Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay. Tom I

Douglas spędza letnie wakacje do domu swego wuja Kena w Misty Bay - mglistym miasteczku na północnym wybrzeżu Kalifornii. Tu poznaje Petera i Crystal (którą babcia nauczyła kontrolować telepatyczne zdolności). Przygoda nabiera odcieni intrygi, gdy w tajemniczych okolicznościach umierają babcia Crystal oraz inni przyjaciele z dzieciństwa wujka Kena. Odkrycie pamiętnika prowadzonego przez wuja gdy był w ich wieku, prowadzi do odkrycia, że ponad 30 lat temu Angus Scrimm, ceniony burmistrz Misty Bay, w celu zwiększenia swej magicznej mocy zdecydował się poświęcić niektóre dzieci uprowadzone przez niego. Interwencja wuja Kena i jego przyjaciół, zebranych w bandę Niewidzialnych, uratuje życie dzieci: dzięki zaklęciu, które wymyśliła banda, mag został uwięziony w jaskini na klifie. Teraz można byłoby pomyśleć, że Angus Scrimm powrócił.

Informacje dodatkowe o Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay. Tom I:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012-09-12

Kup książkę Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay. Tom I

Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay. Tom I - opinie o książce

Avatar użytkownika - Binsert
Binsert
Przeczytane:2014-03-26, Ocena: 5, Przeczytałem,
Książka wciąga prostotą języka, ale po jej przeczytaniu nie potrafiłem dokładnie opowiedzieć o czym była,

Niewidzialni obecni?

Giovanni Del Ponte to włoski pisarz, który od najmłodszych lat interesował się komiksem. Swoich sił próbował także w dziedzinie kinematografii, jednak praca przy filmach nie dawała mu pełnej satysfakcji. Dlatego właśnie postanowił spróbować swoich sił w pisarstwie. Jego debiutancka powieść Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay ujrzała światło dzienne w 2000 roku. Od tamtej pory, autor ma na swoim koncie już sześć powieści, z czego pięć to kolejne tomy z cyklu Niewidzialni.

Douglas przyjeżdża do swojego wujostwa, mieszkającego w małym portowym miasteczku Misty Bay, na wakacje. Od samego początku zaczynają dziać się z nim dziwne rzeczy. Chłopaka zaczynają dręczyć dziwne koszmary, w których za każdym razem pojawia się grupa przyjaciół określająca siebie mianem Niewidzialnych. Szybko wychodzi na jaw, że jednym z członków tej grupy był wujek Douglasa – Ken.

Przebywając w miasteczku chłopak szybko zdobywa dwójkę przyjaciół – Petera i Crystal. Razem tworzą niezwykłe trio, które postanawia reaktywować Niewidzialnych. Tym bardziej, że w Misty Bay dochodzi do tajemniczych zgonów, o które Crystal obarcza czarodzieja pokonanego w przeszłości przez pierwszych Niewidzialnych. Jaki finał będzie miała ta historia?

Pierwsze, co nam się rzuca w oczy po otworzeniu książki, jest krótka charakterystyka najważniejszych bohaterów. Jest to tym lepsze posunięcie, że docelową grupą odbiorczą tej książki są młodzi czytelnicy, którzy zazwyczaj czują się pewniej, wiedząc od samego początku, kto jest kim i po której stronie stoi. Chociaż w sumie nie zawsze powinno się ślepo polegać na tym, co przeczytamy. Autor doskonale to udowodnił w punkcie kulminacyjnym całej historii. Nie będę jednak nic więcej zdradzała, aby nie zepsuć nikomu zabawy z czytania. Dodam jedynie, że pewnie nie raz nie dwa, czytelnik poczuje się naprawdę zaskoczony, a nawet lekko zdezorientowany.

Akcja powieści od samego początku jest dość dynamiczna, chociaż można dopatrzeć się w niej kilku potknięć i przestojów. Tak jakby autor nie do końca wiedział co dalej, w którą strona dalej wszystko ma się rozwinąć. Fabuła także ma parę minusów, a najbardziej dokuczliwym może być jej spora przewidywalność. Jednak żaden z powyższych powodów w ogóle nie umniejsza zainteresowania, jakie autor wzbudza w czytelniku od samego prologu.

Podsumowując. Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay to świetna książka przygodowa z domieszką fantastyki, która zapewni dobrą zabawę każdemu bez względu na wiek. Dorośli muszą jedynie spojrzeć na nią z przymrużeniem oka, pamiętając także, że jest to pozycja stricte dla młodzieży. Nie mniej polecam. Pozwala doskonale się odprężyć.

Książka zaczyna się dość tajemniczo. Rozdziały są krótkie, ale wciągające. Całość czyta się szybko. Poznajemy grupkę przyjaciół - tytułowych Niewidzialnych. Dzieci chcą powstrzymać pewnego czarodzieja i uratować porwane przez niego dzieci. Potrzebna im do tego księga, którą posiada zły czarodziej. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Po latach byli Niewidzialni umierają w dziwny sposób. Międzyczasie do Misty Bay przyjeżdża Douglas. Chłopiec poznaje tam dwójkę nowych przyjaciół i wspólnie odkrywają co wydarzyło się w miasteczku wiele lat temu. Powstaje nowy skład Niewidzialnych. Dzieci chcą dokończyć to, co zaczęli ich poprzednicy. Chcą za wszelką cenę pokonać Angusa Scrimma. Szybko jednak odkrywają, że teraz to nie on stanowi główne zagrożenie. Że magia, z którą mieli styczność pierwsi Niewidzialni wpłynęła znacznie na jednego z nich. I to z nim teraz przyjdzie im się zmierzyć.
Avatar użytkownika - Karki
Karki
Przeczytane:2012-12-03,
Doug, Cristal i Peter są trójką przyjaciół, którzy postanowili odtworzyć grupę Niewidzialnych sprzed lat. Jak się okazało, do owych Niewidzialnych należeli wcześniej krewni Douga i Cristal, zaś Peter... cóż, Pter jest po prostu inteligentny. (-: Pierwszym zadaniem dzieci jest pokonanie złego czarownika, który czycha na zdrowie ich krewnych, którzy wczesniej należeli do grupy. Zadanie to jest niebezpieczne, przez co przygoda jest jeszcze ciekawsza. Nie mogę się doeczekać, kiedy przeczytam drugą część książki. (-:
Avatar użytkownika - Victoriqua
Victoriqua
Ocena: 6, Czytam,
Historia wręcz emanuje ciepłem. Ludzie troszczą się o siebie nawzajem, rodziny kochają i mimo że obok tego wszystkiego umierają ludzie, lektura nie jest pozbawiona tej otoczki łagodności. Kiedy połączymy to z ciekawą, dobrze pomyślaną fabułą i dość wartką akcją, całość składa się na naprawdę atrakcyjną książkę, której największą wadą jest fakt, że była zbyt krótka. Pierwsza część „Niewidzialnych” ma zaledwie dwieście stron, a co to jest dla zaintrygowanego czytelnika? Pochłania się ją w jeden wieczór.
Avatar użytkownika - wolfee
wolfee
Przeczytane:2012-11-02,
„Tajemnica Misty Bay” to genialna lektura dla nastolatków! Właśnie skończyłem czytać i jestem zauroczony. Książka przypominała mi trochę Harry’ego Pottera, jednakże jest ona zupełnie czymś innym, choć równie dobrym, jak książki o młodym czarodzieju. Z zapartym tchem śledziłem przygody Douglasa, Petera i Crystal, którzy musieli stawić czoło różnorakim przeciwnościom losu i przeciwnikom, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim i uratować miasto przed zagrożeniem z przeszłości. Akcja kojarzyła mi się z książką kryminalną, główni bohaterowie stopniowo odkrywali kolejne mniejsze i większe tajemnice, dodawali do siebie elementy dziwnej układanki, zaś jej rozwiązanie było satysfakcjonujące. Zdecydowanie polecam wszystkim tę książkę!
Avatar użytkownika - prestish
prestish
Przeczytane:2012-11-02,
„Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay” to książka, która można polecić każdemu – fascynująca fabuła, interesujące postacie, tajemnica i niezwykłe wydarzenia, to wszystko czeka osoby, które sięgną po tę powieść. Mnie spodobała się ona od pierwszych stron, a dalej było tylko lepiej. Z wypiekami na twarzy śledziłem kolejne przygody Douglasa, Petera i Crystal – ach, cóż to za ekipa! Bez wątpienia stanowią oni ciekawą drużynę charakterów i to właśnie oni w znaczącym stopniu wpływają na jakość książki. Nastoletni bohaterzy spodobać się powinni nie tylko nastolatkom, mówiąc wprost: polecam i młodym, i trochę starszym czytelnikom.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2012-10-26,
Kupiłam tę książkę młodszej siostrze i była bardzo zadowolona. Czeka na kolejny tom! Historia jest ciekawa, bohaterowie interesujący... Szczerze polecam młodszym czytelnikom! W sam raz na rozpoczęcie przygody z literaturą :)
Avatar użytkownika - kacpi71935
kacpi71935
Przeczytane:2012-10-23,
Super książka!Warto przeczytać!Polecam
Czarownica z Dark Falls
Giovanni del Ponte0
Okładka ksiązki - Czarownica z Dark Falls

Na Wielkanoc, Douglas, Crystal i Peter mają kilka dni wolnych. Dziewczyna zaprasza przyjaciół do Dark Falls, miasteczka w Massachusetts, gdzie przekazuje...