Opis ksiązki
Kup Teraz

Niedźwiedź łowca motyli

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Tako
Data wydania: 2013-03-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-62737-17-8
Liczba stron: 30
Dodał/a książkę:izabela81
Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie drzew. Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi. - Co mógłbym z tym zrobić? - zastanawiał się Niedźwiedź.

Wbrew pozorom motyle nie muszą się niczego obawiać: ani siatki, która służy kolekcjonerom do chwytania motyli, ani tego, że trafiła ona w niedźwiedzie łapy. Bohater tej opowieści nie powiększy swojej kolekcji znalezionych przedmiotów o złowione motyle, ani nie włączy ich do swojej diety. Przeciwnie - z wielką determinacją będzie je ratował z jeziora. Wkrótce okaże się jednak, że i on nie jest najlepszym pływakiem. Kto wyratuje tonącego Niedźwiedzia z niebezpiecznej kipieli? "Niedźwiedź łowca motyli" to opowieść o bezinteresownej dobroci oraz o potędze przyjaźni, która przenosi góry i leczy z samotności.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
hordubal plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Siatka na motyleAutor: Susanna IsernIlustracje: Marjorie Pourchet
Tytuł: Niedźwiedź łowca motyli
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 32
Ostatnimi czasy bardzo dużo czytam książek o niedźwiedziach. Bardzo niedźwiedziowo się zrobiło, aż się boję lodówkę otworzyć. Tak jakoś się złożyło. Zresztą każdy niedźwiedź to bardzo sympatyczny zwierz. Ciągle mam w pamięci niedźwiedzia, który uwielbiał wszystkich przytulać. Tym razem jednak zaprzyjaźniłam się z innym niedźwiadkiem. W każdym razie z inną misją. Nasz bohater postanowił tak po prostu ratować motyle, które wpadały do wody. Niesamowite zajęcie, prawda?Niedźwiedź to typowy zbieracz, trochę poszukiwacz skarbów. Zbiera wszystko, co tylko znajdzie: czasem jest to krzesło, luneta, budzik czy kapelusz. Pewnego dnia buszując po lesie znajduje siatkę na motyle, która wisi i powiewa na gałęzi. Zastanawiał się przez chwilę do czego może wykorzystać taką siatkę. Dumał i dumał, aż dotarł nad jezioro i zobaczył na wodzie motyla, który właśnie stracił równowagę. Chciał jedynie przysiąść na listku i niestety zamoczył skrzydełka i nijak nie mógł poderwać się do lotu. Wspaniałomyślny niedźwiedź o dobrym serduchu użył swojej siatki i wyciągnął motyla-nieszczęśnika. Nie mógł go powiesić na sznurku, żeby wysechł, więc położył go sobie na nosie, a dokładnie na nochalu (jak napisała autorka). Dzięki temu miał go na oku. Było to jedyne miejsce, do którego zaglądało słońce i dmuchał lekki wietrzyk. Kiedy motyl otworzył oczy i zobaczył gdzie jest, przestraszył się i odfrunął. Oj, chyba też szybko bym uciekła. I tak siedział sobie nad brzegiem jeziora i czekał na motyle, które wpadały do wody. A jak myślicie, co by się stało, gdyby pewnego razu nasz niedźwiedź wpadł do takiej wody? Czy motyle będą potrafiły go uratować? Koniecznie przeczytajcie
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Niedźwiedź łowca motyli Nie trzeba słów
Quintero Armando, Somá Marco
Okładka - Niedźwiedź łowca motyli Antonino ze snu w sen
Arjona Juan
Okładka - Niedźwiedź łowca motyli Antonino tam i z powrotem
Arjona Juan
Okładka - Niedźwiedź łowca motyli Pracujące pojazdy Hej, ho!
Miura Taro
Okładka - Niedźwiedź łowca motyli Kukuryk
tekst: Marisa Núñez ilustracje: Helga Bansch przekład: Beata Haniec
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów