Nosiciel

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2010-04-26
ISBN: 978-83-7659-043-1
Dodał/a książkę:dona
Położone nad jeziorem Locust miasteczko Tranquility wydawało sie oaza spokoju. Doktor Clair Elliot osiedla sie tutaj wraz ze swoim nastoletnim synem Noahem, w nadziei, ze uchroni go przed niebezpieczeństwami wielkiego miasta. Niespodziewanie jeden z jej młodych pacjentów, kolega Noaha ze szkoły, popełnia zbrodnię. Niektórzy obwiniają o to lekarkę, która zmieniła chłopcu kurację przepisaną przez poprzedniego lekarza. W Tranquility szerzą się akty przemocy popełniane przez nastolatków, są kolejne ofiary śmiertelne. Psychoza zaczyna przyjmować rozmiary epidemii. Claire ujawnia, że podobne wydarzenia miały już miejsce w przeszłości - sto i pięćdziesiąt lat wcześniej. W pobliżu jeziora wymordowano całe rodziny. Czy istnieje medyczne wyjaśnienie tej zagadki? Claire musi je szybko odkryć - aby uratować siebie i swojego syna...
Eirene plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-01-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2017,
Kiedy jej mąż ginie, a syn wpada w nieciekawe towarzystwo, doktor Clair Elliot decyduje się opuścić wielkie miasto i osiedlić się w miasteczku Tranquility. Okazuje się, że trafiła jednak z deszczu pod rynnę. Miejscowi nie chcą jej zaakceptować jako nowego lekarza, pacjentów brakuje; tymczasem przez miasteczko przechodzi dziwna fala przemocy, której źródłem są nastolatki. Dlaczego dorośli nie zachowują się w ten sposób? Co jest tego powodem? Grzebiąc w przeszłości doctor Clair wydaje się, że rozwiązała zagadkę, a za szaleństwem ogarniającym młodzież może stać zwykła choroba pasożytnicza. Jednak Clair jest jedynie blisko prawdy, a pewni ludzie zrobią wszystko, żeby nie wyszła ona na światło dzienne. Końcówka zaskakuje, co w przypadku thrillerów/kryminałów jest elementem obowiązkowym. Ciekawe postacie, jak zwykle u tej autorki mały romans i realistycznie opisane procedury medyczne, świadczą o sile tej pozycji. Zdecydowanie polecam.
radex plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
To druga książka tej pisarki, która wpadła mi w ręce i stwierdzam, że umiejętności tej kobiety są niesamowite. Ta opowieść trzyma w napięciu do ostatnich stron, jest napisana bardzo fachowo ze względu na główny zawód autorki, a ja dodatkowo dobrze przyjąłem książkę, bo jestem nastolatkiem, a główny wątek tej książki dotoczy właśnie osób w moim wieku. Dzięki temu porównywałem - czy zrobiłbym to tak samo?, czy też bym się na to odważył?. Polecam, wspaniała lektura.
Madlene plusminus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
blackolszi Linia koment
Przeczytane:2010-05-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2010,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2015-03-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015,