Opis ksiązki
Kup Teraz

Niejedno imię miłości. Wywiad - rzeka z prof. Anną Świderkówną

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Data wydania: 2008-03-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7232-827-4
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:MaKo
"Niejedno imię miłości", to ostatni wywiad przeprowadzony przez Stefana Budzyńskiego i Zenona Ziółkowskiego ze zmarłą 16 sierpnia 2008 prof. Anną Świderkówną wydany w ramach serii - Sławni, znani i kochani. Dotyczy biografii wybitnej znawczyni kultury rzymskiej, greckiej oraz Biblii i papirologii. Anna Świderkówna odpowiada na wiele pytań dotyczących tych dziedzin, a także porusza zagadnienia społeczno-polityczne dotyczące współczesnego świata.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
MaKo plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,Przeczytane,Wyzwanie - książka katolicka,
Przypuszczam, że niewielu z was kojarzy postać prof. Anny Świderkówny – zmarłej 6 sierpnia 2008 wybitnej biblistki, historyk literatury, papirolog, znawczyni filologii klasycznej.
Książka „Niejedno imię miłości” jest zapisem ostatniej rozmowy Zenona Ziółkowskiego i Stefana Budzyńskiego z uczoną. Pani profesor wspomina koleje swojego życia, opowiada o domu rodzinnym, dzieciństwie, młodości, studiach. I o wierze w Boga oczywiście. Co ciekawe rodzina Anny Świderkówny nie była specjalnie wierząca, tak więc decyzja o powierzeniu życia Bogu była jej w pełni świadomym wyborem. Mając już na koncie tytuł profesorski rzuciła wszystko i wstąpiła do klasztoru benedyktynek. Po roku mniszki uzmysłowiły jej, że chyba jednak nie ma powołania. Poza wspomnieniami z życia prywatnego, pani profesor porusza podstawowe kwestie związane z Biblią, które są wspaniałą zachęta do sięgnięcia po inne pozycje autorki.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów