Opis ksiązki
Kup Teraz

Niewolnicy Snów

Ocena ( 20 osób )
5.5
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2013-05-27
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7805-688-1
Liczba stron: 322
Dodał/a książkę:Justyna Gul
Recenzja - Niewolnicy Snów
„Niewolnicy Snów” Dominiki Budzińskiej to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń historia młodej dziewczyny, którą zaczynają nawiedzać dziwne sny i mrożące krew w żyłach koszmary. Jej dotychczas poukładany świat burzą nagłe zmiany, a wokół zaczynają dziać się rzeczy, których nie potrafi wytłumaczyć i zrozumieć. Pomagają jej nowi przyjaciele, a wśród nich tajemnicza Sofie i Scott, któremu przychodzi odegrać szczególną rolę w życiu młodej bohaterki. Okazuje się, że głęboko skrywana rodzinna tajemnica musi wreszcie wyjść na jaw, a kolejne sny stają się istotnym tropem w mozolnym dążeniu do odkrycia prawdy.
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-08-22, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,

W objęciach koszmaru

 

Nie od dziś wiadomo, że sny są pełne metafor i symboliki, zaś właściwa ich interpretacja pomaga w podejmowaniu decyzji, pozwala wystrzegać się błędów i zagrożeń płynących z otoczenia. Nie bez powodu pojawił się termin „świadome śnienie”, oznaczający sny, w których śpiący zdaje sobie sprawę z tego, że śni, a - co za tym idzie - zachowuje pełną kontrolę nad wydarzeniami

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
KotFilemon plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
"Została sama. Ze strachem, który nagle powrócił i tysiącem przerażających myśli. To już nie był kolejny koszmarny sen. To działo się naprawdę."

Nie znajdziecie tu wampirów, czarownic, trolli, magów, czarnoksiężników, elfów czy innych przedziwnych stworów charakterystycznych dla świata fantastyki. Są za to sny pięknie i dokładnie opisane, niosące powiew grozy. Życie głównej bohaterki, niestety według mnie, mało sympatycznej osoby, której nie polubiłam, skupia się wokół koszmarów. W mrożących krew w żyłach wizjach ukryty jest sekret, skrywana rodzinna tajemnica. Są również bohaterowie zagadkowi, obdarzeni paranormalnymi zdolnościami. Szczególnie Scott, który pojawia się w życiu Martiki nieoczekiwanie jako osoba, która musi pomóc jej w odkryciu prawdy, ale też musi ją chronić. Autorka faktycznie pozostawia wiele dla naszej wyobraźni, bowiem żaden z wątków nie zostaje wyjaśniony do końca. Ale to akurat lubię. No i nie ma happy endu. Lekka i przyjemna lektura na jeden lub dwa wieczory. Przepiękna okładka i wygodna w czytaniu czcionka. Jestem ciekawa jaką historię kryje następna część.
katiewa92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2014,
Tajemniczość, napięcie, nuta fantazy- to lubie najbardziej w książkach. Treść naprawdę zaskakująca. Mimo, że dla młodzieży to super mi się podobała. Czytałam juz o wampirach o przenoszeniu się w czasie o urzeczywistnianiu sie treści książek ale o snach... pierwszy raz i bardzo pozytywny. Bardzo fajny przejrzysty opis snów tych pięknych i koszmarnych, przerażających.Chwytać za ksiązkę i czytać! Nie jest wcale gruba a naprawdę szybko i przyjemnie sie czyta.
Masterofdisaster plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Po prostu świetna książka :-)
Veronka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
very good ;)
Zoe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Można jednak zaskoczyć, najpierw intrygującym tytułem, potem magiczną okładką, a na koniec dość interesującą treścią.
Dominika Budzińska, autorka powieści, urodziła się w Gdyni. Po ukończeniu studiów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła pracę w wydawnictwie, a później w firmie medialnej. Od wielu lat pracuje i mieszka w Warszawie.
„Niewolnicy Snów” to pierwsza część literackiego debiutu i całkiem niezła historia, która pozostawia pewien niedosyt i budzi nadzieję na dalsze tajemnice.
Co mnie dziwi? Zakwalifikowanie tej książki do gatunku powieści fantastycznych. Pod tym względem jest raczej mało typowa. Poza bajkowo opisanymi snami, w które wkrada się przerażenie i strach, pewnym przenikaniem dwóch światów oraz zagadkowym bohaterem jakim jest Scott, którego w tej części nie udaje nam się poznać do końca, widzę tutaj jak najbardziej realną historię. Problemy Martiki, młodej, bardzo silnej osoby, której świat właściwie z dnia na dzień wywraca się do góry nogami. Zwykłe dramaty niezwykłej nastolatki, obdarzonej i zarazem obarczonej szczególnym darem, dziewczyny należącej do wyjątkowej grupy ludzi, których koszmary stają się drogocenną wskazówką. Musi wiele przejść by poznać prawdę, której pewnie nigdy nikt nie chciał jej wyjawić.
Dręczące koszmary to nie koniec poważnych problemów. Nagłe zmiany dotykają nie tylko Martikę. Jej matka, Emily Royensen, zawsze poukładana i perfekcyjna do granic możliwości, nie potrafi odnaleźć się w nowym miejscu. Ciągła nieobecność zapracowanego męża, kłopoty córki i inne nawet drobne sprawy, zaczynają ją przerastać. Codzienna walka z trudnościami poważnie odbija się na jej zdrowiu. Na szczęście Martika nie musi sama zmierzyć się z rodzinnym dramatem. Są wokół niej ludzie, na których zawsze może liczyć.
Powieść na pozór lekka, która niewiele wnosi, pokazuje jednak, że można w sobie znaleźć na tyle siły by pokonać wszelkie przeciwności. Uczy cierpliwości w dążeniu do celu, wytrwałości, wewnętrznej odwagi i zrozumienia w obliczu koszmaru, który pojawia się nagle i próbuje zawładnąć życiem bohaterki.
Dziwi wątek miłosny. Miłość dopada naszych bohaterów niemal od razu i uderza w nich jak piorun. Od pierwszego spotkania są sobą oczarowani i najprawdopodobniej...już zakochani. Wygląda na to, że ktoś rzucił na nich urok. Pytanie: czy taka miłość nie ma prawa się zdarzyć? Czy występuje jedynie w nierealnych bajkach, czy może z jakiegoś powodu jest celowym zamiarem autorki? Opisane z dużą delikatnością nastoletnie uczucie niestety nie ma szczęśliwego zakończenia. Oboje bohaterowie zostają postawieni przed trudnym wyborem. I właśnie tutaj zaskakuje dojrzałość Martiki, wręcz niebywała jak na jej młody wiek.
Pomimo wielu drobnych niedociągnięć, w pisarstwie autorki drzemie spory potencjał. Książka wielokrotnie potrafi nas zaskoczyć. Na pochwałę zasługują dokładne i barwne opisy, doskonale poprowadzone dialogi, ciekawie wykreowane postacie, a także tempo, które wzrasta odpowiednio do rozwoju wydarzeń potęgując ciekawość i rozbudzając wyobraźnię. Myślę, że to nie koniec tajemnic, które odkryje przed nami ta powieść. Z przyjemnością więc sięgnę po jej drugą część.


Androida plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Powieść pozytywnie mnie zaskoczyła. Po przeczytaniu kilku recenzji i opinii, raczej wiedziałam czego się spodziewać. Nie liczyłam na cuda, a jednak... Mnie się podobało:)
Karen72 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AmeliaSz Linia koment
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Nefertum Linia koment
Przeczytane:2015-03-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Idalia Linia koment
Przeczytane:2015-05-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Anakonda11 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,Mam,
StarTrekX Linia koment
Przeczytane:2015-04-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Tamara1999 Linia koment
Przeczytane:2015-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
redaktor Linia koment
Ocena: 1, Na półkach: Chcę przeczytać,
Vodice Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Natalia1999 Linia koment
Przeczytane:2014-12-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Maracuja Linia koment
Przeczytane:2013-10-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,
Bas1992 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Hanusia Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
Mandolina Linia koment
Przeczytane:2013-09-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Maruda Linia koment
Przeczytane:2013-09-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-08-22, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Niewolnicy Snów Lucyfer
Adam Luck
Okładka - Niewolnicy Snów Przygody Szarobrzuszka. Na łące
Barbara Sadowska
Okładka - Niewolnicy Snów Co można znaleźć?
Beata Galuba-Filipp
Okładka - Niewolnicy Snów Przeznaczenie
Fice Łucja
Okładka - Niewolnicy Snów Paniusia
Lucy Lech
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów