OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2008-03-18
Tytuł oryginału: Black Magician Trilogy: The Novice
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Dodał/a książkę:kkiinnaa

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła bezdomna dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd przygarnęła ją Gildia Magów jej życie zmieniło się nieodwracalnie – na lepsze czy gorsze? Sonea wiedziała, że nauka w Gildii Magów nie będzie łatwa, ale nie liczyła się z niechęcią, jakiej doznaje ze strony pozostałych nowicjuszy. Jej szkolnymi kolegami są synowie i córki najpotężniejszych rodów w królestwie, którzy zrobią wszystko, żeby poniosła klęskę – nie licząc się z kosztami. Niemniej przyjęcie opieki Wielkiego Mistrza Gildii może dla Sonei oznaczać jeszcze marniejszy los. Albowiem Wielki Mistrz Akkarin skrywa sekret znacznie czarniejszy niż jego szaty.

Vilsa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Świetna! Wszystko rozwija się w zastraszającym tempie. Zarówno talent Sonei, jak i intrygi Akkarina. No i poznajemy Dorriena... Zakochałam się! Nareszcie coś dobrego się tej dziewczynie przytrafiło.
Ale Rothen... Tak bardzo mi go szkoda; musi mu być niesamowicie ciężko i samotnie.
Wspaniała kontynuacja,czytałam i nie mogłam się oderwać.
Salianna plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - fantastyka 2016 ,
Dalsze losy młodej Adeptki w gildii magii, rozpoczyna szkolenie wraz z innymi nowicjuszami. I tu rozpoczyna się bardzo ciekawa część książki kiedy to główna bohaterka zostaje dręczona przez innych nowicjuszów...
Naprawdę interesująca książka, która poprawiała mi humor podczas długich wieczorów :P
gosica12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Sonea zdecydowała się podjąć naukę w gildii magów. Choć trudno było ją do tego przekonać, najtrudniejsze dopiero przed nią, gdyż większość nauczycieli i uczniów zrobi wszystko, żeby udowodnić że ktoś z jej pochodzeniem nigdy nie będzie dobrym magiem i nie zasługuje na to by nim być
Karen72 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Lektura pochłonęła mnie na dobre :)
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2015),Wyzwanie Initium - fantastyka,
O wiele lepsza niż część pierwszą! Więcej magii w praktyce, więcej akcji i więcej ciekawych postaci.Jednocześnie pojawiają się pytania kim naprawdę jest Akkarin? Jakie tajemnice skrywa? Komu i w co tak naprawdę wierzyć? Będę szukać odpowiedzi w części trzeciej, a te pozycję mogę polecić z czystym sumieniem.
roksana85 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Z przyjemnością czytałam druga część o przygodach Sonei w Gildii Magów. Zaciekawiła mnie tak samo jak pierwsza część, a może i bardziej ze względu na postać Wielkiego Mistrza Akkarina, którego wciąż trudno jest rozgryźć. Praktycznie wszystko co robi i mówi ma ukryty cel, co sprawia, że ta postać jest niezmiernie ciekawa, zwłaszcza, że widzimy Akkarina zawsze "oczami" innych bohaterów powieści. Jeśli chodzi o główną bohaterkę, Soneę, to jej postać zdecydowanie się rozwija, nie jest już tak "mdła" jak w pierwszej części, a jej perypetie i nauka na uniwersytecie magicznym dostarczają wielu wrażeń:)
andziagandzia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Super !
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: 52 książki w 2015 roku,Mam,
Sonea rozpoczyna naukę w Gildii Magów. Od początku była przekonana, że to nie będzie dla niej przyjemne doświadczenie. Jest dziewczyną ze Slumsów, nie chcą się z nią zadawać. Co więcej niektórzy nowicjusze chcą ją zniszczyć, wykończyć zarówno psychicznie jak i fizycznie, a temu wszystkiemu przewodzi niejaki Regin.
Dannyl wyjeżdża, zostaje ambasadorem Gildii, on również nie ma lekko. Trafił do miejsca gdzie plotki rozchodzą się bardzo szybko i wszyscy zastanawiają się czy aby informacje jakoby jest homoseksualistą, są prawdziwe.
Sonea odkrywa tajemnicę Wielkiego Mistrza i staje się dla niego niebezpieczna, dlatego Akkarin bierze ją pod swoją opiekę, aby móc mieć ją na oku.

Czytając książkę byłam niestety bardzo znużona i zawiedziona tą powieścią. Akcja rozgrywała się bardzo powoli. Właściwie przez całą książkę wydarzenia nie ruszają zbytnio z miejsca. Ta rozwiązłość, którą dało się odczuć już w pierwszej części, tym razem przewyższyła granice mojej cierpliwości i niestety zrezygnowałam z przeczytania trzeciego tomu.

Dlaczego więc moja ocena do 4, a nie jak by należało się spodziewać 1? Głównym powodem jest fakt, że pomysł na książkę jest na prawdę dobry, jednak moim zdaniem zamiast trzech powinna być to jedna niezbyt gruba lektura.

Bardzo zaskoczył mnie dodany wątek homoseksualizmu. Nie potrafię określić czy jest on na plus, czy też minus dla książki. Natomiast polubiłam niektórych bohaterów i żałuję, że muszę ich "opuścić", jednak w mojej biblioteczce czekają książki które, moim zdaniem, o wiele bardziej zasługują na przeczytanie.
karli49 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014 - czytasz jedną książkę tygodniowo,
fantastycźna książka o Sonei która uczy się gildi chociasz est j slumsów
MArtT plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione :),
Jednym słowem: świetne :)
hanka04 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Uwielbiam klimat magii, ciemnych i jasnych mocy.
Malgorzata88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, Mam,52 książki 2013,Trudi Canavan - Czarny Mag,
Nie łatwo ma dziewczyna ze slamsów w Gildii. Wszyscy pochodzą z bogatych domów a teraz mają w swoich szeregach Sonea.
Na domiar złego Wielki Mistrz zostaje jej opiekunem i odcina ją od jedynej osoby w której miała wsparcie, Rothena.
Wielki Mistrz całkowicie lekceważy problemy Sonea'i z innymi Nowicjuszami, przez co konflikt się nasila i Sonea wyzywa Regina na pojedynek.
pajeja88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,
Bardzo lubię sagi które z części na część nie tracą ze swojej wartości zupełnie nic, wręcz przeciwnie można zobaczyć rozwój bohaterów i autorki. Nowicjuszka jest przykładem właśnie takiej książki, wydarzenia nabierają tempa, a niespodziewane wydarzenia sprawiają że przewracamy stronę po stronie, nie patrząc na godzinę ani na cokolwiek innego. Gdy tylko odłożyłam przeczytaną książkę na półkę nie mogłam już się doczekać kiedy wezmę do ręki kolejny tom. O to właśnie chodzi! Polecam
varginnes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,
Genialna, wciągająca, zaskakująca. Emocje przeżywa się razem z bohaterami. Już czeka na mnie ostatnia część i aż żal, że to już koniec.
weronika plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Druga część trylogii Gildia Magów. Sonea zaczyna naukę w Uniwersytecie Gildi, Napotyka niestety na niemiłe spotkania z innymi nowicjuszami, którzy robią jaj przykre żarty. Zostaje opiekunką Wielkiego Mistrza i wywołuje swojego oprawce na pojedynek. Czy uda jej się dogadać z Wielkim Mistrzem? Czy uda jej się pokonać swojego oprawce? Czy inni nowicjusze zaakceptują ją?
Zachęcam do przeczytania
Licz plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-11-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Kocham tą książkę!
katarzyna83 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-05-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Druga część trylogii...przeczytałam bardzo szybko, każda część okazuje się być bardziej wciągająca od poprzedniej. Polecam tę książkę, a trzecią część właśnie czytam i jest jeszcze lepsza :)
Tula plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Czytam,
Gdzieś tak do połowy akcja się rozkręca, ale potem czyta sie jednym tchem.
AnnaJo plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Polecam tą trylogię ! Akcja przez cały czas a każda część lepsza od poprzedniej ;)
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Bardzo fajnie napsiana, szybko się czyta.. ;)
antila Linia koment
Przeczytane:2017-05-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
22200116Zp Linia koment
Przeczytane:2012-02-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,gimnazjum,Mam,podstawówka,
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2016,
annaroza Linia koment
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
nimloth19 Linia koment
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytane wiele razy ,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Marcik Linia koment
Przeczytane:2015-12-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
aga95 Linia koment
Przeczytane:2015-11-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2016-02-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Posiadam,Wypożyczone (2016),
majesty Linia koment
Fretka Linia koment
Przeczytane:2014-05-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie 52,
justim Linia koment
ewaboruch Linia koment
Przeczytane:2011-12-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,fantastyka, SF,przygoda,
agusia97 Linia koment
Olena Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2010),
Shi4 Linia koment
Przeczytane:2010-05-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,
Okładka - Nowicjuszka Dwanaście koszy ułomków
ks. Stanisław Musiał
Okładka - Nowicjuszka Noc z czwartku na niedzielę
Gaja Grzegorzewska
Okładka - Nowicjuszka Szafa
Olga Tokarczuk
Okładka - Nowicjuszka Powiedzieć. Cokolwiek
Janusz Szuber
Okładka - Nowicjuszka Opowiadacze. Nie tylko Hrabal. Autorzy najlepszej prozy czeskiej
Bohumil Hrabal, Jozef Skvorecky, Ivan Klima
Cień jabłoni