. Bohaterowie trochę przerysowani, a Lennie nie przypadła mi do gustu.
swietlica plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
chcę przeczytać
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wrobel Linia koment
Przeczytane:2015-02-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
talithakum Linia koment
Przeczytane:2015-05-14, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
majkanew Linia koment
Przeczytane:2013-07-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Malwa89 Linia koment
Na półkach: Czytam,
break
Okładka - Niebo jest wszędzie Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Niebo jest wszędzie Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Niebo jest wszędzie Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Niebo jest wszędzie Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Niebo jest wszędzie Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów