Niewidzialny Pierścień

Tom 6 cyklu Czarne Kamienie

Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii. Niewidzialny Pierścień jest relacją z tamtych wydarzeń.

Gdy Jared, młody wojownik z Shaladoru noszący Czerwony Kamień, trafia do niewoli, na dziewięć długich lat zostaje skazany na świadczenie usług seksualnych. Wreszcie, nie mogąc dłużej znieść wykorzystywania i upokorzeń, zabija swą właścicielkę i trafia na targ niewolników. Tam kupuje go Szara Pani − Królowa z Dena Nehele, osławiona opinią, że nabywani przez nią niewolnicy znikają bez śladu. Szara Pani wraz z grupą kupionych niewolników wyrusza w drogę powrotną na swoje terytorium, uciekając przed ludźmi Dorothei SaDiablo, Najwyższej Kapłanki władającej większością Królestwa Terreille.

Jared jest gotów na śmierć, ale bardzo szybko przekonuje się, że ani jego nowa właścicielka, ani towarzysze niedoli nie są osobami, za które się podają. Każdy skrywa mroczną tajemnicę, a co najgorsze − jest wśród nich zdrajca pracujący dla Dorothei. Wkrótce młody wojownik staje przed trudnym wyborem: odzyskać wolność czy zachować honor. Od jego decyzji zależy nie tylko jego życie, ale i przyszłość wszystkich Krwawych.

Informacje dodatkowe o Niewidzialny Pierścień:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2009-01-20
ISBN: 978-83-62577-05-7
Tytuł oryginału: The Invisible Ring
Język oryginału: Angielski

Kup książkę Niewidzialny Pierścień

Niewidzialny Pierścień - opinie o książce

„Niewidzialny pierścień” jest VI tomem cyklu „Czarne Kamienie” Anne Bishop. Wykreowany przez nią świat Krwawych tak mi przypadł do gustu, że z przyjemnością sięgnęłam po kolejną książkę

W tym tomie pisarka zrobiła nam dużą niespodziankę, bo zafundowała nam podróż w czasie. Jego akcja toczy się na długo przed pojawieniem Jaenelle Angelline. W czasie gdy panowała niepodzielnie Dorothea SaDiablo. Przynajmniej jej tak się wydawało, że trzyma w ręku wszystkie Królowe. Stopniowo podporządkowuje lub eliminuje przeciwników. Jednak jest ktoś, kto stawia jej czoła. Jest nią tajemnicza Szara Pani. Słyszano o niej różne pzrerażające historie ale nikt nie zna całej prawdy. A Dorothea zrobi wszystko by wszelki słuch o niej zaginął.

Głównym bohaterem „Niewidzialnego pierścienia” jest Jared, młody Wojownik, niewolnik dla przyjemności. Wściekły, upokorzony, nie mogący znieść więcej złego traktowania, zabija swoją Panią i trafia na targ niewolników. Jego los zdaje się być przesądzony – ma trafić do kopalni. Jednak zupełnie jak z to było z Kopciuszkiem, pojawia się dobra wróżka. Chociaż w tym wypadku nie jest to dobroduszna cioteczka z magiczną różdżką i błyszczącymi skrzydełkami.

Daemon Sadi zdecydowanie nie jest disneyowską wróżką. W końcu zapracował na swoja opinię. Jednak pojawia się zawsze wtedy gdy Jared jest ciężkiej sytuacji. Pomagał mu odnaleźć się jako niewolnik dla przyjemności. Również teraz, kierując się sobie tylko znanym powodem sprawia, że na drodze młodego Wojownika pojawia się owa przerażająca wszystkich Szara Pani. Szybko okazuje się, że prawie nikt z jej otoczenia nie jest tym, za kogo się podaje.

Książka zdecydowanie różni się od poprzednich części. Przede wszystkim jest tu zdecydowanie mniej zawiłości politycznych. Fakt, że intryga goni intrygę ale w tym wypadku mamy do czynienia z klimatyczną przygodówką. No i nowi bohaterowie, do których trzeba się przyzwyczaić. Każdy z nich jest inny. Bohaterowie z poprzednich części są jakby bardziej zdecydowanie narysowani – Daemon, Lucivar czy sama Jaenelle. Tu bohaterowie są jakby bardziej miękcy, delikatniejsi – bardziej podatni na zranienie. Ale podobnie jak wyżej wymienieni budzą olbrzymią sympatię.

Przez całą powieść przewija się wątek lojalności. Wobec rodziny, przyjaciół, poddanych... Razem z głównym bohaterem zastanawiamy się, gdzie się ona zaczyna i gdzie się kończy. I jak ważne jest zaufanie. Na ile ufamy swoim bliskim? A co się stanie, gdy zawiodą te zaufanie? A gdy to my zawiedziemy?

Każda z powieści Anne Bishop jest dla mnie rewelacyjna przygodą. Tak było i w tym przypadku. Bardzo dobrze się ja czyta, chyba nawet dużo lepiej niż poprzednie. Wciąga na całego. Czas spędzony z „Niewidzialnym pierścieniem” nie był zmarnowany. Żałuję,że nie ma kontynuacji losów Lii i Jareda. Często powtarzam się przy książkach Anne Bishop i tak będzie teraz. Po raz kolejny ciężko mi się rozstać z Krwawymi. Zakończenie odwlekałam jak tylko mogłam. Niestety był on nieunikniony. Polecam wszystkim.

Avatar użytkownika - pierzu2
pierzu2
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Miło było wrócić do świata Krwawych.
Avatar użytkownika - Luciria
Luciria
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Zastanawialiście się w jaki sposób Jaenelle uratowała Krwawych w Kaeleer przed własną mocą? Ta historia odpowie wam na to pytanie. Jared - wojownik, niewolnik dla przyjemności, szkolony osobiście przez Daemona Sadiego. Lia- wnuczka Szarej Pani, Królowej która opiera się Dorothei SaDiablo. Co wyniknie z ich spotkania? Jak potoczą się ich losy? Czy Jared pomoże jej, czy też odwróci się od niej? Na dokładkę mamy Therę - złamaną Czarną Wdowę, która jest jedną z ciekawszych postaci całej serii. Historia ma w sobie wszystko - czar, humor, napięcie, uczucia. Warta polecenia.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 3, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
A oto dziennik który pomógł Czarownicy w jej planie zniszczenia skazy u Krwawych :)
Avatar użytkownika - eren_neko
eren_neko
Przeczytane:2011-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Ciekawa pozycja w serii. Trochę bardziej tajemnicza niż pozostałe :)
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
W tej części trochę się zagubiłam, ale nie zmienia to faktu, że wciągnęła mnie bardzo
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-05-02, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Powieść opowiada o historii Szarej Pani, na której pomyśle oparła się Angelline. To tutaj Jared zostaje kupiony przez szarą Panią na targu niewolników, a raczej przez jej wnuczkę. Wszyscy udają się do jej terytorium zwykłą drogą. Plany te próbuje im popsuć zdrajca znajdujący się w ich grupie. Jak to się skończy zobaczcie sami.
Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-04-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ta  seria zostaje mianowania na moja ulubioną :D

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
Srebrzyste Wizje
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Srebrzyste Wizje

Inni uwolnili więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym...

Shadows and Light
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Shadows and Light

An encroaching evil threatens the lives of every witch, woman, and Fae in the realm. And only the Bard, the Muse, and the Gatherer of Souls possess the power to stop the bloodshed....