Obietnica Jutra

Keely Williams, wychodząc za mąż za Marka, swoją szkolną miłość, czuła, że spełniają się jej marzenia. Była taka szczęśliwa. Jednak jej plany na przyszłość zmieniła wojna. Mark, jak wielu amerykańskich żołnierzy, został wysłany do Wietnamu. Pewnego dnia Keely dowiaduje się, że jej mąż zaginął w akcji, a jego dalszy los jest nieznany. Jak każda kochająca kobieta ma jednak nadzieję, że Mark może żyje, przetrzymywany jako jeniec wojenny. Po dwunastu latach Keely wciąż czuje, że jej życie zatrzymało się w tamtym dniu. Zdeterminowana, walczy, by Kongres uznał fakt istnienia jeńców wojennych w Wietnamie. W czasie podróży na kolejne spotkanie poznaje kongresmena Daksa Devereaux. Wybucha między nimi niespodziewane i gwałtowne uczucie, a wraz z nim pojawia się nadzieja i obietnica nowego jutra. Wtedy nadchodzi niespodziewana wiadomość: odnaleziono dwudziestu sześciu żołnierzy amerykańskich zaginionych przed kilkunastu laty w Wietnamie. W jaki sposób ta informacja zmieni los Keely?

Informacje dodatkowe o Obietnica Jutra:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: b.d

Kup książkę Obietnica Jutra

Obietnica Jutra - opinie o książce

„Obietnica jutra” to moje kolejne spotkanie z piórem Pani Sandry Brown. Niestety tym razem wypadło ono dość przeciętnie. Keely Preston-Williams od dwunastu lat czeka na powrót swojego męża z wojny w Wietnamie. Mark znajduje się w grupie 2500 mężczyzn określanych jako Zaginieni w Akcji w południowo – wschodniej Azji. Wraz z innymi kobietami w podobnej sytuacji Keely utworzyła Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Zaginionych w Wietnamie i pełni w nim funkcję rzecznika.
Do jej zadań należy występowanie w imieniu Stowarzyszenia w interesie żołnierzy i ich rodzin. Jako rzecznik kobieta nie może dopuścić aby zaginionych mężczyzn uznano za zmarłych. Dlatego udaje się do Waszyngtonu, aby przedstawić stanowisko Stowarzyszenia przed Kongresem. Podczas podróży bohaterka poznaje pewnego przystojnego mężczyznę o francusko brzmiącym nazwisku Dax Deveraux, który wzbudza jej zainteresowanie. Później okazuje się, że jest on kongresmenem i wkrótce startuje w wyborach do Senatu.
Keely stara się opanować zauroczenie, pragnie za wszelką cenę zdusić w sobie tlące się „zakazane” uczucia i pozostać wierna ciałem i duszą swemu mężowi. Dax również nie pozostaje obojętny na uroki Keely, chociaż zdaje sobie sprawę, że znajomość ta może zostać wykorzystana przez media w celu wzbudzenia sensacji.

Czy bohaterowie ulegną swojemu wzajemnemu zauroczeniu? Jaki efekt przyniesie wystąpienie przed Kongresem? Czy Keely uzyska jakieś wiadomości o Marku?

„Obietnica jutra” to typowy romans, w którym uczucie spadające na bohaterów jak grom z jasnego nieba rozwija się wbrew zdrowemu rozsądkowi, na przekór wszystkim. Fabuła tej historii zaciekawiła mnie i zaintrygowała. Straszny czas wojny w Wietnamie, gdzie ludzie ginęli bez wieści wzbudza emocje. Niestety książka jest przewidywalna, zabrakło mi elementu zaskoczenia, niespodziewanych zwrotów, do których autorka zdążyła już mnie przyzwyczaić w innych swoich powieściach. Sam romans jako główny wątek powieści nie zaciekawił mnie zbytnio, opowieść wydała mi się płaska i bez wyrazu. Mam nadzieję, że inne powieści autorki, których jeszcze nie miałam okazji czytać okażą się bardziej ambitne.

Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2012-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Spięcie
Sandra Brown0
Okładka ksiązki - Spięcie

"Spięcie" to powieść pełna zapierających dech w piersiach zwrotów akcji, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To niezwykła...

Piekielna misja
Sandra Brown0
Okładka ksiązki - Piekielna misja

Kerry Bishop podejmuje się niebezpiecznej misji - wyprowadzenia z targanego wojną domową kraju dziewiątki osieroconych dzieci. Oznacza to morderczą przeprawę...