Niewiarygodne. Pretty Little Liars

ISBN: 978-83-7515-175-6
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Niewiarygodne. Pretty Little Liars
TĘSKNIŁYŚCIE?
DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM ŚLEDZTWEM ALBO I WAM STANIE SIĘ KRZYWDA.
A.

Wakacje w Iowa, zajęcia artystyczne ze „sztuki mimowolnej”, udział w prestiżowym konkursie – nic nie dorówna atrakcjom, jakie A. serwuje Arii, Hannie, Spencer i Emily. Myli tropy i wodzi dziewczyny za nos, a krąg podejrzanych wciąż się powiększa.

Niespodziewanie na jaw wychodzi nieznany epizod z życia Ali, który rzuca nowe światło na jej tajemnicze zniknięcie.

Teraz zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Kto wytrzyma to tempo?
Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2011-10-31, Na półkach: Przeczytałem,Pretty Little Liars,

Miłośnicy serii Pretty Little Liars w czwartej części przygód nastoletnich przyjaciółek znajdą rozwiązanie nurtującego ich od pierwszego tomu problemu. Zagadki, która spędza czytelnikom sen z powiek wdzięcznie brzmiącym pseudonimem – A. Niewiarygodne. Pretty Little Liars Sary Shepard to powieść, która w porównaniu z wcześniejszymi częściami nabiera zawrotnego tempa

Leoska plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Koniec czy początek ? Dziewczyny w końcu dowiadują się kim jest tajemniczy "A". Hanna jest w śpiączce. Spencer walczy o Złotą Orchideę, mimo iż doskonale zdaje sobie sprawę, że na nią nie zasługuje. Emily zostaje wysłana do wujostwa, gdzie rodzina postanawia wybić jej z głowy miłość do tej samej płci. Aria ucieka przed problemami i znajduje schronienie w domu ojca i jego kochanki. Co z tego wyniknie ? W tej części dowiecie się, że ludzie nie zapominają o osobach, które je poniżały. A czasem nawet chcą odwetu...
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-27, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Uwaga! Osoby, które nie czytały poprzednich części proszę o opuszczenie opisów fabuły, gdyż zawierają spoilery z poprzednich tomów.

Fabuła

Hanna po ciężkim wypadku przebywa w szpitalu, Emily zmuszona jest opuścić dom i przeprowadzić się do ciotki na wieś do Iowa, Spencer wpada w kłopoty związane z konkursem Złotej Orchidei a jedynym wyjściem Arii jest zamieszkanie z jej ojcem i jego nową kobietą. I oczywiście jest jeszcze A, który/która nie przestaje dręczyć dziewczyn.

Opinia
Po lekturze czwartego tomu mam w głowie jeden wielki mętlik. Ja już chyba wiem, jaka jest prawda, bo akurat dzisiaj natrafiłam na pewną recenzję, w której zostało zbyt dużo powiedziane i mam nadzieję, że nie był to spoiler z ostatnich części, bo ja dziękuję za taką przyjemność czytania. Dobra, wyżaliłam się, więc przejdę dalej. Czwarta część jest jak na razie najciekawszą. Już myślałam, że wszystko się skończy, a ostatnie strony znowu uświadomiły mi, że jestem w błędzie. Myślałam, że przeczytam teraz coś innego, ale nie ma szans. Mam ogromy apetyt na piąty tom. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale działa jak magnes i ciągle zachęca do czytania. Idealna do odstresowania.

W "Niewiarygodnych" zaczęła mnie strasznie irytować Hanna. Z pewnością nie jest to moja ulubiona bohaterka i czasami mam serdecznie dość jej zachowań. Jeżeli miałabym powiedzieć, która bohaterka najbardziej przypadła mi do gustu to wskazałabym Spencer. Dlaczego? Sama nie wiem. Po prostu lubię o niej czytać. Tak było już od samego początku.

Wiele osób napisało, że ta seria jest fajna do czasu. Jestem bardzo ciekawa, długo będzie mnie aż tak wciągała, bo na dzień dzisiejszy jestem zachwycona. I oby tak zostało! Całe szczęście, że mam jeszcze kilka dni wolnego, bo jak dalej tak to będzie wciągać to nieciekawie zacznę nowy rok szkolny.
kingaczyta.blogspot.com
nati104 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Czwarta część serii "Pretty Little Liars" wiele wyjaśnia, ale także stawia mnóstwo pytań. Bardzo dobra książka z zaskakującą fabułą.

Po wypadku Hanna trafia do szpitala. Zapada w śpiączkę, a po przebudzeniu nie pamięta ostatnich wydarzeń. Mona chce naprawić ich relacje i stara się jak tylko może, żeby wynagrodzić przyjaciółce poprzednie krzywdy.
Aria rozstała się z Seanem i musi zamieszkać ze swoim ojcem i Meredith. Nie jest zachwycona tym rozwiązaniem, ale no cóż- nie ma wyjścia.
Spencer dalej walczy o Złotą Orchideę, jednak kłótnie z siostrą i wiadomości od A. skutecznie jej przeszkadzają.
Rodzice Emily nie mogą zaakceptować jej taką, jaka jest. Wysyłają ją do rodziny z Iowa. Liczą, że surowe zasady naprowadzą ich córkę na właściwą drogę.
A. także nie zamierza odpuścić dziewczynom. Miesza im w głowach i tylko czeka, aż któraś popełni kolejny błąd.
secretelle plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Podobnie jak poprzednie części, i "Niewiarygodne" czyta się wspaniale, z niegasnącym zainteresowaniem, a "wciągliwość" zdecydowanie wykracza ponad wszelką skalę. Sara Shepard, choć nie ma na koncie wielu powieści - umiejętnie operuje słowem, kreuje oryginalnych bohaterów i kieruje ich losem, rzucając im kłody pod nogi. Powieści z serii Pretty Little Liars są intrygujące, całkowicie nieprzewidywalne i po prostu ciekawa, zatem moim zdaniem grzechem byłoby nie sięgnąć po pierwszą część i na niej poprzestać. To jeden z takich cykli, które trzeba doczytać do samego końca, bo tajemnice mnożą się, bohaterowie wzbudzają sympatię, a wszystkie słowa, zdania i rozdziały pióra Sary Shepard pochłania się z niekłamaną przyjemnością. To nie literatura wysokich lotów, miłośnicy pełnokrwistych, ociekających grozą thrillerów nie będą usatysfakcjonowani, a i jako młodzieżówka ot tak, dla odprężenia tudzież odmóżdżenia raczej się nie sprawdzi - jest po prostu inteligentnie, dobrze napisana i jej lektura wymaga jako-takiej dedukcji, aby zręcznie łączyć fakty i próbować wytypować A. oraz mordercę Alison. Jestem absolutnie zauroczona całą serią, a "Niewiarygodne" wyjątkowo mnie wciągnęły i zachwyciły, więc nie pozostaje mi nic więcej, jak tylko polecić Wam Pretty Little Liars i zaznaczyć, że to najlepsza spośród czterech pierwszych części.
elfijka Linia koment
Przeczytane:2015-05-14, Na półkach: Przeczytałem,
magdalena_emilka Linia koment
Przeczytane:2015-01-27, Na półkach: Przeczytałem,Różne różności,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2013-10-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam 2013 (112),
darr2 Linia koment
Przeczytane:2014-03-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,magiczne,