Obiecaj mi. Audiobook

Minęło sześć lat od czasu, kiedy Myron po raz ostatni bawił się w detektywa. U boku nowej dziewczyny - Ali Wilder - prowadzi spokojne i uporządkowane życie, zaś jego psychopatyczny przyjaciel Win, nie musi, jak dawniej, nieustannie ratować mu życia. Ale to, co dobre, dobiega właśnie końca... Jakiś czasu temu Myron wymógł na dwóch nastoletnich dziewczynach, Aimee i Erin, wiążącą obietnicę - w razie jakichkolwiek kłopotów, zwrócą się do niego o pomoc. Kilka dni później telefon dzwoni - o drugiej w nocy! Spełniając swoje przyrzeczenie, Myron zabiera nastolatkę z Manhattanu i odwozi do domu jej przyjaciółki w New Jersey. Następnego dnia rodzice Aimee odkrywaj ą zniknięcie córki. Morderstwo, czy ucieczka z domu? Myron był ostatnią osobą, która ją widziała - automatycznie staje się głównym podejrzanym...

Informacje dodatkowe o Obiecaj mi. Audiobook:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2007-05-16
ISBN: 978-83-7359-496-8
Czyta:

Kup książkę Obiecaj mi. Audiobook

Obiecaj mi. Audiobook - opinie o książce

Czytając tę książkę miała wrażenie, że oglądam doskonały thriller. Doskonały film. Doskonale zaplanowany. Doskonale dopracowany. Doskonale napisany. Czy jedna obietnica może zmienić Twoje życie w koszmar? Tak. Obiecaj dziecku, że zabierzesz je do wymarzonego sklepu i nie dotrzymaj słowa, a zapamięta je na zawsze. Obiecaj, że nigdy kogoś nie opuścisz, a odchodząc, zostaniesz znienawidzony i przeklęty. Obiecaj, że kogoś odnajdziesz i rób wszystko, aby nie stać się cieniem człowieka... I pomimo że nie jest to pierwsza książka o Myronie Bolitarze, jest wystarczająco dobra, by nie musieć zagłębiać się w inne. Stanowi oddzielną historię. Myron złożył obietnice pod naciskiem matki zaginionej dziewczyny. Kilka dni wcześniej to właśnie ta dziewczyna złożyła jemu obietnicę... Jak do się stało, że wysiadła z samochodu i nikt jej już nie widział? Rozstrzygnięcie znajduję się w książce i oczywiście nikomu tego nie powiem. Lecz wyjawię coś: Myron złożył obietnicę, że ją odnajdzie. Czy jego życie zamieni się w koszmar, czy będzie płynęło nadal rytmem raczej niespokojnym...? Polecam odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Warto. Warto. Opinia znajduje się również na moim blogu: http://esperazna.blogspot.com/2014/06/obiecaj-mi-harlan-coben.html
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2013-01-06,
Ciekawa, zabawna i poruszająca powieść kryminalna. Czyta się ją z przyjemnością. Dobra akcja, napięcie i zaskakujące zaskoczenie. Polecam
Avatar użytkownika - Renax
Renax
Przeczytane:2023-03-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ten tom ma kiepskie recenzje tu na Na kanapie. Dlatego już ostatkiem sił sięgnęłam do tej lektury. I tu zdziwienie, gdyż to świetna lektura. Autor 6 lat czekał z napisaniem tego tomu. Widać już wpływ czasów. Ameryka już jest w szoku po 11 września, co i w książce widać. Po tych sześciu latach autor odszedł od schematu pisania dwutorowo: arcyciekawie o wątkach osobistych głównych bohaterów i tak sobie przy fabule kryminalnej, która się kończyła inaczej niż nakazywałaby całość. Tutaj mamy wciągający thriller kryminalny, który czytałam jednym tchem.
To jeden z najlepszych tomów o Myronie Bolidarze.

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2021-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

Harlan Coben jeszcze mnie nie zawiódł. Wszystkie jego książki, które przeczytałam były dobre. Lubię czytać książki tego autora. Tematyka bardziej młodzieżowa ale i tak dobrze się bawiłam. Nie zdawałam sobie sprawy że dostanie się na wybrana uczelnię jest tak ważne, że sięga się po wszystkie dostępne środki aby zrealizować marzenie. Tym bardziej dla rodziców. Chyba, że realizują własne marzenia. Nic się nie zmieniło, lubię Myrona, uwielbiam Wina, którego to obecności było niewiele w tym tomie. Akcja fajnie się rozkręcała, poszukiwania zaginionych dziewcząt wciągnęły mnie. Ale czytałam już lepsze pozycje autora.

Avatar użytkownika - Somm_Lon
Somm_Lon
Przeczytane:2021-02-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Każdy ma swój sposób na wieczór. Jedni idą spać, a inni czytają bo nie mogą się oderwać :) Jednak nadal Coben.

Avatar użytkownika - gendun
gendun
Przeczytane:2020-10-22, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jak na tego autora,to troche slabsza ksiazka.Ale moze to tylko przesyt jego tworczoscia? Mimo wszystko nawet troche slabsza pozycja bije wielu uznanych autorow na glowe! ;)

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2020-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Od sześciu lat Myron nie zgrywał bohatera - nikt z jego "podopiecznych" nie został zabity, nikogo nie porwali, nikt nikomu nie groził, a Win nie musiał (jak zazwyczaj) ratować mu po raz kolejny życia. Boltair wiedzie spokojne życie u boku swojej nowej partnerki, Ali Wilder. Któregoś dnia przypadkiem podsłuchał, jak Erin (córka Ali) rozmawia ze swoją przyjaciółką Aimee. To, co słyszy nie do końca mu się podoba, dlatego każe obiecać nastolatkom, że jeśli cokolwiek się wydarzy - będą potrzebować podwózki, gdy będą pijane, ktoś je skrzywdzi czy cokolwiek innego - mają do niego dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Któregoś dnia, nad ranem, Aimee właśnie to robi. Prosi Myrona, żeby podwiózł ją z centrum Manhattanu do jej przyjaciółki. Myron przystaje na jej prośbę, zawozi ją we wskazane miejsce, a dziewczyna... znika. Na prośbę rodziców Aimee Myron postanawia odszukać dziewczynę. Jednak ze względu na to, iż widział ją jako ostatni staje się głonym podejrzanym w tej sprawie.

Książkę czytało mi się dość sprawnie. Jestem pewna, że gdybym miała więcej wolnego czasu to połknęłabym ją w 2 dni. Zdecydowanie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, ale w końcu to jest Coben, więc mogę mieć pewność, że stanie się coś nieprzewidywanego, a koniec zaskoczy.

Jeden fałszywy ruch
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Jeden fałszywy ruch

Myron Bolitar podejmuje się ochrony czarnoskórej gwiazdy żeńskiej koszykówki, Brendy, nękanej telefonicznymi pogróżkami. Jest inteligentna...

Sześć lat później
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Sześć lat później

Minęło sześć lat od kiedy Jake Fisher stał w białym wiejskim kościółku i patrzył jak Natalie, miłość jego życia, wychodzi za innego mężczyznę. Przez...