O dzieciach, które kochają książki

Nie mieli telewizora, samochodu ani nawet domu. Mieli za to mnóstwo książek i byli szczęśliwi. Pewnego dnia książki musiały zniknąć, a bez nich nic już nie było takie samo...Wzruszająca opowieść o dobroczynnej mocy książek.

Informacje dodatkowe o O dzieciach, które kochają książki:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-08-09
ISBN: 9788374206501

Kup książkę O dzieciach, które kochają książki

O dzieciach, które kochają książki - opinie o książce

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książeczka autorstwa Petera Carnavasa to piękna opowieść, która w prosty sposób przekazuje nam bardzo ważną informację - jak ogromną moc posiadają książki. Typowym dla autora jest przedstawienie - w tym przypadku - magii czytania poprzez dużą czcionkę, minimum słów i kolorowe ilustracje, które doskonale przemawiają do małych czytelników. Bowiem dziecko lepiej odbierze krótkie zdania poparte obrazem przedstawiającym stosy książek niż zawiłą i długą opowieść. Lektura ta pokazuje jaki wpływ na życie całych rodzin mają książki, co dzięki nim zyskujemy a co tracimy. Każda historia zawarta na stronicach przenosi nas do innego świata, uczy wyobraźni, zbliża i sprawia, że ludzie mają wspólne tematy do rozmów. A co za tym idzie, silniejsza łączy ich więź. Serdecznie polecam całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/10/peter-carnavas-o-dzieciach-ktore.html
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
,,O dzieciach, które kochają książki" to doprawdy piękna i ciepła opowieść o tym, jak wielką moc posiadają książki. Za pomocą niewielu słów przekazuje prawdę o tym, jak bardzo zmieniają one ludzkie życie. Nie tylko w szczególny sposób wypełniając i ocieplając przestrzeń, w której żyjemy, ale przede wszystkim rozwijając naszą wyobraźnię i zacieśniając łączące nas więzi. Książka ta udowadnia, że życie człowieka, który obcuje z literaturą, jest po prostu bogatsze i o wiele szczęśliwsze. Cała recenzja dostępna jest na moim blogu, zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/o-dzieciach-ktore-kochaja-ksiazki-peter-carnavas/

Antek i Lusia nie mieli wiele, ale mieli wszystko, czego potrzebowali.

A potrzebowali książek do czytania, do życia. Krótka historyjka o pewnej rodzince, która uwielbiała, kochała czytać książki. Były one wszędzie w przyczepie kempingowej, jednak pewnego dnia zabrakło dla nich miejsca i one zniknęły. Zniknęła też bliskość między członkami rodziny.

Odkryli, że są bliżej siebie niż kiedykolwiek przedtem.

Krótka książeczka przemyślanie zilustrowana o książkach, miłości do nich i bibliotece. O czytaniu i jego zbawiennych skutkach ubocznych. O bliskości i cieple rodzinnym. Dobra dla małych i dużych, dająca do myślenia, do rozpoczęcia dyskusji, do zaczytania się.

Pudełko Hanki
Peter Carnavas0
Okładka ksiązki - Pudełko Hanki

Przyjaźni nie zdobędziesz pluszowym misiem, przyjaźni nie kupisz babeczkami z wisienką, przyjaźni nie zaskarbisz sobie psem...Mądra historia o poszukiwaniu przyjaźni....

Ważne rzeczy
Peter Carnavas0
Okładka ksiązki - Ważne rzeczy

Pęknięty kubek, z którego pił kawę.Para znoszonych, zimnych kapci.Nuty, które już nie wybrzmią. Po co nam one, skoro nie ma jego?...