Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Tom 5 cyklu Pan Samochodzik i...

Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale znają dziwaczny samochód i jego właściciela - specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości. Tym razem Pan Samochodzik po śmierci antykwariusza - właściciela starego dworu - obejmuje tam posadę kierownika i kustosza muzeum. Jako szef dwójki młodych absolwentów historii sztuki musi nie tylko przeprowadzić inwentaryzację, ale też zmierzyć się z tajemniczymi duchami. Czy uda mu się odkryć skrywane przez dwór tajemnice, które zabrał do grobu antykwariusz?

Informacje dodatkowe o Pan Samochodzik i niesamowity dwór:

Kup książkę Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Pan Samochodzik i niesamowity dwór - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-09-27,
Powodem, dla którego tak wielu czytelników, niezależnie od wieku, sięga po przygodowe powieści tego autora jest umiejętność dawkowania napięcia i snucie tajemniczych teorii. Pisarzowi z łatwością przychodzi przykuć uwagę czytelnika. Kto z nas nie czułby się zainteresowany tajemniczą historią związaną z dziełami sztuki i rzeczywistymi miejscami? Przy okazji wspaniałej zabawy z historycznymi zagadkami, wiele się uczymy. Jest to mieszanka wybuchowa i zapewniająca wielki sukces. Uczenie się przez zabawę we współczesnych powieściach zanika. Dlatego też z taką błogością i uwielbieniem sięgamy po powieści o Panu Samochodziku. Osoby, które po raz kolejny trzymają te pozycje w rękach dodatkowo mogą wspominać dawne czasy, kiedy to po raz pierwszy zagłębiali się w przygody pana Tomasza i trzech harcerzy. Nie ocenia się książek po okładce, ale kiedy ma się styczność z najnowszą szatą graficzną, jaką serwuje czytelnikom Siedmioróg, nie sposób pominąć ten temat. Klimatyczne ilustracje, skutecznie przyciągające wzrok czytelników sprawiają, że lektura wyśmienitych powieści Zbigniew Nienackiego staje się dla nas jeszcze większa frajdą. Wyobraźcie sobie, jak te pięknie ozdobione pozycje prezentowałyby się na Waszych półkach. Wygląda to kusząco, czyż nie? Chciałbym Was dzisiaj po raz kolejny zaprosić do lektury "Wyspy Złoczyńców", "Pana Samochodzika i templariuszy" i "Niesamowitego dworu". Warto przypomnieć sobie historię, które kiedyś wzbudzały w nas tyle emocji. Szczególnie w tak zachwycającej oprawie graficznej. Gorąco polecam! Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/
Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-12-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

Pan samochodzik został kustoszem dworu. Ma podwładnych i kolejną zagadkę do rozwikłania. Stary dwór, jak się okazało, skrywa w sobie tajemnicę. Mianowicie był siedzibą loży masonów. A teraz ktoś w nim grasuje, poszukując czegoś.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2019-02-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

Wydaje mi się, że tym razem społeczna strona książki nieco kuleje, a i sam Pan Samochodzik i jego młodzi podwładni są nieco (nawet mocno) przerysowani. Wcześniej (w poprzednich trzech tomach z harcerzami) było to dość dobrze wyważone. Ale sama intryga całkiem fajna, choć oczywiście można było szybko rozwiązać zagadkę - kto jest kim. Czyta się to lekko i szybko, książka daje sporo przyjemności i cieszę się, że po kilkudziesięciu latach znów mogę wrócić do lektury cyklu.

Dość ciekawa książka, chociaż bez zachwytu. Gdyby nie to, że z pewnych powodów musiałam ją przeczytać, raczej nie trafiłaby w moje ręce. Podobało mi się w niej to,że niekiedy były w niej wątki kryminalne.

Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2016-03-17, Przeczytałam,
Pan Samochodzik i nieśmiertelny
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Pan Samochodzik i nieśmiertelny

Seria książek opisująca przygody Tomasza - historyka sztuki, tropiciela przemytników i złodziei skarbów narodowych. Nazwano go Panem Samochodzikiem...

Pan Samochodzik i Fantomas
Zbigniew Nienacki0
Okładka ksiązki - Pan Samochodzik i Fantomas

Z francuskich zamków nad Loarą giną bezcenne płótna mistrzów malarstwa. Złodziej, podający się za Fantomasa, kradnie dzieła sztuki...