Niezwyciężony. Audiobook

Już 21 marca na rynku polskim pojawi się kolejna superprodukcja, największego w Polsce producenta i dystrybutora audiobooków. Audioteka.pl po raz kolejny udowodni, że rynek dźwiękowych książek staje się coraz ważniejszym elementem kultury. Tym razem udostępni nam dzieło Stanisława Lema „Niezwyciężony”.

Ta super produkcja to wielowymiarowy teatr dźwięku, gdzie głosy kilkudziesięciu aktorów, między innymi Daniela Olbrychskiego, Wiesława Komasy i Arkadiusza Jakubika, wcielają się w role bohaterów literackich „Niezwyciężonego”. Błyskotliwe dialogi przeplatane są znakomitą muzyką jednego z najbardziej innowacyjnych, polskich zespołów rockowych „Ścianka”. Słowa, muzyka i złożone efekty dźwiękowe, przestrzennie otoczą słuchacza i wprowadzą go w niezwykły świat Stanisława Lema.

Stanisława Lema nie trzeba przedstawiać. Jako autor wielu wybitnych powieści i opowiadań fantastycznych znany jest na całym świecie. Jego książki przetłumaczono na 41 języków i osiągnęły milionowe nakłady. „Niezwyciężony” to jedno z jego wielkich dokonań literackich. Opisuje przygody statku kosmicznego na planecie Regis III. Jak to u Lema, fabuła jest pretekstem do postawienia pytań o faktyczne możliwości człowieka. O jego stosunek do różnych od niego form życia. Jest przede wszystkim opowieścią o odpowiedzialności moralnej, wierności i międzyludzkiej solidarności w sytuacjach ekstremalnych.

W świat „Niezwyciężonego” wprowadzą nas Krystyna Czubówna jako narrator oraz mistrzowie dubbingu W rolę bohaterów wcielą się m.in: Daniel Olbrychski, Marcin Kowalczyk, Wiesław Komasa, Arkadiusz Jakubik, Janusz Łagodziński, Mirosław Zbrojewicz, Radosław Popłonikowski, Sławomir Holland, Eryk Lubos.

Reżyserem tej superprodukcji jest jedna z najbarwniejszych postaci polskiego dubbingu Grzegorz Pawlak, który zadbał o każdy szczegół. W efekcie tej pracy oraz zaangażowania i talentów pozostałych twórców Audioteka.pl oddaje polskim czytelnikom prawdziwe dzieło. Słuchowisko, które zachwyci nie tylko miłośników twórczości Stanisława Lema, jako niezapomniane połączenie wielkiego aktorstwa, muzyki, świata literatury i technologii.

Projekt zrealizowany był przy współpracy z HTC.

Informacje dodatkowe o Niezwyciężony. Audiobook:

Niezwyciężony. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-10-20, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
NIESAMOWITE SŁUCHOWISKO Tego typu audiobooki po prostu uwielbiam! Z jednej strony rewelacyjna historia, napisana w znakomitym stylu i prezentująca najlepsze, co gatunek ma do zaoferowania, z drugiej mistrzowskie wykonanie dźwiękowe, które wprost zachwyca. Nic tylko słuchać! Tytułowy ,,Niezwyciężony" to statek kosmiczny, który przybywa na pustynną planetę Regis III w poszukiwaniu zaginionego krążownika ,,Kondora". Kontakt z nim urwał się bowiem właśnie tutaj, a cała sytuacja przedstawia się nadzwyczaj tajemniczo. Ekipa, która zjawia się na Regis III zaczyna szukać, jednocześnie badając samą planetę. Odnalezione dziwne szczątki jakiejś konstrukcji oraz sam ,,Kondor" nie przynoszą jednak upragnionych odpowiedzi. Wręcz przeciwnie, jego załoga nie żyje, a wraz z tym przybywa pytań. Tylko czy kosmonauci mogą się tu czuć bezpiecznie? ,,Niezwyciężony" to obok ,,Blade Runnera" drugie słuchowisko od Audioteki wykonane w technice binauralnej. Co to oznacza w praktyce? Jak wpływa na jakość całości i odbiór? Warto zaznaczyć, że audiobooki binuralne należy słuchać w słuchawkach. W zamian jednak otrzymujemy prawdziwie przestrzenny dźwięk, dzięki czemu możemy poczuć się, jakbyśmy trafili w sam środek zdarzeń. Dźwięki nas otaczają, efekty wypełniają uszy, a aktorzy wydają się znajdować tuż obok. Brzmi intrygująco? I tak właśnie jest. Szczególnie, że użyczające głosu całości gwiazdy naprawdę się postarały, a ekipa odpowiedzialna za efekty dźwiękowe wykonała kawał świetnej roboty. Do tego podkład muzyczny przygotował grający alternatywnego rocka zespół Ścianka, który lubi zabawę dziwnymi dźwiękami, tak pasującymi do utworu Lema. Po prostu super! Bardzo ważne jest jednak to, że treść w niczym nie ustępuje wykonaniu. Lem to jeden z największych polskich pisarzy i zarazem największy, jeśli chodzi o literaturę fantastyczną. Jego wizje nie tylko pozostają aktualne mimo upływu lat, ale także zawierają w sobie o wiele więcej, niż jedynie fantastyczny popis nieograniczonej wyobraźni. Do tego dochodzi niesamowity klimat osaczenia i tajemnicy. Wszystko to w połączeniu ze wspomnianym powyżej rewelacyjnym wykonaniem, które nie tylko świetnie interpretuje treść, ale przede wszystkim jeszcze bardziej podkręca emocje i nastrój, prezentuje się wspaniale. Dlatego też polecam gorąco. Warto pod każdym względem. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/10/20/niezwyciezony-sluchowisko-stanislaw-lem/
Avatar użytkownika - nunachopin
nunachopin
Przeczytane:2015-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wciągające, ciekawe, pomysłowe. Nie sądziłam, że tak przyjemnie będzie mi się czytało coś tak odległego od moich zainteresowań. Ekipa ratunkowa, dziwne zjawiska na obcej planecie, nie moja bajka -- a jednak. Najbardziej urzekający jest jednak język: "lękać się gniewliwości", cudne...
Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2015-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2015, przeczytane,
Do Lema sięgnęłam wcześniej tylko raz, jako dziecko, w podstawówce. Nie pamiętam nawet jaki to był tytuł... Nie podobało mi się wtedy. Teraz zupełnie przypadkiem, pod wpływem mojej koleżanki, wzięłam się za "Niezwyciężonego" i... bardzo mi się spodobała. Aż się nie chce wierzyć, że książka ma już tyle lat! Nie powstydziłby się chyba jej żaden współczesny autor sf. Może wpływ na moją ocenę ma również to, że bardzo dawno nie czytałam niczego z tego gatunku i był to dla mnie bardzo przyjemny powrót do tej literatury. Książka z pomysłem, wciągająca, nie brakuje w niej akcji. Polecam.
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2015-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Historia o wtrącaniu się ludzi tam, gdzie nie muszą. Lem jest świetnym psychologiem oraz niesamowitym wynalazcą. Niektóre z tych urządzeń powinny kiedyś powstać. Audiobook nagrany w formie słuchowiska - niesamowity. Aktorzy, efekty dźwiękowe i muzyka zgrane niemal idealnie.
Avatar użytkownika - elizak
elizak
Przeczytane:2014-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Na pokładzie "Niezwyciężonego" spieszy misja ratunkowa. Niemal rok temu utracono bowiem kontakt z "Kondorem" - bliźniaczym statkiem powietrznym, który został wysłany na planetę Regis III w celach badawczych. Pod dowództwem Horpacha podróż przebiega bez zakłóceń. Po lądowaniu planeta zdaje się być niezamieszkana. Pierwszy rekonesans ma być wykonany między innymi przez Rohana - nawigatora. Wrak poszukiwanego krążownika udaje się dość szybko zlokalizować, jednak to co odkryto na jego pokładzie wprawiło ratowników w zdumienie. Wszechobecny bałagan, odchody na podłodze, ślady ludzkich zębów na mydle budzą przerażenie, ale i ciekawość. Odnaleziono także szczątki członków załogi. Do ich oględzin użyto najnowocześniejszej aparatury. Poddanie testom jednego z ciał wykazało, że tuż przed śmiercią mężczyzna nie miał żadnych wspomnień, a zamiast ostatnich myśli odsłuchano jedynie bełkot. W obliczu braku wiarygodnej hipotezy, badacze rozpoczynają dyskusję o możliwych przyczynach katastrofy. Tymczasem jeden z ratowników zapada na dziwną chorobę, która odbiera mu wspomnienia oraz wszystkie umiejętności niezbędne do samodzielnego funkcjonowania. Nieoczekiwanie pojawia się szalona teoria... "Niezwyciężonego" S. Lema przesłuchałam jako audiobook. Znakomita produkcja Audiotekizapewnia niezapominiane doznania poprzez efekty dźwiękowe 3D, znakomitą grę aktorską min. Olbrychskiego i Komasy oraz oraz ciepły głos Krystyny Czubówny (narrator).
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2018-09-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Dobrze czasem wyjść poza swoją strefę komfortu. Dobrze czasem sięgnąć po nielubianą fantastykę. Dobrze czasem odczarować znanego tylko ze szkolnej lektury Lema. Ależ to jest historia! Znakomite słuchowisko, świetna historia, w sumie nie tyle fantastyczna, ile psychologiczna. O człowieku, chęci odkrywania i przetrwania. Mimo upływu lat wciąż niezwykle aktualna. Gorąco polecam!

Śpieszmy się kochać słuchowiska, tak mało ich jest! Książka łączy tradycyjne SF ze świetnie zbudowanym klimatem grozy, a wszystko w fantastycznej oprawie słuchowiska! Zdecydowanie godne polecenia.

Avatar użytkownika - JoannaKa
JoannaKa
Przeczytane:2018-01-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Bardzo polecam tego audiobooka, świetne nagranie, książkę słuchałam w każdej wolnej chwili, w tzw. międzyczasie. To jest super, bo gotując albo idąc do pracy nie dałabym rady czytać, a audiobooki pozwalają ten czas podwójnie wykorzystać.

Polecam bardzo!

Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - morgit
morgit
Przeczytane:2014-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Audiobooki, Mam,
Powtórka
Stanisław Lem0
Okładka ksiązki - Powtórka

Jego treść stanowią trzy pozycje: Powtórka (z Cyberiady, acz włączone do niej w późniejszych niż pierwsze wydaniach); Godzina przyjęć profesora...

Summa technologiae
Stanisław Lem0
Okładka ksiązki - Summa technologiae

"Summa technologiae" to najsłynniejszy z esejów Lema. Napisana w latach sześćdziesiątych, prorocza wizja dalszego rozwoju nauki i technologii, a...