Niezwykłe liczby Fibonacciego. Piękno natury, potęga matematyki

Ciąg Fibonacciego jest najczęściej spotykanym i najbardziej intrygującym uporządkowanym ciągiem liczb w matematyce. Niezliczone przykłady jego występowania w naszej rzeczywistości stanowią zadziwiający dowód na głęboko matematyczny charakter podstawowych praw natury.
Dwaj wykładowcy matematyki - Alfred Posamentier i Ingmar Lehmann - wykazując się godną podziwu przenikliwością i umiejętnością przekazywania wiedzy, zabierają nas w zapierającą dech w piersiach podróż, pokazując wprost nieprawdopodobną liczbę rozmaitych przykładów obecności ciągu Fibonacciego oraz powiązanej z nim zasady złotego podziału.

Omawiają wyczerpująco również prawie nieograniczone zastosowania ciągu Fibonacciego w matematyce. Geometria, teoria liczb, rachunek prawdopodobieństwa, algebra i trójkąt Pascala to tylko niektóre zagadnienia matematyczne, gdzie przydatna okazuje się znajomość liczb Fibonacciego.
,,Niezwykłe liczby Fibonacciego" to fascynująca, lekko i błyskotliwie napisana książka, dzięki której czytelnik będzie mógł się w pełni zachwycić prawdziwą elegancją matematyki oraz jej niesamowitymi przejawami w otaczającym nas świecie.

Ta książka jest niesamowitym wprowadzeniem... Przeczytawszy ją, będziesz zaskoczony i oczarowany.

Informacje dodatkowe o Niezwykłe liczby Fibonacciego. Piękno natury, potęga matematyki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-11-25
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Niezwykłe liczby Fibonacciego. Piękno natury, potęga matematyki

Niezwykłe liczby Fibonacciego. Piękno natury, potęga matematyki - opinie o książce