Niepokorni

Tom 4 cyklu Nielegalni

Vincent V. Severski wraca z kontynuacją trylogii o Wydziale Q.

Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski. Okazuje się, że podczas ich nieobecności Wydział Q zostaje rozwiązany. Tymczasem nad Europą zawisa widmo politycznego kataklizmu - ktoś planuje na nowo zbudować hierarchię wpływów na świecie.

Sara i Konrad świadomi zagrożenia wiszącego nad Polską, nielegalnie zbierają Wydział Q do ostatniej akcji. Ta potyczka rozegra się poza prawem. I będzie wyjątkowo brutalna.

Niepokorni to tytuł podwójnie ekscytujący. To zarówno zakończenie serii, ale i jedna z najmroczniejszych i najbardziej wciągających powieści autora. Na takie zakończenie warto było czekać!

Informacje dodatkowe o Niepokorni:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-11-09

Kup książkę Niepokorni

Niepokorni - opinie o książce

Ostatnia część cyklu książek sensacyjno - szpiegowskich. Trochę mi żal, że wszystko dobiegło końca. Tym bardziej, że ten tom czytało mi się najlepiej ze wszystkich. Był najmniej rozciągnięty, zwarty ale za to najbardziej wciągający. to chyba najbardziej mroczna i wciągająca książka autora. A finalnie na szali leżą losy Polski, o które to bohaterzy postanowili, mimo swojej niesubordynacji, zawalczyć. Czy plan się powiódł? to czytajcie sami bo naprawdę warto.

Zakończenie przygód wydziału Q oceniłabym na 5 z minusem. Fajnie, że akcja trwa nieprzerwanie od wydarzeń z poprzedniego tomu. Cała książka była dobra, jednak nie podobał mi się epilog (i to zakończenie - Linda heloł?). Brakowało mi innych postaci - już w poprzedniej części mój ulubieniec Marcin mało występował, tutaj podobnie. Pozostali pracownicy wydziału tak samo, dobrze że chociaż Lutek dostał spory angaż. Brakowało też domknięcia co u Harriet. Fajny smaczek na końcu w odniesieniu do istoty nielegała, o której opowiada cały 1 tom. Można powiedzieć, że nielegałem zaczynaliśmy i nielegałem kończymy.

Ciekawy cykl, przemyślany, lecz dość obciążający umysł, gdyby ktoś tak jak ja postanowił czytać wszystkie 4 tomy ciągiem. Polecam!

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2017-09-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2016-12-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Jest taka sprawa wiemy dużo, ale czy wszyscy są gotowi na taką wiedzę? Konrad i Sara w kolejnej odsłonie. Ten sam styl ciągle zaskakuje na plus.
Nieśmiertelni
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Nieśmiertelni

W świecie wywiadu nigdy nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz...

Nabór
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Nabór

Nabór to ostatnia część trylogii zapoczątkowanej przez Zamęt i Odwet, w której łączą się wątki i powracają bohaterowie tetralogii Nielegalni. Rośnie...