Niemy krzyk

W innych krajach sprzedano 740.000 egzemplarzy!

"Fantastyczna debiutancka powieść Angeli Marsons… Z mnóstwem zwrotów akcji, przez które nie można się od niej oderwać. Gorąco polecam."

The Laughing Librarian

"Znakomity debiut pewnej siebie pisarki, łączący ostry dowcip i intensywne emocje. Z zapartym tchem towarzyszyłam detektyw inspektor Kim Stone w jej śledztwie i z niecierpliwością czekam na kolejne przygody tej nietuzinkowej bohaterki."

Mel Sherratt

"Jestem zachwycona! To jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałam od dawna, i wliczam tu powieści uznanych autorów takich jak James Patterson! Ta książka naprawdę w niczym im nie ustępuje."

Fiona’s Book Reviews

"Od dawna żadna debiutancka powieść nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Nie mogę się już doczekać kolejnych historii o detektyw inspektor Kim Stone i reszcie jej ekipy… To thriller kryminalny z najwyższej półki."

Leah Loves

Nawet najmroczniejszych sekretów nie da się pogrzebać na zawsze.

W Black Country z zimną krwią zostaje zabita dyrektorka szkoły. Ofiara wiedziała, że ten dzień nadejdzie, i nie próbowała zmienić przeznaczenia. Detektyw Kim Stone, która jedzie na miejsce zbrodni, ma przeczucie, że to dopiero początek serii bestialskich zabójstw.

Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy równolegle z teraźniejszymi przestępstwami na jaw wychodzą okrutne mordy sprzed lat, mające miejsce na terenie domu dziecka w Crestwood. Wtedy to został zawarty pakt nad grobem dziecka, któremu odebrano niewinne życie. Przypieczętowana krwią tajemnica miała zostać pogrzebana na zawsze. Czy te dwie sprawy z różnych okresów łączą się ze sobą?

Prowadzone przez Kim Stone śledztwo ma także wymiar osobisty, gdyż kiedyś ona sama przebywała w sierocińcu i była jednym z porzuconych, zapomnianych przez boga i ludzi dzieci. Bolesne wspomnienia i wciąż niezagojone rany determinują panią inspektor w pogoni za psychopatycznym przestępcą. Ale czy demony własnej przeszłości nie przeszkodzą jej w rozwikłaniu sprawy na czas, zanim znów wzrośnie liczba ofiar?

Fanów Marka Billinghama i Val McDermid zafascynuje ten wyjątkowy nowy głos w brytyjskiej literaturze kryminalnej.

Angela Marsons odkryła w sobie miłość do pisania już w szkole podstawowej. Przez lata spisywała historie, które rodziły się w jej głowie i… chowała je do szuflady. Ulegając namowom swojej drugiej połowy, zaczęła brać udział w konkursach na opowiadanie organizowanych przez czasopismo Writer’s News. Została laureatką jednego z nich, a trzy razy otrzymała nominację do nagrody. Skorzystała z programu Amazon KDP, aby opublikować pierwsze dwie książki, a później skoncentrowała się na swojej prawdziwej pasji – literaturze kryminalnej.

Informacje dodatkowe o Niemy krzyk:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2016-04-13
ISBN: 978-83-8053-080-5

Kup książkę Niemy krzyk

Niemy krzyk - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, 52 książki 2018,

Tytuł książki skojarzył mi się z dokumentalnym filmem Bernarda Nathansona, ale to zwykły zbieg okoliczności, a może jednak nie do końca. W powieści są poruszone kwestie natury społecznej dotyczące instytucji, które zamiast chronić i pomagać, to właśnie tam dochodzi do przemocy względem najsłabszych ofiar, jakimi są dzieci. Autorka połączyła kryminał z smutną historią dotyczącą pewnego domu dziecka, na terenie, którego znaleziono szczątki zwłok. Kim jest ofiara? Kto jest oprawcą?
Pojawia się detektyw Stone, która nie spocznie póki nie znajdzie mordercy i nie udowodni winy.
„ Niemy krzyk „ to wielowątkowa historia, której niemal każdy bohater ma coś na sumieniu. Nie jest to może wybitne dzieło, ale dość dobry trzymający w napięciu kryminał, który czyta się szybko, a fabuła wciąga. Pomimo, że nie znalazłam w powieści nic nowatorskiego, a całość jest oparta na stereotypach, miło spędziłam czas na lekturze. W modnych ostatnio rekomendacjach Bonda napisała, że przeczytała książkę w jedną noc, mnie wystarczyło jedno popołudnie i wieczór.
Trudno tu znaleźć analizy psychologiczne bohaterów ( swoją drogą trochę szkoda), bo autorka skupiła się na zbrodniach i policyjnym dochodzeniu. Nie ma tu niepotrzebnych dłużyzn czy nudnych opisów i pewnie, dlatego książkę czyta się tak dobrze. Oprócz specyficznej głównej bohaterki, która sama zmaga się z demonami ze swojego dzieciństwa, mamy zagadkę kryminalną mającą korzenie w przeszłości, giną kolejni ludzie a napięcie trzyma do ostatnich stron.
Debiutancka powieść Angeli Marsons, jest ciekawie skonstruowaną historią, w której wszystkie wątki zostały dopasowane we właściwy sposób, może przydałoby się więcej zwrotów akcji i elementów zaskoczenia. Znalazłoby się też parę innych niedociągnięć, ale to debiut, więc można przymknąć oko.

Oczywiście, że miałam swoje przypuszczenia, kto i dlaczego i dość dobrze udało mi się wytypować winowajców, ale i tak autorka trzymała mnie w niepewności do końca. Całość spodobała mi się na tyle, że z przyjemnością sięgnę po kolejne książki Angeli Marsons.

„Wyborów między dobrem a złem dokonuje się przez całe życie - nie są one trwale zapisane w mózgu. „

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2016-12-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kryminał lżejszego kalibru. Nie jest to wybitne dzieło swojego gatunku, ale czyta się je przyjemnie. Niestrudzona, szorstka w obejściu pani detektyw za wszelką cenę chce odkryć sprawcę zbrodni popełnionych na wychowankach domu dziecka w 2004 roku. Zbrodnia zostaje odkryta dzięki profesorowi, który chciał na tym terenie prowadzić wykopaliska oraz w powiązaniu o współczesną serię zabójstw osób, które pracowały w tej placówce. Dużo dialogów, mało opisów, wartka akcja, tak w skrócie można opisać powieść "Niemy krzyk".
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Nie jestem fanką kryminałów ale obiektywnie przyznaję, że książka podobała mi się bardzo. Ciekawe postacie, ciekawe wątki, napisane fajnym językiem czyta się szybko i fabuła naprawdę wciąga.Niewiarygodna historia trzyma w napięciu do samego końca. Polecam
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-10-02, Ocena: 6, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Bardzo dobry, trzymający w napięciu kryminał. Główna bohaterka - policjantka z przeszłością, znalezione trupy sprzed lat, wielu podejrzanych, tajemnica skrywana od wielu lat - to wszystko sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Polecam!
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2018-01-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane w 2017, Przeczytane w 2018,
Avatar użytkownika - majeczka79
Przeczytane:2016-08-28, Ocena: 4, Przeczytałam,
Diabelska gra
Angela Marsons0
Okładka ksiązki - Diabelska gra

Kolejna książka autorki bestsellerowego Niemiego krzyku! Im większe zło, tym bardziej niebezpieczna gra... W brutalnym ataku zostaje okaleczony gwałciciel...