Niemoralna propozycja

Czy jedna noc warta jest miliona dolarów?

Pozbawione perspektyw małżeństwo próbuje szczęścia w kasynie w Atlantic City. Ona, Joan, jest absolutnie zachwycająca, co przyciąga uwagę multimilionera, który może kupić wszystko, na co tylko spojrzy. Ale czy może także kupować ludzi? Może ,,mieć" Joan?

Niemoralna propozycja zyskała sobie miejsce w jednym szeregu z takimi klasykami jak Wielki Gatsby Fitzgeralda czy Anna Karenina Tołstoja. Za sprawą znakomitego języka oraz bogactwa treści powieść pozostaje jedną z najczęściej czytanych i dyskutowanych książek na świecie. Przetłumaczono ją na ponad 20 języków, a Hollywood stworzyło na jej podstawie megahit w gwiazdorskiej obsadzie z Demi Moore, Robertem Redfordem i Woodym Harrelsonem w rolach głównych.

Informacje dodatkowe o Niemoralna propozycja:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2016-01-26

Kup książkę Niemoralna propozycja

Niemoralna propozycja - opinie o książce

Ekranizację z 1993r., z piękną i młodziutką Demi Moore, przystojnym Robertem Redfordem oraz... utalentowanym Woodym Harrelsonem oglądałam wielokrotnie.
Natomiast pierwowzór literacki to REWELACJA!

Wg mnie jest to przykład literatury pięknej. Autor wiele tematów porusza w tej lekturze.
Od podstawowego, czyli wielkiej miłości, która jest poddana bardzo ciężkiej próbie. Przez motyw pieniądza, który pokazuje siłę i potęgę drugiego człowieka (jest on prawie bogiem dla innych).
Ponadto ciemne strony ludzi: hazard, chciwość, próby ciągłego usprawiedliwiania swoich czynów, zazdrość.
Po nawet nienawiść innych krajów, którym nie można zapomnieć przeszłości (mowa tu o II wojnie światowej i Holocauście, czy wojnie państw arabskich z Jerozolimą).
Jejku, jak bardzo różni się ta powieść od hollywoodzkiej ekranizacji! Warto było ją przeczytać, po prostu warto było.
I styl autora, który jest taki wyjątkowy. Jak to napisano na tylnym skrzydełku książki : „Precyzyjny, niemal chirurgiczny język ... Czy lektura tej książki sprawia frajdę ? Na maksa!”- i ja się z tą opinią zgadzam w 100 %! Nie mogłam się od niej oderwać. Zdecydowanie polecam.