Intensywne badania mózgu w ciągu ostatnich dwóch dekad wstrząsnęły światem naukowym tak silnie, jak rewolucja kwantowa. Badania, dzięki którym możemy - jak nigdy wcześniej - uzyskać wgląd w pracę mózgu, dowiodły między innymi, że nasze wszystkie doświadczenia, sposób, w jaki poznajemy rzeczywistość, a także zachowania są w ogromnym stopniu zdeterminowane przez procesy przebiegające poza granicami naszej świadomości.

Leonard Mlodinow odkrywa przed czytelnikami zaskakujące i egzotyczne siły działające pod powierzchnią naszych umysłów oraz pokazuje, jak działają instynkty powstałe w nieświadomości, które zazwyczaj mamy za w pełni świadome i racjonalne przyczyny zachowań. Wyjaśnia, że jeśli chcemy naprawdę zrozumieć świat, a także pokonać przeszkody, które uniemożliwiają nam cieszenie się pełnią życia, musimy zrozumieć, jaki wpływ ma na nasze działania ten skryty przed naszymi oczyma, podprogowy świat.

Leonard Mlodinow nigdy nie traci okazji, by uczynić naukę nie tylko przystępną, ale i rozrywkową.

Stephen Hawking

Leonard Mlodinow uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, był stypendystą Fundacji Humboldta w Instytucie Maxa Plancka, pracował w California Institute of Technology. Autor i współautor (ze Stephenem Hawkingiem) książek popularnonaukowych, m.in. ,,Krótkiej historii rozumu".

Informacje dodatkowe o Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-08-02
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie

Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie - opinie o książce

Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie
Leonard Mlodinow0
Okładka ksiązki - Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie

Poruszająco głębokie spojrzenie na rolę uczuć w życiu codziennym, które podważa potoczny pogląd, że rozum i emocje są przeciwieństwami Każdego dnia...

Nieświadomy mózg. Twoje prawdziwe ja kryje się głębiej, niż myślisz
Leonard Mlodinow0
Okładka ksiązki - Nieświadomy mózg. Twoje prawdziwe ja kryje się głębiej, niż myślisz

Sądzisz, że świadomie kierujesz swoim życiem, podejmujesz racjonalne decyzje i z rozwagą kształtujesz swoje relacje z innymi? Jeśli tak, jesteś w błędzie...