Ros, czterdziestopięciolatka, nigdy nie wyzwoliła się spod wpływów swej matki Lilian. Więź, łącząca obie, była tak silna, że nawet teraz, po jej śmierci, Ros wciąż „w głowie” szuka u niej rady. Historia toksycznego związku i tajemnicy matki z młodości, tłumaczącej jej zachowanie. Ten sekret Ros odkrywa, sama będąc na rozdrożu, po odejściu męża i wychowaniu synów. Powieść stawia pytania ważne dla każdej czytelniczki. Kim jestem? Jak wpływ miał na mnie dom rodzinny? Jak znaleźć sobie nowe cele, wchodząc w „wiek średni”?

Informacje dodatkowe o O czym nigdy nie powiedziała ci matka. Dla każdej córki, która myśli, że zna swoją matkę:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-06-29
ISBN: 9788324719327

Kup książkę O czym nigdy nie powiedziała ci matka. Dla każdej córki, która myśli, że zna swoją matkę

O czym nigdy nie powiedziała ci matka. Dla każdej córki, która myśli, że zna swoją matkę - opinie o książce

Spodziewałam się po tej książce czegoś innego: tego, co sugerują blurby, i dlatego ją zakupiłam. W sumie czuję się rozczarowana. Ona - ta książka - nie jest nawet taka zła, co jak dla mnie wtórna. Wtórna osobą głównej bohaterki, przeżywającej konflikt z matką i rozwód. Niedawno czytałam 'Ból' Zerui Shalev i przez cały czas czytania to właśnie Iris, bohaterka tamtej powieści mi się nakładała. Tylko że pani Shalev jest o wiele lepszą pisarką.
Jeśli mam ocenić powieść 'O czym nigdy nie powiedziała ci matka' to nie jest ona aż tak zła. Owszem, w porównaniu wypada wtórnie, ale czytana sama w sobie jest ciekawa na obu planach czasowych. Autorka analizuje w niej problem rozwodu i uczuć kobiety po czterdziestce. Ale nie jest to powieść, która zaparła mi dech w piersiach.

Nieszczęścia chodzą stadami? Może i tak, ale na szczęście bohaterka działa zamiast popadać w "czarną rozpacz". Nie poddaje się, walczy, podejmuje próbę rozrachunku z przeszłością. JAk to wpłynie na jej "tu i teraz" i przyszłość?

Odpowiednio wyważona dawka wzruszeń, przemyśleń, humoru.

Avatar użytkownika - magda690
magda690
Przeczytane:2016-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 KSIĄŻKI NA 2016 ROK, Mam,
Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-02-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Avatar użytkownika - ot
ot